Majitelia fitnescentrier chcú zablokovať vstup do Bratislavy stovkami áut, bojujú za svoj biznis

  • Ide im predovšetkým o ekonomickú stránku biznisu
  • Blokáda je naplánovaná na pondelkové ráno, dovtedy sa budú snažiť zatlačiť na správnych miestach
fitka
Unsplash.com/Danielle Cerullo, Geert Pieters
  • Ide im predovšetkým o ekonomickú stránku biznisu
  • Blokáda je naplánovaná na pondelkové ráno, dovtedy sa budú snažiť zatlačiť na správnych miestach

Po pondelkovom vyhlásení nových uvoľňovaní ostali fitnescentrá stále zatvorené. Majitelia aj športovci sa búria, podpisujú sa petície a chystá sa masívna blokáda, zistili Markíza. Únia fitnescentier Slovenska sa rozhodla, že nezahrnutím do zoznamu prevádzok, ktoré sa v stredu pre verejnosť otvorili, spustia protest, aby na svoj nesúhlas poukázali. 

Blokáda vjazdu do Bratislavy

Zatiaľ sa našlo spolu 380 áut, ktoré plánujú vytvoriť nepriechodný koridor a tak v pondelok, hneď po víkende môžeš čakať pri vstupe do hlavného mesta prekvapenie. Únia fitnescentier Slovenska predpokladá, že do akcie sa zapojí oveľa viac ľudí a tak isto aj majitelia posilňovní v neďalekom Hlohovci. Celá blokáda začne o 6:30 ráno, teda presne v čase, kedy ľudia cestujú do práce. 

Pavel Kiseľ z Únie fitnescentier Slovenska pre TV Markíza povedal, že ešte nič nie je rozhodnuté, no blokáda je na pondelok pripravená. Dovtedy ostáva ešte niekoľko dní, aby mohli svoj nesúhlas so zatvorenými posilňovňami a zároveň aj svoje požiadavky predostrieť kompetentným. 

Pre globálnu pandémiu už museli majitelia niektoré malé  posilňovne zatvoriť. Tie väčšie siete však majú ekonomické problémy tiež. Niektorí tento krok odôvodňujú tým, že cvičiť a posilňovať môžu ľudia naďalej na čerstvom vzduchu alebo doma podľa množstva materiálu, ktorí im fitnes kluby ponúkajú online. Za tie sa však neplatí a tak sa ušlý zisk zvyšuje. 

zdroj: Unsplash.com/Meghan Holmes

Permanentky, ktoré si ľudia zakúpili ešte pred tým, než sa všetky fitnescentrá zatvorili, naďalej platia a kluby ich zákazníkom predlžujú. Blíži sa však leto a s ním spojený menší záujem o cvičenie v interiéri. Mnohí pôjdu radšej behať a tak sa za bežných okolností počas prázdninového obdobia beztak prázdnejšie fitnescentrá aj po otvorení pravdepodobne nezaplnia.

Premiér spolu s krízovým štábom ako dôvod neumožnenia fitnescentrám svoje brány otvoriť uviedli argument, že mnohé telocvične sú malé, vzduch necirkuluje, a najmä v tých podzemných sa nevetrá. Na tieto a mnohé ďalšie otázky ohľadom situácie okolo zatvorených fitnescentier odpovedali v pondelok na brífingu. 

Ekonomický faktor sa pri týchto prevádzkach zvažoval už menej.

Petícia z radov trénerov a cvičencov 

Sára Vicianová je fitnestrénerka a pochádza z Prievidze. Nielen ona ale aj mnohí ďalší tréneri a cvičenci toho už majú dosť. Preto vznikla petícia, pod ktorú sa doposiaľ podpísalo za prvý deň jej vzniku viac ako 4 000 ľudí. Toto je evidentný dôkaz, že Slováci na svoju príležitosť cvičiť netrpezlivo čakajú. 

Zdroje: tvnoviny.sk, peticie.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech