Má len 16 rokov, no jeho majetok už presiahol milión dolárov. Vyhral ich vďaka Fortnite

  • Jaden Ashman (Wolfiez) sa stal najmladším hráčom Fortnite, ktorý zarobil jeden milión dolárov na jednom turnaji
  • Za časť výhry 16-ročný chlapec kúpil dom pre seba a svoju rodinu
  • Dnes ho zastupuje organizácia Excel a pred pár dňami sa objavil v dokumente Gamebreakers
  • Jaden Ashman (Wolfiez) sa stal najmladším hráčom Fortnite, ktorý zarobil jeden milión dolárov na jednom turnaji
  • Za časť výhry 16-ročný chlapec kúpil dom pre seba a svoju rodinu
  • Dnes ho zastupuje organizácia Excel a pred pár dňami sa objavil v dokumente Gamebreakers

Jaden Ashman je 16-ročný chlapec. Známy aj ako Wolfiez. Po tom, čo sa umiestnil na druhom mieste v populárnom svetovom pohári Fortnite, sa stal milionárom.

Školák z Essexu súťažil práve pod menom Wolfiez. Spolu so svojím holandským kolegom Davom Johnom získal prémiový fond v hodnote 2,25 milióna dolárov (1,90 miliónov eur), uvádza The Guardian. Túto sumu si mladí chlapci rozdelili.

Jaden bol jedným z niekoľkých britských hráčov, ktorí odleteli do New Yorku, aby sa zúčastnili turnaja. Na turnaji bolo približne 100 súťažiacich, väčšinou vo veku od 12 do 16 rokov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wolfiez (@wolfiezgg)

Fortnite je počítačová hra, ktorá bola vyvinutá firmou Epic Games. Hra trvá 18 minút. Trailer na Fortnite Save The World bol predstavený v roku 2011 na Spike Video Game Awards.

Nápad vznikol z myšlienky spojiť strieľačky a budovanie z Minecraftu. Hra vyšla v roku 2017 ako Fortnite: Save The World. O dva mesiace neskôr vyšiel Fortnite Battle Royale, uvádza portál EpicGames.

Tento mód vznikol na princípe PUBG (Player Unknown’s Battlegrounds) a H1Z1 v septembri 2017. Patrí k veľmi populárnym hrám. V súčasnosti hru hrá približne 350 miliónov hráčov. Dosiahnuť takéto množstvo aktívnych hráčov sa podarilo doposiaľ len Minecraftu.

Hra má tri režimy

Ako EpicGames uvádza, že v súčasnosti je Fortnite distribuovaný ako tri rôzne hry, aj keď každá hra používa ten istý Engine a má podobnú grafiku, umelecké predmety a hernú mechaniku.

Vo všetkých režimoch môžu hráči použiť krompáč, ktorým môžu rozoberať existujúce štruktúry na mape, aby zhromažďovali základné zdroje: drevo, tehly a kov. Tie slúžia na vybudovanie modulov opevnení, ako sú steny, podlahy, schody a strechy.

Fortnite Save the World je navrhnutý ako hra proti hráčom, pričom štyria hráči spolupracujú na spoločnom cieli veľkej misie. Hra sa odohráva po apokalypse. Na našej planéte sa objaví bez varovania nárazová búrka, ktorá spôsobí, že 98% obyvateľstva zmizne a preživší budú napadnutí zombie.

Fortnite Battle Royale je hra proti 100 hráčom, ktorí hrajú sami alebo v družstvách. Hráči vyskakujú z bojového autobusu bez zbraní, ktorý prechádza cez mapu hry. Hráč si musí nájsť zbrane, predmety a zdroje. Taktiež sa spočiatku musí vyhýbať útokom na iných hráčov. Víťazom je posledný hráč.

Fortnite Creative je režim v ktorom môžeš postaviť a vytvoriť všetko čo chceš. V ponuke sú dva druhy ostrovov. Prvý je snežný, druhý trávnatý. V ponuke máš telefón, v ktorom nájdeš všetky potrebné veci.

Matka si myslela, že je závislý

Mnohí z tých, ktorí sa súťaže zúčastnili boli profesionálni hráči Fortnite. Dokonca mali légie fanúšikov. Zaujímavosťou je, že Jaden bol neznámy a na sociálnych sieťach ho sledovalo iba pár tisíc sledovateľov.

Tínedžer svoj úspech pripisuje množstvu hodín, ktoré venoval Fortnite. Pre The Guardian povedal, že niekedy hrával až osem hodín denne. To spôsobovalo zúfalosť jeho matky, ktorá si myslela, že je závislý.

„Ja a moja mama sa stretávame dosť,“ povedal Jaden. „Nechápala ako to funguje. Takže si myslela, že trávim osem hodín denne vo svojej izbe len zbytočným mrhaním času,“ prezradil.

 

Jaden sa k hraniu dostal sledovaním svojho strýka, ktorý hral Gears of War. Keď mal 6 rokov dostal svoj prvý Xbox. Práve ten priniesol konflikty s jeho matkou Lisou. Pre BBC povedala, že po jednej z hádok raz vyhodila Ashmanov Xbox. Postupom času sa však naučila prijať voľbu svojho syna.

Víťaz si odniesol 3 milióny dolárov

Hra bola vyvinutá spoločnosťou Epic Games v roku 2017. Informuje o tom portál Guinness World Records. V posledných rokoch záujem o ňu rapídne narástol a svoju popularitu si drží dodnes.

Dlho očakávaný svetový pohár Fortnite sa konal v júli 2019. Táto súťaž prilákala veľkú pozornosť a okamžite sa dostala na prvé miesto v rebríčku. Zaujímavé je, že dokonca aj hráč na poslednom mieste získal 50 000 dolárov (41 000 eur). 

Jadenova cesta za profesionálnym hraním začala hneď po súťaži, keď podpísal kontrakt so svojim prvým tímom Lazarus. O jedenásť dní sa konal ďalší turnaj a Jaden sa ho zúčastnil v kategórii duá. Umiestnil sa síce na druhom mieste, no aj napriek tomu si odniesol sumu 1 125 000 dolárov (okolo 933 000 eur).

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wolfiez (@wolfiezgg)

Organizácie sa o mladý talent bili

Jaden, ktorý mal v čase turnaja len 15 rokov, sa vďaka umiestneniu stal najmladším hráčom, ktorý zarobil 1 milión dolárov na jednom turnaji.

„Kúpil som dom pre seba a svoju rodinu. Zvyšok som zatiaľ nevyužil. Peniaze sú uložené,“ prezradil mladý hráč v rozhovore pre Guinness World Records.

Po svetovom pohári sa rodák z Veľkej Británie stal jedným z najvyhľadávanejších talentov vo svete e-Športov. Mnoho spoločností dúfalo, že Jadena získajú pod svoju značku.

Ako Forbes uvádza, po dlhšom zvažovaní sa však rozhodol podpísať zmluvu s organizáciou Excel Esports. Jedná sa o britskú organizáciou so sídlom v Twickenhame.

 

„Chcel som sa ubezpečiť, že ďalší tím bude pre mňa ten pravý. Oslovilo ma niekoľko tímov. Nakoniec po stretnutí s tímami či už online, alebo osobne som sa rozhodol, že Excel je pre mňa vhodný,“ hovorí Jaden v rozhovore pre Forbes.

Jadenov príbeh v dokumente

Rok 2021 priniesol aj napriek pretrvávajúcej pandémii Jadenovi svetlé okamihy. Jeho príbeh si môžeš pozrieť v dokumentárnej sérii Gamebreakers od spoločnosti Amazon Prime Video.

Tento dokument sa zaoberá profilmi výnimočných streamerov, osobností a profesionálov v oblasti e-Športu. Ako Estnn informuje, Gamebreakers podrobne popisuje cestu finalistu svetového pohára Fortnite.

Epizóda, ktorá je venovaná Jadenovi zahŕňa postrehy novinárov z e-Športu, komentátora Fortnite Javiera, ale predovšetkým vyjadrenia samotného Wolfieza.

Pozrieť si príbeh chlapca, ktorý sa z neznámeho hráča dostal k jednému z najlepšie zarábajúcich hračov Fortnite je určite zaujímavé. Aj napriek tomu, že epizóda Gamebreakers mala kvôli pandémii omeškanie, už niekoľko dní je online. 

Zdroje: The Guardian, Guinness World Records, Forbes, Estnn, BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK