Má staré číslo Elona Muska a denne dostáva množstvo správ. Niektoré ťa úprimne prekvapia

  • Vlastniť telefónne číslo, ktoré kedysi patrilo niekomu inému, môže byť celkom zaujímavé
  • Lyndsay Tucker si ľudia mýlia s niekým, koho určite poznáš aj ty
musk
TASR/ AP/Ringo H.W
  • Vlastniť telefónne číslo, ktoré kedysi patrilo niekomu inému, môže byť celkom zaujímavé
  • Lyndsay Tucker si ľudia mýlia s niekým, koho určite poznáš aj ty

 Hovory od mobilných operátorov alebo prieskumných agentúr môžu byť niekedy otravné. Najmä ak volajú v tom najnesprávnejšom čase. Čo však vtedy, ak by si „zdedil“  telefónne číslo a volali by ti cudzí ľudia, ktorí netušia, že nie si ten, koho hľadajú?

Presne v tejto situácii sa ocitla mladá Lyndsay. Bolo jej totižto pridelené telefónne číslo niekoho, kto sa rozhodol zmeniť si ho. A nie hocikoho. Volajú jej ľudia, ktorí sa snažia skontaktovať s Elonom Muskom. 

Lyndsay Trucker pre NPR povedala, že správy začala dostávať pred niekoľkými rokmi. Spočiatku nevedela, s kým chcú ľudia, ktorí jej volajú, hovoriť. Keď to medzi rečou spomenula svojej mame, od údivu jej spadla sánka.

Robotické končatiny?

Textové správy a telefonáty najčastejšie prichádzajú v čase, keď sa okolo Muska objavujú otázniky a kontroverzné témy. Ľudia sa jej pýtali napríklad na možnosti zamestnania, robotické končatiny alebo daňové záležitosti. Kým im vysvetlila, že hovoria s Lyndsay, nie s Elonom, trvalo to niekedy naozaj dlho. Nie vždy jej ľudia uverili.

Za ten čas si prečítala množstvo zaujímavých správ, ktoré neboli určené pre ňu. Písal jej napríklad bývalý pracovník Walt Disney, ktorý chcel Muska informovať o svojej skvelej kúpe veľkolepého auta Tesla.

Nedávno jej napísal vynálezca z Atlanty, s ktorým Musk obchodoval. Správa obsahovala informácie o koronavíruse.

Musk bol prekvapený

NPR oslovili aj samotného Muska. Ten bol prekvapený z toho, že číslo ešte stále existuje a niekto ho používa.

Lyndsay túto situáciu berie s nadhľadom. „Kedykoľvek ho vidím v správach, snažím sa zapamätať si, čo hovorí. Musím sa to naučiť, pretože mi asi bude niekto volať a bude žiadať, aby som sa k tomu vyjadrila,“ uvádza NPR.

Aj keď je to skutočne úsmevná záležitosť, niekedy môže byť skutočne nepríjemné vysvetľovať cudzím ľuďom, že nie si ten, koho hľadajú a s kým sa chcú rozprávať.

Zdroje: npr.org, thedrive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech