Majiteľ hotela sa chopil príležitosti a predbehol konkurenciu. Postavil sálu, čo reprezentuje celý región

  • Stavba je súčasťou známeho hotela v Nízkych Tatrách
  • Priestor je demonštráciou efektívne využitých 650 m2
  • Prví snúbenci si tu môžu užiť svoj deň začiatkom budúceho roka
  • Stavba je súčasťou známeho hotela v Nízkych Tatrách
  • Priestor je demonštráciou efektívne využitých 650 m2
  • Prví snúbenci si tu môžu užiť svoj deň začiatkom budúceho roka

V srdci Liptova, v Demänovskej doline, sa pripravuje otvorenie zaujímavého priestoru, ktorý bude zapadať do regiónu, známeho nielen svojou prírodou, ale aj bohatou históriou, kuchyňou a tradíciami, ktoré sa k nemu viažu.   

Nová svadobno-konferenčná sála Humno Demänová, je architektonickým doplnením scenérie okolia. Medzi vonkajšími aj vnútorne použitými materiálmi na prvý pohľad dominuje drevo, betón a presklená fasáda, ktorá počas dňa prepúšťa z juhu do objektu denné svetlo a ponúka výhľad na Chopok.

Vysoké drevené väzníky sa opierajú o mohutné železobetónové stĺpy a celé sú obložené drevom. Na strope je reťazové osvetlenie, čo dotvára celkovú atmosféru priestoru aj po zapadnutí slnka.

Hotel Demänová/Humno
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Elegantná stavba pre spoločenské akcie

V bezprostrednej blízkosti budovy sa nachádza aj terasa so zámkovou dlažbou a trávnaté plochy s lavičkami, kde sa môže odohrávať väčšina outdoorových aktivít počas svadby, konferencie, či teambuildingu. 

V okolí priestoru je aj veľa zelene a pre rodičov s deťmi postavené detské ihrisko. Priestor prislúcha k Hotelu Demänová a je plne bezbariérový. 

Hotel Demänová/Humno
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Pohľad na exteriér spoločenskej sály

Architekt sa s interiérom vyhral

Všestranné využitie novej sály ocenia najmä budúce svadobné páry, kvôli architektonickému riešeniu a pragmatickosti jednej veľkej otvorenej miestnosti. Hostia sa v sále nemusia tlačiť alebo sa skupinkovať, ako to na svadbách bežne býva.

Okrem svadieb však je táto elegantná sála vhodná aj pre firemné školenia, konferencie, semináre, meetingy, workshopy a iné spoločenské udalosti.

Humno má monolitický skelet s väzníkmi aké sa bežne nepoužívajú   

Sála Humno, situovaná v areáli Hotela Demänová, predstavuje elegantnú budovu, ktorá na prvý pohľad pôsobí svojím jednoduchým dizajnom. Budova je presvetlená z troch strán, pričom južná fasáda je kompletne presklená. 

Všetky okná v objekte sú trojvrstvové, čím zabezpečujú dokonalú izoláciu hluku a umožňujú, aby v priestore odzneli veselé oslavy až do skorých ranných hodín. 

Steny sú z klasického muriva. Ide však o komplexne premyslenú budovu s rozlohou 650 m2, ktorá je rozdelená na dve časti.

Sála vyniká mohutným dreveným skeletom, čo dodáva jej konštrukcii nielen veľkoleposť ale aj dobre ladí s vnútorne použitými materiálmi.

Veľkú sálu s rozlohou 350 m2 dopĺňa zázemie s rozlohou 300 m2, kde sa okrem kúpeľní a toaliet nachádza aj kuchyňa a ďalšie priestory potrebné na realizáciu a „logistiku“ spoločenských podujatí.

Tvorca svadobno-konferenčnej sály a hotela je Ing. Michal Galko, ktorý vysvetľuje: „Inšpiráciu som hľadal v okolitých podobných priestoroch, no mojím snom bolo postaviť niečo oveľa veľkolepejšie, kde môžem ponúkať zároveň gastronomický zážitok“

Hotel Demänová - Humno
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Interiérový setup pre prezentácie

 

Multifunkčný charakter priestoru, prístupnosť a kapacita pojať až 130 svadobčanov, či 250 osôb v kinosede,  robí zo sály ideálne miesto pre rôzne typy akcií a zároveň umožňuje prispôsobenie individuálnym potrebám. 

V sále je taktiež pódium, ktoré je ideálne pre živú kapelu, DJa, či prezentácie. 

Hotel Demänová/Humno
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Veľký otvorený priestor je pragmatický pre svadobné hostiny

Lokálna gastronómia vo fúzii s celosvetovými trendmi

Svadobno-konferenčná sála Humno je súčasťou Hotela Demänová, v ktorého elegantných priestoroch môžete stráviť príjemné chvíle, a zároveň spoznať kvalitnú gastronómiu.

Butikový hotel s dôrazom na kvalitu a nie kvantitu ponúka nielen štýlové a pohodlné izby ale aj kuchyňu, v ktorej nájdete tradičné slovenské, či svetové jedlá, pripravované v štýle „fine-dining“. 

Hotel Demänová/Humno
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Tradičná kuchyňa v štýle fine-dining

Šéfkuchár Ľubomír Macík okrem denného a „a la carte“ menu zastrešuje taktiež kompletnú gastro ponuku pre spoločenské akcie. Klienti si môžu z vybrať z niekoľkých prednastavených chodov, prípadne si v spolupráci so šéfkuchárom vytvoriť menu a studené či teplé bufety na mieru. 

Navyše, hotelový vínny salón, lobby bar, a cigar lounge sú ideálne miesta na socializáciu spojenú s relaxáciou po dni plnom aktivít. Využiť sa dá aj wellness centrum, priamo v hoteli. 

Hotel Demänová - Humno
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Interiérový setup pre svadby

Obdivovanie prírody je zvyčajne spojené s oddychom, a preto firmy so svojimi zamestnancami alebo obchodnými partnermi môžu oceniť skôr adrenalínové aktivity, ktoré sú v okolí k dispozícii, ako napríklad bike park, bobová dráha alebo tandemový zoskok.

Demänová je vo všeobecnosti vhodným miestom pre teambuildingy a konferencie, pretože sa nachádza v „centre diania“, a iba na skok od množstva lokálnych prírodných, či kultúrnych atrakcií.

Demänovská dolina je najkrajšia v zime

Táto oblasť je jednou z najkrajších častí Nízkych Tatier a bola v roku 1929 vyhlásená za národnú prírodnú rezerváciu, ktorá je dnes súčasťou Národného parku Nízke Tatry (NAPANT). 

Pre Slovákov je oblasť zaujímavá predovšetkým v zime, pretože je tam množstvo zaujímavých svahov a lyžiarskych stredísk. Región je atraktívny nielen pre lyžovanie, ale má aj hlboké historické korene, keďže jeho názov sa písomne spomína už v roku 1269.

Je to krásne prostredie s bohatou minulosťou a historickými pamiatkami, ktoré sú súčasťou tohto regiónu. Uličky s tradičnými drevenými domami, kostolmi a historickými pamiatkami odrážajú bohatú minulosť a kultúrne dedičstvo tohto regiónu.

Firmy si teda môžu spraviť spoločný výlet s pestrým programom a následne sa zabaviť na outdoorovej, či indoorovej after-party v Humne, s možnosťou prespania priamo v hoteli. Počas lyžiarskej sezóny navyše netreba nikam cestovať, pretože lyžovať sa dá priamo v Demänovej.

Aká teambuildingová aktivita by ťa túto zimu potešila?

Hotel Demänová
zdroj: Hotel Demänová/Humno - Elegantný cigar lounge v priestoroch hotela

Oblasť ponúka program, na ktorý jeden deň nestačí

Demänovská dolina je miestom, kde sa spája príroda, kultúra a možnosti aktívneho oddychu. V okolí je možné navštíviť Liptovskú Maru alebo niektorú z mnohých rozhľadní. Tie najznámejšie sú do 20 km od Humna, v Pavčinej Lehote, Horných lazoch alebo na Svätojánskej rozhľadni v Liptovskom Jáne.

V doline je možné si prezrieť aj komplex starých vápencových Demänovských jaskýň, ktoré sú dominantou oblasti. Oblasť je popretkávaná lanovkami a cyklotrasami, ale jaskýň je viac ako 30 a ich prehliadka počas jedného výletu je preto časovo náročná.

Návštevníci si z tohto dôvodu vyberajú zvyčajne najznámejšiu Demänovskú ľadovú jaskyňu, Jaskyňu slobody a Jaskyňu mŕtvych netopierov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá