mapa
mapy
Ilustračná fotografia, Wikimedia Commons/Showichi Ogasarawa, Unsplash/Daniel Jensen

Mačací ostrov, Thorova studňa či pestrofarebný gejzír uprostred ničoho. Toto sú najunikátnejšie miesta sveta

  • Svet ukrýva mnoho jedinečných miest
  • Niektoré sú priam bizarné
  • Mnohé z nich sú prakticky neznáme
  • Svet ukrýva mnoho jedinečných miest
  • Niektoré sú priam bizarné
  • Mnohé z nich sú prakticky neznáme

Keď si odmyslíš niektoré veci, svet je skutočne krásnym nespútaným miestom. Nesporne, je aj plné naozaj zázračných lokalít, ktoré ľudom berú dych už po stáročia. Stačí si spomenúť na tie najznámejšie z nich, ako napríklad Niagarské vodopády, juhoamerické dažďové pralesy či možno egyptské pyramídy.

Ak ťa však pohľad na akúsi padajúcu vodu nudí a les máš v podstate aj za domom, nezúfaj. Naša Zem (a v niektorých prípadoch aj ľudia žijúci na nej) si pre teba pripravili zopár atrakcií, z ktorých ti doslova padne sánka.

Lákavé pritom nie sú výhradne svojou krásou, skôr atmosférou, jedinečnosťou a niekedy dokonca až bizarnosťou. Priprav sa na výlet okolo sveta, ako ti ho ešte nikto neukázal.

Podvodný svet hneď vedľa

Za prvým unikátom nemusíš cestovať vôbec ďaleko. Nachádza sa totiž v susednom Rakúsku a dokonca možno bude tvojmu srdcu blízky. Ide totiž o park. Taký ten klasický, s lavičkami, stromami a čvirikajúcimi vtákmi.

Od zvyšku parkov ho však odlišuje jeden podstatný detail. Každý rok sa kompletne celý ponorí pod vodu. O parku informoval aj britský spravodajský web BBC. Jedinečný park sa nachádza v obci Tragöß, v blízkosti jazera Grüner See, v doslovnom preklade Zelené jazero.

lavička pod vodou
zdroj: Wikimedia Commons/ TauchSport_Steininger

Počas zimného obdobia sa v areáli môžeš pokojne a nerušene prechádzať, no akonáhle sa počasie na jar oteplí, je potrebné si zabaliť aj potápačské okuliare. Dôvodom je topenie neďalekého horského ľadovca, ktorý park na niektorých miestach potopí až pod 12 metrov vody.

Magický podvodný svet je pritom úplne ideálnym miestom pre potápačov, ktorí môžu preskúmavať všetky zákutia zatopeného parku. Na svoje si prídu určite aj fotografi, ktorí si z návštevy Zeleného jazera odnášajú až mystické zábery.

Mesto pod mestom

Len máloktoré miesto dokáže svojich návštevníkov ponoriť do takej mysterióznej atmosféry ako Paríž. Reč však nie je o Eiffelovej veži alebo romantických historických uličkách. Nehovoríme dokonca ani o jeho povrchu. Pravá krása sa skrýva pod zemou.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: BBC, Les Catacombes de Paris, Atlas Obscura, Indian Holiday, Travel Nevada, Setouchi Reflection Trip

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá