Má 5000 koní a vôbec prvýkrát sa ukazuje na videu. Devel Sixteen je beštiálny superšport

  • Rekordy sú tu na to, aby sa prekonávali - presne to si vravia aj v Devel Motors.
  • S cieľom prekonať rýchlosť 500 km/h pracujú na hyperšporte, aký tu ešte nebol.
  • Svoj brutálny výkon ukazuje na krátkom videu na opustenej púšti.
develmotors.com
  • Rekordy sú tu na to, aby sa prekonávali - presne to si vravia aj v Devel Motors.
  • S cieľom prekonať rýchlosť 500 km/h pracujú na hyperšporte, aký tu ešte nebol.
  • Svoj brutálny výkon ukazuje na krátkom videu na opustenej púšti.

V novembri minulého roka spoločnosť Davel Motors z Dubaja šokovala celý svet a dokázala, že mnohí sa mýlili, keď odhalili výrobnú verziu hyperšportu s názvom Devel Sixteen. Odhalenie prebehlo prvotne formou tajuplných fotografií, na ktorých boli nekomplexné zábery dizajnu karosérie a pohľad na brutálny motor. Neskôr sa prvý výrobny kus predstavil na Medzinárodnej motoristickej šou v Dubaji.

Najnovšie sa svetu ukazuje v pohybe, konkrétne na kratučkom videu niekde v odľahlej púšti, kde na voľnobeh ukazuje svoj beštiálny zvuk a zrýchlenie, ktoré je podľa videa ozaj brutálne, a to aj napriek tomu, že popis videa uvádza nastavenie na znížený výkon a len na 20 % plynu. Prioritne bolo cieľom videa ukázať to, že hyperšport naozaj jazdí a funguje tak ako sľubovali.

Pri debute v novembri spoločnosť Devel vysvetľovala, že model Sixteen bude mať tri varianty.

  • Prvým bude tzv. „vstupný model“, ktorý bude disponovať 8 valcovým motorom s výkonom 1 500 – 2 000 koní.
  • Druhá varianta bude poháňaná závodným motorom s výkonom 3 000 koní, a to vďaka 8 valcovému motoru so zvýšeným výkonom alebo 16 valcovým motorom.
  • Napokon do tretice to bude brutálny výkon 5 007 koní, vďaka čom zamýšľajú prekonávať všetky rekordy, o akých sa nám s autom len snívalo

Momentálne je najvýkonnejšou variantou 12,3 litrový, 16 valcový motor s krútiacim momentom 5 093 Nm. Podľa vyjadrení spoločnosti bude automobil schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť šialených 500 km/h. Veľkou záhadou, na ktorú sú odborníci zvedavý je to, aké pneumatiky výrobca použije.

No na odpoveď na túto ale aj mnoho iných otázok si jednoducho budeme musieť počkať. Spoločnosť zatiaľ neoznámila termín výroby pre túto beštiu na štyroch kolesách. Vieme však, že spoločnosť spolupracuje s talianskou spoločnosťou Manifattura Automobili Torino, ktorá im má pomôcť k rozvoju a vývoju finálnej verzie vozidla.

Už teraz je celý automobilový svet nedočkaví a zvedaví na to, keď uvidíme tento hyperšport trhať asfalt na maximálnom výkone a sme naozaj zvedaví, či sa tejto ambicióznej spoločnosti podarí dosiahnuť na prvý pohľad nedosiahnuteľný míľnik – rýchlosť 500 km/h.

zdroj: develsmotors.com; roadandtrack.commotorauthority.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech