Má len 17 a pravdepodobne bude prvým človekom na Marse. Je možné, že už nikdy neuvidí svojich rodičov

  • Len 17-ročná Alyssa sa intenzívne pripravuje na cestu na Mars
  • Svojimi úspechmi, inteligenciou a odvahou však inšpiruje nielen svojich rovesníkov
alyssa
instagram.com (nasablueberry)
  • Len 17-ročná Alyssa sa intenzívne pripravuje na cestu na Mars
  • Svojimi úspechmi, inteligenciou a odvahou však inšpiruje nielen svojich rovesníkov

Aký bol váš detský sen? Chceli ste byť smetiarom, baletkou, policajtom či astronautom? Ten posledný sen mal nejeden z nás. Dnes 17-ročná Alyssa Carson z Baton Rouge z americkej Louisiany snívala o tom, že poletí do vesmíru, už ako 3-ročná. Podľa všetkého sa jej to splní. Stanovila si cieľ, ktorý je poriadne odvážny. Bude prvým človekom na Marse.

Kolonizácia Marsu pomaly ale isto, prestáva byť nedosiahnuteľným snom. Podľa zakladateľa spoločnosti SpaceX, Elona Muska, vlastne ani priveľmi nemáme na výber. Ten počíta len s dvomi scenármi. Jedným je, že človek ostane naďalej obyvateľom planéty Zem, čo však skôr či neskôr bude znamenať jeho zánik. Druhou možnosťou je stať sa vesmírnou civilizáciou a medziplanetárnym druhom. Musk má vo výbere z možností jasno.

No na misiu, ktorá môže byť zlomová pre ľudstvo, sa treba intenzívne pripraviť. Predpokladaný let na Červenú planétu sa má síce uskutočniť až v roku 2033, avšak už teraz je známe meno horúcej kandidátky, ktorá sa stane prvým človekom a bude mať možnosť vstúpiť na túto planétu. Je ňou Alyssa Carson, sympatické dievča, ktoré ešte stále navštevuje strednú školu.

Dievča, ktoré sa nestratí

Alyssa vyniká vo viacerých smeroch a vidno, že toto dievča má veľký potenciál. Ako prvej sa jej podarilo prejsť NASA Passport Programom, ktorý je nevyhnutný na to, aby sa mohla dostať do tréningového centra. Už teraz sa pripravuje na to, že bude astronautkou. Po absolvovaní programu získala certifikát, ktorý jej otvoril nové možnosti. Začala intenzívne trénovať a popri náročnom tréningu, stíha študovať strednú školu v štyroch jazykoch, ktoré sa jej určite môžu zísť, keďže do projektu budú zapojení odborníci z rôznych krajín sveta.

„Nie je to jednoduché. Najväčšou výzvou pre mňa bolo zosúladiť všetky tieto povinnosti s bežným životom stredoškoláčky, no ide to. To, že som začala trénovať v tak mladom veku, so sebou prináša viacero ťažkostí, ale na druhej strane som vďačná, že sa mi podarilo dostať tak ďaleko,“ tvrdí Alyssa.

Stay tuned for more pictures and me on the Pickler and Ben show coming soon!!

A post shared by Alyssa Carson (@nasablueberry) on

Alyssa je zároveň veľkou motivátorkou, ktorá je živým príkladom toho, že sa rozhodne oplatí nasledovať svoje sny. Tvrdí, že samotnú ju inšpirovali najmä ženy, ktoré sa stali astronautkami. V určitom zmysle to mali ťažšie ako muži, no i tak sa dokázali presadiť.

Tak trochu netypická stredoškoláčka

Hanging with Astronaut Clay Anderson

A post shared by Alyssa Carson (@nasablueberry) on

Alyssa na prvý pohľad vyzerá ako krehké dievča, ale zdanie klame. Nechýba jej vnútorná odvaha, sila ducha ani inteligencia. Je zmierená so všetkým. Dokonca aj s tým, že pravdepodobne nikdy viac už neuvidí svojich rodičov.

Tí jej však fandia. Už v detstve jej umožnili navštíviť vesmírne tábory v USA, ktoré ju len utvrdili v tom, že chce byť astronautkou. Táto dievčina si pre svoj život rozhodne nevybrala vyšľapanú cestu. Takých ľudí, ako ona, však ľudstvo potrebuje ako soľ.

zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech