Mačací ostrov, ružové jazero a katakomby plné lebiek. 10 najpodivnejších miest sveta, o ktorých si možno nikdy nepočul

  • Svet je plný krásnych a nezvyčajných miest, ktoré sa oplatí navštíviť
  • Mačací ostrov, katakomby plné lebiek alebo nádherné čokoládové vrchy
  • Aký majú názor na tieto miesta ľudia na portáli Tripadvisor?
tripadvisor
Jazero Hillier a ostrov Socotra, Wikimedia Commons/Kurioziteti123/Andrey Kotov200514
  • Svet je plný krásnych a nezvyčajných miest, ktoré sa oplatí navštíviť
  • Mačací ostrov, katakomby plné lebiek alebo nádherné čokoládové vrchy
  • Aký majú názor na tieto miesta ľudia na portáli Tripadvisor?

Niektoré miesta ťa jednoducho bavia, na ostatné rýchlo zabudneš a iné v tebe zanechajú pocit, ktorý nikdy nezmizne a zmení tvoj pohľad na svet.

Čokoládové vrchy, sklenená pláž alebo katakomby plné lebiek? Vybrali sme 10 najpodivnejších miest Tripadvisoru, ktoré svojim nezvyčajným zjavom vyrážajú ľuďom dych.

1. Glass Beach, Kalifornia

Predstav si nádhernú slnečnú pláž s jemným pieskom, na ktorej môžeš behať bosý. Toto miesto je však úplne odlišné, no nezvyčajne úchvatné.

Trblietavá pláž v Kalifornii je nevídaným úkazom vedľajších účinkov rokov, počas ktorých sa vyhadzovali odpadky do oblasti neďaleko pobrežia. Vlny postupom času rozložili všetko na nádherné sklené farebné kamienky, ktoré pokryli celú pláž, ako uvádza portál California Beaches.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nick Pavlakis | SLO (@nickyp_pics)

Turistická lokalita je teraz však ohrozená, a to všetko iba kvôli jej bezohľadným návštevníkom. Podľa recenzií na portáli Tripadvisor nezostalo z nádherných farebných kamienkov už takmer vôbec nič.

„Pohľad na pobrežie je nádherný. Sklamaním však je, že na pláži takmer vôbec nezostalo sklo v porovnaní s tým, ako to bolo v roku 2013, počas nášho prvého pobytu v tejto oblasti. Myslím, že tie roky, keď turisti vyberajú malé kúsky týchto drobných pohárov, si vybrali svoju daň. Napriek tomu odporúčam navštíviť túto oblasť kvôli výhľadu,“ uviedol Nar M. pre portál Tripadvisor.

2. Ostrov Socotra, Jemen

V zozname nezvyčajných miest sveta nesmie jednoznačne chýbať ani tento ostrov. Ostrov Socotra vyzerá ako scéna z filmu Avatar. Ak potrebuješ ujsť od ruchu mesta, táto jedinečná lokalita je ideálna. Ostrov nebol roky dostupný pre verejnosť.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Welcome to Socotra (@welcometosocotra)

Jedinečná a neuveriteľná biodiverzita ostrova Socotra ponúka návštevníkom originálny pohľad. Nachádza sa tu množstvo rastlín a stromov, ktoré inde vo svete nenájdeš. Obzvlášť zaujímavé sú prastaré a zvláštne pokrútené stromy dračej krvi, ako uvádza portál Rough Guides.

„Je to skutočne úžasný ostrov a všade je nádherný výhľad. Prvýkrát mám pocit, že skutočne žijem v súlade s prírodou. Som rád, že ostrov nie je ľahko dostupný, takže nebude zničený,“ píše jessicfung na portáli Tripadvisor.

3. Čokoládové vrchy ostrova Bohol, Filipíny

Toto miesto mnohí označujú ako „ôsmy div sveta“. Ide o turistickú atrakciu, ktorá priťahuje pozornosť ľudí svojimi malebnými kopcami. Prezývku „čokoládové“ si vyslúžili vďaka obdobiu sucha, kedy sa lístie zmení zo sviežej zelene na hnedú farbu a pripomínajú bonboniéru, ako uvádza portál Culture Trip.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Levante Drone Festival (@levante_drone_festival)

Na tomto mieste je roztrúsených 1 700 kužeľových kopcov. Svojim pravidelným tvarom vyvolávajú v ľuďoch údiv. Mnohí by si mysleli, že nejde o výtvor prírody, ale človeka. Tieto kopce vznikli dôsledkom erózie dažďovej vody a nárastom korálových usadenín.

„Pohľad bol úžasný! Bol to dych berúci zážitok, vidieť Čokoládové vrchy zblízka. Určite pôjdeme znova zažiť krásu ostrova,“ uvádza Winona Po pre portál Tripadvisor.

4. Katakomby, Paríž, Francúzsko

Strašidelné miesto plné histórie. Možno to nie je lokalita pre každého, no jednoznačne patrí do zoznamu najpodivnejších miest na svete.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sam Mathias (@girl_without_borders)

Parížske katakomby sú sieťou starých lomových tunelov pod hlavným mestom Francúzska. Táto hrozivá lokalita je zároveň aj miestom posledného odpočinku približne šesť miliónov Parížanov. Pozostatky sa postupne prenášali od konca 18. storočia do polovice 19. storočia, pretože cintoríny Paríža boli v tej dobe zatvorené, ako uvádza portál Tripadvisor.

Tmavé tunely ponúkajú návštevníkom pohľad na ľudské kostry usporiadané v rôznych tvaroch. Toto unikátne miesto je veľmi dojímavým svedectvom o histórií Parížanov.

„Katakomby stoja za návštevu. Sú krásne a jedinečné. Príbeh za tým je zaujímavý a vrhne nové svetlo na to, ako sa pozeráte na Paríž. Prehliadka trvá 45 – 60 minút. Keď sa ponoríte do tohto zážitku z iného sveta, zabudnete na čas a svet nad vami,“ píše H pre portál Tripadvisor.

5. Mačací ostrov, Japonsko

Jednoznačne medzi jedno z najpodivnejších miest sveta patrí aj japonský mačací ostrov. Ak je váš domáci miláčik pes, tak na toto miesto s ním vstúpiť nemôžete. Po ostrove sa potuluje viac ako sto mačiek, ktoré sa ukrývajú v opustených domoch alebo sa pohybujú v malej rybárskej dedinke Aoshima, ako uvádza portál The Atlantic.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Planet Sardinia✈Agenzia Viaggi (@planet_sardinia)

Mačky pôvodne slúžili na odháňanie myší, ktoré ničili hodváb, ktorý sa produkoval na ostrove. Miestny rybári ich považovali za obrovské šťastie a dokonca vyhotovili aj mačaciu svätyňu.

Portál Tripadvisor ponúka pozitívne recenzie na túto turistickú lokalitu. Vynikajúce hodnotenia odporúčajú toto nezvyčajné miesto hlavne milovníkom mačacích tvorov.

6. Jazero Hillier, Západná Austrália

Príroda sa s ľuďmi rada pohráva a vytvára mnohé zvláštnosti. Jedným z nich je aj jazero Hillier v Západnej Austrálii.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa spaceclub (@spaceclub)

Na tomto jazere je výnimočné jeho nezvyčajné ružové sfarbenie. Dôvodom tohto úkazu vedci stále dobre nerozumejú, no väčšina z nich má podozrenie, že to súvisí s prítomnosťou slanomilných druhov rias Dunaliella salina a ružových baktérií známych ako halobaktérie, ako informuje portál Hillier Lake.

„Poldenná prehliadka okolo súostrovia je výnimočná – scenéria, divoká zver a učenie sa tak veľa o tejto oblasti. Vynikajúci záver našej návštevy Západnej Austrálie a vynikajúca cena výletu. Nenechajte si to ujsť,“ uviedla KatieZ579 pre portál Tripadvisor.

7. Pamukkale, Turecko

Zamatovo biele skaly a magicky liečivé termálne pramene. Znie to ako rozprávka, no toto unikátne a nezvyčajné miesto sa nachádza v juhozápadnom Turecku, ako uvádza portál Journal of Nomads.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Daria K (@dashuliss)

Pamukkale, čo v turečtine znamená „bavlnený hrad“, je prírodná oblasť známa bielym uhličitanovým minerálom, ktorý po sebe zanecháva tečúca voda. Tento minerál vytvoril v priebehu tisícročí nádherné bazény s liečivou vodou, známe po celom svete.

„Je to oveľa krajšie, ako vám môže ukázať obrázok! Pre milovníkov prírody je to jedinečná vec, ktorú môžu uvidieť. Odporúča sa použiť slnečné okuliare a pokrývku hlavy akéhokoľvek druhu. Plavky sú nevyhnutnosťou, ak sa chcete do tých bazénov dostať. Prineste si plastové vrecká na zips na svoje veci a užite si nádherné bazény naplno,“ informuje saska85 na portáli Tripadvisor.

8. Pohorie Tianzi, Čína

Ide o ohromujúce vápencové vrcholy, ktoré sa nachádzajú v malebnej oblasti Wulinguyang na severozápade provincie Hunan v Číne. Táto očarujúca oblasť sa dokonca stala inšpiráciou pre plávajúce hory vo filmovom trháku Avatar, ako uvádza portál China Discovery.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 단밤 / Danbam 🇫🇷🇬🇧🇰🇷🇯🇵🇨🇳🇻🇳🇹🇭 (@danbam.app)

Na horu Tianzi sa dostaneš lanovkou, ktorá poskytuje úžasné výhľady na množstvo unikátnych vrcholov. Ak budeš mať šťastie, môžeš uvidieť aj štyri prenádherné divy, a to more mrakov, slnečné lúče, sneh a žiaru mesačného svitu.

„S najväčšou pravdepodobnosťou je 30-minútová jazda lanovkou jednou z najrýchlejších jázd lanovkou kdekoľvek. Pamiatky po ceste hore vyrážajú dych. Mali sme miernu hmlu, ale výhľady boli stále fantastické. Neskutočné výhľady, keď sa trochu vyjasnilo. Nesmiete to zmeškať,“ uviedol skidkid6119 pre portál Tripadvisor.

9. The Giant´s Causeway, Severné Írsko

The Giant´s Causeway alebo Obrov chodník vznikol pred viac ako 50 až 60 miliónmi rokov. Obrovská sopečná erupcia vychrlila obrovskú masu roztaveného čadiča, ktorý pri ochladzovaní vytvoril stĺpy rôzneho tvaru a vytvoril trhliny, ktoré vidno až dodnes, ako informuje portál Britannica.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Liam McNamara (@ireland_from_my_lens_)

Toto chránené miesto je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Lokalita je domovom približne 50 druhov vtákov a viac ako 200 odrôd rastlín.

„Úchvatné miesto. Naozaj zaujímavá geológia, vysvetlená skutočne vynikajúco a vtipne naším sprievodcom Brianom,“ uviedol Luckyspud Y pre portál Tripadvisor.

10. Badab-e Surt, Irán

Dúhová voda zhromažďujúca sa na ložiskách hrdzavého travertínu. Aj táto posledná lokalita sa radí medzi najpodivnejšie miesta na svete.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝒥𝓊𝓈𝓉 𝒩𝒶𝓉𝓊𝓇𝑒 (@nature_insta_20)

Neuveriteľný prírodný fenomén sa vyvíjal niekoľko tisícov rokov. Farebné kaluže vody pokrývajú prírodou vytvorené skalnaté terasy. Scenéria tohto miesta je obdivuhodná. Toto vzácne geologické dielo vzniklo počas epoch pliocénu a pleistocénu, ako informuje portál Atlas Obscura.

„Druhé najväčšie prírodné dedičstvo Iránu a jedinečná prírodná atrakcia. Travertínové pramene Badab-e Surt si vyžadujú určité úsilie a v reále nie sú také veľké, ako sa zdajú na fotografiách. Pozrite sa však pozorne na terasy a uvidíte, aké jemné sú vrstvy, a farba vody a skál je jedinečná. Je to veľmi fotogenické a ak ste schopní navštíviť počas jasného dňa a zažiť západ/východ slnka, farby, ktoré sa menia, keď sa odrážajú vo vode, sú krásne,“ informuje Perzský Gryphon na portáli Tripadvisor.

Zdroje: California Beaches, Rough Guides, Tripadvisor, Culture Trip, The Atlantic, Hillier Lake, Journal of Nomads, China Discovery, Britannica, Atlas Obscura

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie