Má 101 rokov a považuje sa za najstaršiu tínedžerku na svete. Iris Apfel je ikonou a podnikateľkou s miliónmi na účte

  • Iris Apfel je hrdá na svoj vek a jej štýl inšpiruje masy ľudí
  • Na Instagrame ju sleduje 2,5 milióna ľudí
Iris Apfel
Instagram/Iris Apfel; Facebook/Iris Apfel
  • Iris Apfel je hrdá na svoj vek a jej štýl inšpiruje masy ľudí
  • Na Instagrame ju sleduje 2,5 milióna ľudí

Iris Apfel je ikonou, ktorá sa narodila 29. augusta 1921 a môže sa tak pochváliť úctyhodným vekom 101 rokov. Iris sa narodila v New Yorku americkému otcovi a ruskej matke. Jej otec podnikal v sklenárstve a matka mala obchod s oblečením. Informuje CNBC.

Iris vyštudovala umenie a stala sa interiérovou dizajnérkou a tiež redaktorkou časopisu Women’s Wear Daily, odborného magazínu pre módny priemysel, ktorý stále vychádza. Krátko po vojne si Iris vzala Carla Apfela a spoločne založili textilnú firmu Old World Weavers, ktorú viedli až do 90. rokov, keď odišli do dôchodku.

Mimochodom, Carl Apfel zomrel vo veku nedožitých 101 rokov a v štýlovom obliekaní svojej žene zdatne sekundoval. V mladosti ešte Iris taký výrazný štýl nemala.

Jej mama bola veľmi elegantná, vždy upravená dáma a dcéru to, samozrejme, ovplyvnilo – ale zároveň priznáva, že rada nosila veľmi výrazné líčenie, predovšetkým veľa maskary a farebný rúž. Iris je toho názoru, že „keď si kúpite niekoľko naozaj dobre navrhnutých odevov a vrazíte peniaze do doplnkov, dokážete vytvoriť milióny rôznych outfitov“.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Iris Apfel (@iris.apfel)

Podnikanie zaviedlo manželský pár Apfelovcov na cesty po celom svete. Iris, ktorá sa okrem podniku stále úspešne venovala aj interiérovému dizajnu, si preto vozila domov nevídané módne kúsky. Ich štýlom, vzormi a remeselným spracovaním sa manželia inšpirovali aj pri navrhovaní textilu, ktorý ich firma vyrábala. Najmä 60. a 70. roky veľmi priali etnomóde a Iris začala byť aj vďaka tomuto štýlu preslávená. 

Vždy autentická

Iris sa ako ikona hodná kopírovania necíti, respektíve hovorí, že nechce, aby ju iné ženy kopírovali. „Ja premýšľam určitým spôsobom. Keď sa ľudia budú snažiť vyzerať ako ja, budú vyzerať smiešne.“

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: Youtube/HSN, people.com, townandcountry.mag, cnbc.com, celebritynerworth.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá