Luxusný pobyt na jachte za pár šupov: Chorvátska loď ti priblíži život milionárov

  • Dovolenky na lodiach sa stávajú čoraz populárnejšími
  • Spôsobené je to aj tým, že mnohé z nich sú all inclusive a cenovo dostupné
jachta freedom
Goolets
  • Dovolenky na lodiach sa stávajú čoraz populárnejšími
  • Spôsobené je to aj tým, že mnohé z nich sú all inclusive a cenovo dostupné

Dizajnové a luxusné superjachty sú záležitosťou predovšetkým milionárov, no k lodi sa vieš dostať aj ty. Portál CNN informuje o chorvátskej superjachte s názvom Freedom, ktorej minulosť bola úplne iná. Ešte pred pár rokmi totiž slúžila ako kajutová loď brázdiaca Jadranské more.

Freedom mala v tom čase 18 kajút s kapacitou až 40 osôb, pričom jedna kajuta sa dala prenajať za približne 1 500 dolárov na osobu na týždeň. Tento koncept nie je v Chorvátsku ničím novým.

Kajutové lode sú obľúbenou alternatívou výletných lodí s tým rozdielom, že na nich môže človek stráviť dlhší čas. V prípade kajutových lodí je samozrejmosťou aj chutná strava.

Na začiatku roka 2022 ale prešla Freedom rekonštrukciou. Do parády ju vzali lodiari z lodenice Radež, pričom hodnota rekonštrukcie je odhadovaná na 1,6 milióna dolárov.

Nová verzia 48-metrovej jachty sa tak v dokoch v Splite objavila počas tohto leta. Vzhľadom na to, že má už iba 11 kajút pre 22 hostí, o niečo viac sa ponáša na modernú superjachtu.

Priestor, kde v minulosti boli kajuty, lodiari prerobili napríklad na palubný masážny salón, kino, wellness so saunou a parným kúpeľom. Okrem toho má však štvorpodlažné plavidlo fitness centrum, palubu s vonkajšou vírivkou, malý ponorný bazén a bar.

Hosťom je k dispozícii aj flotila vodných hračiek vrátane nafukovacej šmýkačky, elektrického surfu, nafukovacích kajakov alebo vodného surfu. 

jachta freedom
zdroj: Goolets

O hostí sa počas pobytu na jachte bude starať 11 členov posádky. 

Úvodné sadzby pre prvú sezónu sa začínali na 80-tisícoch eurách za týždeň. V cene však nie je alkohol a ani strava. V prípade, že by si s partiou mal záujem aj o tieto služby, k celkovej sume by bolo potrebné prirátať približne 30 %.

Ak sa však na plavbu vyberieš s 21 kamarátmi, tento týždenný výlet plný luxusu by vás mohol stáť menej ako na niektorých výletných lodiach.

Počas pandémie bol jachting obľúbený

Ako hovorí Mitja Mirtič, ktorý riadi charterovú agentúru Goolets so sídlom v Slovinsku, už krátko po začatí pandémie sa stal jachting nesmierne obľúbeným. 

jachta freedom
zdroj: Goolets

Mnohé cestovné kancelárie prišli v dôsledku opatrení a obmedzení o obchody, no napríklad v Chorvátsku jachting pokračoval na plný plyn. Trend by sa zvyšoval aj mimo pandémie, no podľa Mirtiča koronavírus veci urýchlil a posunul vpred.

Poukázal tiež na to, že majitelia súkromných lodí počas pandémie zarobili viac ako majitelia výletných lodí.

Hoci je v súčasnosti cena Freedom prívetivá, je to spôsobené aj tým, že ide o premiérovú sezónu. Čoskoro však suma pôjde hore. Už počas sezóny 2023, ktorá trvá od konca apríla do konca septembra, si záujemcovia priplatia o 20-tisíc eur viac. 

Zdroje: CNN, Goolets.net

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá