Mágio pláž definitívne končí. Mesto má s nábrežím celkom iné plány 

  • Mnohí z nás si už zvykli, že časť brehu Dunaja v hlavnom meste sa počas letných prázdnin premieňala na chill out zónu, kde si mohol človek vychutnať ilúziu prímorskej atmosféry
  • Najnovšie informácie priamo z magistrátu hlavného mesta zrejme fanúšikov známej Mágio pláže nepotešia
kann
archív:Startitup
  • Mnohí z nás si už zvykli, že časť brehu Dunaja v hlavnom meste sa počas letných prázdnin premieňala na chill out zónu, kde si mohol človek vychutnať ilúziu prímorskej atmosféry
  • Najnovšie informácie priamo z magistrátu hlavného mesta zrejme fanúšikov známej Mágio pláže nepotešia

Pláž na Tyršovom nábreží, ktorú každoročne navštívilo až 300-tisíc ľudí, už viac svoje brány neotvorí. Mesto však ohlásilo, že tu má vzniknúť  jeden ucelený priestor určený na rekreáciu v prírodnom parkovom prostredí, športové aktivity a v nejakej podobe aj kultúrno-spoločenské podujatia.

Mesto považuje Sad Janka Kráľa za mimoriadne významnú plochu zelene, ktorá si vyžaduje zvýšenú pozornosť, a preto pripravuje projekt jeho revitalizácie. V rámci obnovy tohto priestoru sa magistrát pozerá na celú plochu komplexne spolu s Tyršovým nábrežím.  

Prídite zajtra 28.8.2018 na Popoludnie s Magio televíziou :)Čaká vás zaujímavý program od 15.00h do 18.00h. Súťaže,…

Gepostet von Magio Pláž am Montag, 27. August 2018

Celková revitalizácia má okrem zelene pozostávať aj z obnovy mobiliáru parku, ktorý je už dnes tiež vo veľmi zlom stave. A bude pokračovať aj rekonštrukciou chodníkov, osvetlenia, prvkov zverokruhu a fontány v parku. Už v krátkom čase musíme riešiť najmä bezpečnosť drevín, ktoré sú vážne poškodené, odumierajúce alebo odumreté,” informuje mesto na svojom webe

Plánovanú obnovu tohto priestoru mesto komunikovalo aj so spoločnosťou Slovak Telekom, s ktorou Bratislava každoročne spolupracuje na projekte Magio pláže. 

„Dlho sme diskutovali o budúcej podobe pláže, usilovali sa nájsť možné spoločné riešenie aj s možnosťou, že by pláž zostala ešte tento rok na pôvodnom mieste aj v pôvodnom rozsahu. Po starostlivom zvážení všetkých okolností sa Slovak Telekom rozhodol projekt Magio pláže už neorganizovať,” objasňuje magistrát.

Gepostet von Magio Pláž am Freitag, 24. August 2018

Napriek tomu, že Slovak Telekom sa rozhodol s Magio plážou skončiť, naďalej má záujem s mestom spolupracovať na iných projektoch. Investovať plánuje do nových projektov zveľaďovania Bratislavy v rámci projektu CSR4Cities, adopcie zelene a projektov revitalizácie a kultivácie verejných priestranstiev. Zároveň by okrem finančných prostriedkov chcel podporiť projekty aj v kombinácii s dobrovoľníctvom.

Gepostet von Magio Pláž am Freitag, 24. August 2018

Tyršovo nábrežie by sme však nechceli počas leta nechať prázdne. Sme presvedčení, že kultúrny program, eventy, športové akcie, možnosť kvalitne tráviť voľný čas k tomuto priestoru patrí a mal by tu ostať zachovaný. Takéto aktivity však musíme plánovať a realizovať s ohľadom na zeleň, ktorá sa v priestore nachádza a na ktorej stav môžu mať takéto aktivity aj negatívny vplyv,” informuje vedenie mesta.

Mesto už má rozpracovaný koncept a začalo rokovania, aby Bratislavčania, Bratislavčanky aj návštevníci mesta mohli aj naďalej plnohodnotne tráviť svoj voľný čas na tomto dunajskom nábreží. Konkrétny zámer plánuej magistrát verejnosti predstaviť  čoskoro.

Veríme, že náš projekt Magio pláže za 13 rokov naplnil svoj účel oživiť Tyršovo nábrežie a počas nejedného roka naň putovalo množstvo Bratislavčanov i návštevníkov hlavného mesta. Napriek tomu, že sme sa rozhodli ukončiť projekt Magio pláže, naďalej máme záujem s mestom spolupracovať na iných zaujímavých projektoch. Plne rešpektujeme rozhodnutie mesta priestor na Tyršovom nábreží revitalizovať a radi k tomu prispejeme finančne i formou
dobrovoľníctva. Naše rozhodnutie zároveň reflektuje novú CSR stratégiu spoločnosti, ktorá sa zameria na aktivity s celospoločenským dosahom. Hľadáme novú platformu resp. projekt s celoslovenským aspektom a hlbším prienikom značky i CSR pôsobnosti,“ vyjadril sa pre Startitup tím Magio pláže.

Zdroj: bratislava.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK