Majiteľ Tesla Model S obetoval svoje auto pre záchranu iného vodiča v života ohrozujúcom stave

  • Bohužiaľ, v dnešnej dobe sú dopravné nehody veľmi častým problémom cestných komunikácií. Obzvlášť nepozorní a agresívni vodiči sa neustále starajú o zvyšovanie týchto nelichotivých štatistík.
tesla-model-s-na-dialnici
jalopnik.com
  • Bohužiaľ, v dnešnej dobe sú dopravné nehody veľmi častým problémom cestných komunikácií. Obzvlášť nepozorní a agresívni vodiči sa neustále starajú o zvyšovanie týchto nelichotivých štatistík.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Najnovšia nehoda z nemeckej diaľnice je však vskutku zaujímavá. Manfred Kick, majiteľ elektromobilu Tesla Model S, na diaľnici obetoval svoje nie práve lacné vozidlo a zachránil tým druhého vodiča v tejto dopravnej nehode. Vodič Tesly si totižto počas jazdy všimol, že Volkswagen pred ním jazdí chaoticky. Následne dokonca zistil, že je vodič auta nemeckej automobilky v bezvedomí. Okamžite zareagoval, predbehol ho a zaradil sa pred neho, pričom začal brzdiť obidve vozidlá. Po úspešnom zastavení sa pokúsil dať vodičovi Volkswagenu okamžite aj prvú pomoc a okoloidúci zavolali záchrannú službu.

 

 
zdroj: twitter

Po príchode dopravnej polície a prešetrení sa zistilo, že škoda na oboch vozidlách činí približne 10 000 eur. Správa sa ale začala šíriť rýchlosťou svetla a dostala sa až k samotnému Elonovi Muskovi, ktorý sa vyjadril, že Tesla preplatí majiteľovi všetky poplatky spojené s opravou Modelu S. Rovnako aj nemecká diaľničná polícia začala vyšetrovanie, čo je však tradičný postup pri akejkoľvek nehode a tento pán rozhodne nebude nejakým spôsobom stíhaný, ba čo viac, zaslúžil by si medailu za svoju statočnosť. Samozrejme, podobný príklad rozvahy a nezištnej pomoci neplatí len pre majiteľov Tesiel, čiže každý poriadny šofér by sa mal v podobnej situácii zachovať rovnako a zachrániť tým život nevinnému človeku, ktorý sa do nepríjemností nedostal vlastným pričinením.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech