Má zvláštny pach a zrejme zle vidí, opisuje expertka stretnutie s Putinom

  • Putinove zdravotné problémy sú dlhodobým predmetom špekulácií
  • Môže mať rakovinu či Parkinsonovu chorobu
  • Expertka sa s ním stretla osobne
putin
Kremlin.ru/Reprofoto SITA/AP, Anton Novoderezhkin
  • Putinove zdravotné problémy sú dlhodobým predmetom špekulácií
  • Môže mať rakovinu či Parkinsonovu chorobu
  • Expertka sa s ním stretla osobne

Vladimir Putin je meno, ktoré v momentálnej situácii rezonuje v každom médiu. Jeho zdravotný stav sa stal diskutovanou témou a vyvolal množstvo špekulácií. Mnohí sa nazdávajú, že ruský prezident trpí Parkinsonovou chorobou alebo rakovinou.

Portál Visegrád24 na Twitteri zverejnil video, ktoré je podľa neho azda najjasnejším dôkazom toho, že s Putinovým zdravím niečo nie je v poriadku. Kremeľ však všetky špekulácie vytrvalo odmieta.

Bývalá poradkyňa amerického exprezidenta Donalda Trumpa Fiona Hillová pre médiá poskytla svoje vlastné skúsenosti s Putinom. Rodená Britka a expertka na medzinárodné vzťahy venovala Rusku množstvo času, stretla sa so samotným Putinom a na tému Ruskej federácie napísala nejednu knihu. Jej najnovší počin sa venuje práve Putinovi.

Putin zvláštne „voňal“ a pulzovala mu tepna

V podcaste BBC Desert Island Discs uviedla, že počas stretnutia medzi Putinom a Trumpom mala príležitosť všimnúť si niekoľko detailov. Sedela totiž rovno vedľa prezidenta Ruskej federácie, ktorého tak mohla zblízka pozorovať. Všimla si kvalitu jeho obleku, no taktiež pulzujúcu tepnu na ľavej strane jeho tváre.

Hillová podotkla, že Putin zrejme potreboval okuliare, pretože svoj prejav čítal z „obrovských kariet, na ktorých mal vysvetlené, kto bol kto a čo má hovoriť“. Fiona podotkla, že ruský prezident nič nejedol ani nepil a že na ruke mal veľmi drahé hodinky. 

Expertka podotkla, že „síce to znie bizarne, no cítila som, že jeho oblečenie bolo čerstvo vyprané. Nemal na sebe parfum. Bolo to, akoby práve vyšiel z nejakého špeciálne pripraveného kúpeľa. Všetko akoby riadil sám za seba a premietal svoj obraz. Pomyslela som si, že je to všetko hrané. Každý jeden kúsok si vopred pripravili“.

Hillová vysvetlila, že Putin sa na ňu sotva pozrel, no keď odchádzal, popral jej veľa zdravia. 

Vladimir Putin sa mal kúpať v jelenej krvi

Fiona Hillová je uznávaná expertka a nie je jediná, kto si všimol, že sa okolo ruského prezidenta dejú zvláštne veci.

Business Insider informuje o tom, že podľa nových vyšetrovacích tvrdení mal ruského prezidenta už 35-krát navštíviť lekár zaoberajúci sa liečbou rakoviny štítnej žľazy. Dvaja ušní, nosní a krční špecialisti Igor Esakov a Alexej Ščeglov ho navštevovali dokonca ešte častejšie. Uviedol to ruský investigatívny tím Proekt.

Tento portál určil, ktorí lekári trávili čas s Putinom v jeho rezidencii v Soči. Údaje získali po preskúmaní zmlúv o ubytovaní v hoteloch zverejnených na webovej stránke úradu pre verejné obstarávanie. Dátumy pobytu lekárov v hoteloch v Soči sa zhodovali s Putinovými oficiálnymi návštevami mesta alebo obdobiami, keď záhadne zmizol z očí verejnosti.

Niekoľkokrát počet lekárov okolo Putina narástol. Proekt tvrdí, že sa tak stalo v čase, keď ruský panovník pravdepodobne musel podstúpiť operáciu. Taktiež si mal vyskúšať kúpele v krvi, ktorá bola odobratá z jelenieho parožia. Ide a druh alternatívnej medicíny, ktorú používajú sibírski šamani, uvádza sa v investigatíve Proektu.

Putin mal túto bizarnú wellness kúru podstúpiť po odporučení ministra obrane Sergeja Šojgu. Verí sa, že jelenia krv pozitívne vplýva na kardiovaskulárny systém a omladzuje pokožku. Pri tejto liečbe sa parožie jeleňom odreže zaživa a ochrancovia zvierat to prirovnávajú k vytrhávaniu ľudských nechtov. Musí totiž ísť o čerstvé parohy, ktoré zvieratám rastú na jar a sú ešte pretkané cievami.

Jeleň
zdroj: Unsplash/Andrea Chioldin

O záhadných chorobách Vladimira Putina sa špekuluje už dlhšie

Pred dvoma rokmi známy kritik Putina tvrdil, že ruský prezident trpel rakovinou a začiatkom roku 2020 podstúpil operáciu. Valerij Solovei tvrdí, že má zdroje z blízkych kruhov panovníka Kremľa. Solovei dokonca naznačil, že Putin má taktiež Parkinsonovu chorobu. 

Ruský nezávislý Project Media, ktorý už Moskva zakázala, informoval o tom, že Putina neustále sprevádza nemalý tím lekárov, vrátane chirurga, ktorý sa špecializuje na rakovinu štítnej žľazy. 

Špekulácie ohľadom zdravotného stavu ruského prezidenta potvrdzuje video z jeho schôdze s ministrom obrany Sergejom Šojgum. Putin na ňom celý čas kŕčovito zviera stôl a sedí podozrivo zhrbený.

Hovorila som, že Vladimír Putin má Parkinsonovu chorobu a teraz môžete vidieť, ako zviera stôl takým spôsobom, že jeho trasúca sa ruka nie je vidieť, za to je ale dobre viditeľné jeho klepanie nôh,“ reagovala na video Louise Menschová, novinárka a bývala poslankyňa Veľkej Británie.

Poľská televízia TVN24 ale odvysielala rozhovor s popredným neurológom, ktorý poprel, že by sa ruský prezident správal ako človek s Parkinsonom. Na jeho postreh upozornili Novinky.cz.

Napriek spomalenému pohybu, tremoru, poruchám chôdze, alebo zmene držania tela je veľmi nepravdepodobné, že by ruský prezident trpel touto závažnou chorobou. Príznaky, ktoré uňho pozorujeme, vrátane zmeny správania, by som skôr pripísal účinkom liekov, alebo sekundárnym poruchám, ktoré súvisia s inými chorobami, onkologické nevynímajúc. Tie sú ale pred verejnosťou starostlivo skrývané,“ povedal Konrad Rejdak, šéf Poľskej neurologickej spoločnosti a prednosta neurologickej kliniky v Lubline.

Ruský prezident chce navrhnúť svojho nástupcu

Agentúra Reuters uvádza, že podľa Putina raz nadíde čas, kedy vymenuje človeka, ktorý by ho mal nahradiť. 69-ročný Vladimir Putin vládne v Rusku už od prelomu storočí. Okrem pozície prezidenta pôsobil aj ako premiér a vďaka zmene konštitúcie jeho vláda môže pokračovať do roku 2036.

Príde čas, keď, dúfam, budem môcť povedať, že ten a ten človek je podľa môjho názoru hoden viesť takú úžasnú krajinu, akou je Rusko, naša vlasť,“ povedal Putin minulý rok.

Zdroje: Twitter, BBC Desert Island Discs, Reuters, Proekt, Business Insider

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá