Majetok Jeffa Bezosa počas korony značne narástol, je dvakrát bohatší ako šéf Facebooku Zuckerberg

  • CEO spoločnosti Amazon Jeff Bezos je teraz dvakrát tak bohatý ako generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg
  • Majetok Bezosa od začiatku tohto roka vzrástol a v súčasnosti  jeho čisté imanie predstavuje približne 140 miliárd dolárov
zakaoooo
TASR/AP/Wikimedia/Anthony Quintano
  • CEO spoločnosti Amazon Jeff Bezos je teraz dvakrát tak bohatý ako generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg
  • Majetok Bezosa od začiatku tohto roka vzrástol a v súčasnosti  jeho čisté imanie predstavuje približne 140 miliárd dolárov

V rebríčku Bloomberg Billionaires Index, ide o dvojnásobok hodnoty majetku Zuckerberga, ktorý sa môže pochváliť 70-timi miliardami dolárov. Bezos je jedným z mála miliardárov, ktorého bohatstvo od začiatku pandémie COVID-19 narastá. V tomto, pre väčšinu neľahkom období však zaznamenal násrat majetku aj Elon Musk.

Bezosovi od začiatku roku 2020 vzrástol majetok o neuveriteľných 25 miliárd dolárov, čo z neho robí najbohatšieho človeka na svete. Na konte” má o 35 miliónov dolárov viac ako Bill Gates. V zozname 100 najbohatších ľudí sveta podľa Bloomberg Billionaires Index sa Zuckerberg zaradil na piate miesto. Čistý majetok generálneho riaditeľa Facebooku od začiatku roku 2020 klesol o 8,4 miliárd dolárov.

Today we're celebrating Deborah Liu's 10 year faceversary! (That's your anniversary of joining Facebook.)Deb has…

Gepostet von Mark Zuckerberg am Dienstag, 16. Juli 2019

Za  dramatický nárast svojho majetku môže Bezos s najväčšou pravdepodobnosťou vďačiť masívnemu nárastu online nákupov. Oficiálne správy naznačujú, že Amazon momentálne zaznamenáva tržby, na aké je zvyknutý počas vrcholu sezóny. 

Zakladateľ Amazonu si však všetky financie nenecháva len pre seba a už pred časom zareagoval na pandémiu kornavírusu. Neziskovej organizácii Feeding America, ktorá združuje viac ako 200 potravinových bánk po celých Spojených štátoch, venoval štedrý dar v hodnote 100 miliónov dolárov.

Bezos zverejnil na Instagram fotografiu potravinovej banky a uviedol: „Dokonca aj v bežných časoch je potravinová neistota v amerických domácnostiach závažným problémom a, žiaľ, COVID-19 tento stres výrazne zosilňuje. Neziskové potravinové banky sa do veľkej miery spoliehajú na nadbytočné potraviny z rôznych potravinárskych podnikov.”

„Napríklad veľa reštaurácií zvykne darovať prebytočné jedlo. Ale počas obdobia spoločenského dištancovania sú reštaurácie zatvorené a mnoho ďalších bežných kanálov dodávajúcich prebytočného jedla sa uzavrelo,” píše Jeff Bezos na svojom Instagrame. Situácia je o to horšia, že aj keď sa ponuka znižuje, dopyt po službách potravinových bánk stúpa.

500-tisíc eur od Amazonu pre Slovensko

Spoločnosť Amazon na čele s Bezosom vyčlenila 500 000 eur aj na podporu tých, ktorí sú na Slovensku najviac postihnutí krízou COVID-19. Podpora zahŕňa dar v hodnote 350 000 eur Slovenskému Červenému krížu a 150 000 eur je určených na podporu miestnych organizácií v komunitách, v ktorých zamestnanci spoločnosti žijú a pracujú.

„Sme si plne vedomí negatívnych dopadov pandémie na spoločnosť. Ako zamestnávateľ a investor v týchto ťažkých časoch chceme podporovať miestne komunity v okolí našich logistických centier,“ hovorí Blanka Fijołek, PR & Community manažérka pre Amazon v regióne centrálnej a východnej Európy.

Zdroje: Bloomberg, wsj.com, Amazon TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech