Malé a stredné podniky môžu dostať finančnú injekciu, EÚ rozdá milióny eur. Môžu ich však využiť len na jeden účel

  • Vznikol fond na ochranu duševného vlastníctva
  • Bude v ňom 47 miliónov eur
  • Malé a stredné firmy ich budú môcť použiť na poplatky spojené s duševným vlastníctvom
peniaze, praca
Ilustračná snímka, Pexels/douglas, henrikas
  • Vznikol fond na ochranu duševného vlastníctva
  • Bude v ňom 47 miliónov eur
  • Malé a stredné firmy ich budú môcť použiť na poplatky spojené s duševným vlastníctvom

Európska komisia a Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) v pondelok odštartovali fond na ochranu duševného vlastníctva malých a stredných podnikov pri ich zotavovaní sa z dopadov pandémie koronavírusu a zelenej a digitálnej transformácie počas nasledujúcich troch rokov (2022 – 2024). Informovala o tom oficiálna stránka Európskej komisie.

V rozpočte fondu bude 47 miliónov eur. Z týchto finančných prostriedkov bude možné uhrádzať veľkú časť poplatkov, ktoré si účtujú napríklad úrady duševného vlastníctva či národné patentové úrady.

Logo

Digital Marketing Specialist Seasy

1000 - 1600 €
mesačne
mesačne

Od budúceho roka bude fond preplácať i súkromné poradenstvo v oblasti duševného vlastníctva zo strany právnikov súvisiace s registráciou patentov, vytvorením licenčných zmlúv či nákladmi na alternatívne riešenie sporov.

Malé je krásne, ale ak chcú malé a stredné podniky rásť alebo prevziať vedenie v oblasti nových technológií, musia chrániť svoje vynálezy a výtvory, ako to robia veľké spoločnosti. Pomocou tohto fondu chceme podporiť malé a stredné podniky, aby čelili týmto zvláštnym časom a zostali silné a inovatívne počas nasledujúcich desaťročí,“ povedala eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie