Luxusný plážový rezort na Zlatých pieskoch zbúrajú, patrí bývalej miss

  • Pláž Crystal Garden v Bratislave musí zmiznúť z povrchu zemského
  • Objekt patrí bývalej miss a podnikateľke Daniele Kralevich
Daniela Kralevich, Crystal Garden
Instagram/Crystal Garden Beach
  • Pláž Crystal Garden v Bratislave musí zmiznúť z povrchu zemského
  • Objekt patrí bývalej miss a podnikateľke Daniele Kralevich

Bratislavský Ružinov nariadil odstránenie nelegálnej stavby Crystal Garden na Zlatých pieskoch. Stavba, ktorá koncom minulého roka vyrástla na pozemku módnej návrhárky a bývalej miss Daniely Kralevich, je podľa starostu Ružinova Martina Chrena nebezpečná pre ľudí a životné prostredie.

Táto čierna stavba súkromnej pláže so zázemím vyvolala veľký rozruch aj hnev verejnosti, bráni voľnému priechodu po brehoch jazera, nemá ani jedno povolenie, nespĺňa základné hygienické ani bezpečnostné požiadavky,“ uviedol Chren na sociálnej sieti a dodal, že konanie o nelegálnej stavbe vedie stavebný úrad v Ružinove už od novembra minulého roka, rozhodnutie však oddialili procesné lehoty a námietky.

Dnes som podpísal rozhodnutie o nariadení odstránenia nelegálnej stavby, ktorá koncom minulého roka vyrástla na Zlatých…

Gepostet von Martin Chren – starosta Ružinova am Mittwoch, 14. Oktober 2020

Podľa Martina Chrena Ružinov nikdy nevydal povolenie na predmetnú stavbu, majiteľka však tvrdí opak. „Stavebníčka médiám tvrdila, že splnila všetky povinnosti a má potvrdenie z nášho úradu o povolení. Jediné, čo urobila, bolo, že podala ohlášku a jediné potvrdenie, ktoré mala, bolo potvrdenie z podateľne o doručení žiadosti,“ vysvetlil Chren a dodal, že stavebný úrad v Ružinove ohlásenie odmietol, keďže takúto stavbu nie je možné povoliť ohlásením.

Stavebníčka tvrdí, že stavba, v ktorej ponúka občerstvenie a služby pre matky s deťmi, nie je stavbou. „Opiera sa o tvrdenie, že nejde o stavbu, lebo nie je pevne spojená so zemou (má ísť o mobilný bioprojekt). Stavebný zákon však jednoznačne definuje, čo je to stavba a Crystal Garden je preukázateľne stavbou,“ dodáva Chren.

Nebezpečná čierna stavba

Stavba je podľa starostu Ružinova nielen čierna, ale aj nebezpečná pre ľudí a pre životné prostredie. „Nemá žiadne revízie elektrických rozvodov, terasa nemá zábradlie, stavebný úrad nedostal žiadnu projektovú dokumentáciu, stavba nemá projekt požiarnej ochrany, pri kontrole na stavbe nebol žiaden hasiaci prístroj hoci je z dreva, nemá pitnú vodu, nemá riešený odvod odpadových vôd,“ vymenoval Chren a dodal, že stavebníčka si kúpila pozemok na pláži a postavila si na ňom čiernu stavbu.

Keď sa na to prišlo, aspoň naoko podala neplatnú ohlášku a tam sa to skončilo,“ podotkol starosta. Stavebníčka je povinná odstrániť stavbu do 90 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia. „Predpokladám, že čas sa ešte natiahne z dôvodu odvolaní, stavebný úrad Ružinov je však pevne presvedčený o nelegálnosti tejto stavby,“ uzavrel.

Agentúra SITA osloví so žiadosťou o redakciu stavebníčku Danielu Kralevich.

Lepí sa jej smola na päty

Bývalá miss a dnes úspešná podnikateľka má veru neľahký život. Vlani si prešla peklom, keď ju prenasledoval neznámy muž, ktorý postával pod jej oknom. Kvôli tomu musela urobiť zo svojho domu pevnosť, informuje Nový čas. Ani rok 2020 ju nešetril, v lete zrazila na prechode pre chodcov autom študentku, ktorá zraneniam na mieste podľahla. 

Ako upozorňuje týždenník Šarm, luxusný rezort na Zlatých pieskoch sprevádzajú od začiatku problémy a úrady majú so stavbou nonstop problém. „Dopočula som sa, že sa v tejto časti má chystať výstavbový projekt, a keďže ja som jediný súkromný pozemok, ktorý rozdeľuje záujmovú časť na polovicu, pravdepodobne nie som vyhovujúca pre developera, ktorý za tým stojí. Takže aj keď je bioprojekt postavený na betónových pätkách, ktoré nie sú spojené so zemským povrchom, stále to niekomu kole oči. Faktom však je, že stojím na svojom vlastnom pozemku a neporušila som žiadny zákon,“ povedala pre Šarm Kralevich.

Zdroje: SITA, Nový Čas, Šarm

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK