Malebné mestečko Modra skrýva v centre unikátnu kaviareň, ktorá láka množstvo zvedavcov

  • Malebné mestečko Modra v sebe ukrýva množstvo histórie a tradícii. Je známe jedinečnou Majolikou a bez pochýb aj vínom. Nielen tieto poklady s odkazom na tradície v sebe ukrýva nový bar, kaviareň a obchod s vínom Cuvée priamo v centre tohto malého mestečka
  • Dominik a Filip sú Modrania, a ich detstvo sa viaže k rodinnému modranskému vinohradu a aj to ich naučilo tvrdej práci a súdržnosti. Svoje spomienky na detstvo i rodný kraj pretavili do rôznych podôb priamo v podniku. Čaro ich objavovania nás pohltilo
cuvee-modra-kavickari
  • Malebné mestečko Modra v sebe ukrýva množstvo histórie a tradícii. Je známe jedinečnou Majolikou a bez pochýb aj vínom. Nielen tieto poklady s odkazom na tradície v sebe ukrýva nový bar, kaviareň a obchod s vínom Cuvée priamo v centre tohto malého mestečka
  • Dominik a Filip sú Modrania, a ich detstvo sa viaže k rodinnému modranskému vinohradu a aj to ich naučilo tvrdej práci a súdržnosti. Svoje spomienky na detstvo i rodný kraj pretavili do rôznych podôb priamo v podniku. Čaro ich objavovania nás pohltilo

„Tri zmysly“

Prvotný názov pre podnik nachádzajúci sa v historickom dome bol v slovenčine: Tri zmysly. Veď práve vďaka čuchu, zraku a chuti nejeden pôžitkár spozná čaro miesta, ktoré svoj príbeh začalo písať po vychýrenej reštaurácii, ktorá sa tu nachádzala. Víno, káva, čaj i dobré jedlo, čarovná atmosféra.

To je ta pravá alchýmia pre vznik dobrého podniku, ktorý nielen v priestore ukrýva svoj potenciál. A tak sa majitelia – bratia, Filip a Dominik Trusinovci rozhodli pre názov krátky a výstižný, ktorý všetky tieto zložky spája: Cuvée. Zároveň je aj šikovnou slovnou hračkou, keďže cuveé predstavuje obľúbený druh vína vytvorený zmesou vybraných odrôd. Tak teda cuveé. V tomto prípade zmes plná úžasných vecí.

zdroj: kavickari.sk

Víno, umenie, tradície a zmysel pre detail

Dominik a Filip sú Modrania, a ich detstvo sa viaže k rodinnému modranskému vinohradu a aj to ich naučilo tvrdej práci a súdržnosti. Svoje spomienky na detstvo i rodný kraj pretavili do rôznych podôb priamo v podniku. Čaro ich objavovania nás pohltilo.

zdroj: kavickari

Priestor podniku je rozdelený hneď do niekoľkých častí. Všade však dominuje vinárska architektúra s klenbovými tehlovými stropmi. Pôvodná podlaha v zadnej časti prevádzky, pri prechode priestorom občas zavŕzga a možno aj práve, preto sa tu cítime ako doma.

V prednej časti je zase podlaha vyskladaná z tehál, ktoré pochádzajú z miestnej tehelne. Na niektorých z nich dokonca nájdete skratku CM, ktorá by pokojne mohla znamenať aj Cuvée Modra. Náhoda? Alebo osud?

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ruskoniejehanba 😷☝🏻 . . #cuvee #cuveemodra #modra #slovakia #bezruskaaninakrok #budzodpovedny #ludo

Príspevok, ktorý zdieľa CUVÉE (@cuvee_modra),

Miesto si tu našla modranská majolika, desatoro vinára či autorské maľby Dominika, ktoré zobrazujú príbeh a tvrdú prácu vo vinohrade. Tradičné vinárske prvky nájdete na strope, ktorý je dizajnovou čerešničkou.

Je vytvorený zo štekov, ktoré sú dôležitou súčasťou vinohradu a slúžia ako oporné koly k viniču. Geniálne!

Moderné detaily

V Cuvée nie je všetko len o pôvodnom prevedení. Historický priestor je oživený príjemnými farbami, variabilným sedením, ktoré opätovne nadizajnoval jeden z bratov. Štrngať s vínom si preto môžete na vysokých stoličkách hneď vedľa baru, kde sa dostávame k výraznému prvku namieru robených modrých kachličiek, alebo v zadnej časti podniku, ktorá je naozaj priestranná.

Tí, ktorí majú radi denné svetlo či praskanie dreva v piecke ocenia sedenie za veľkou bránou, hneď pri vstupe do historického domu. Aj na tej si dali bratia záležať vďaka zeleni, tradičným vinárskym sudom a svetielkam na strope pripomína romantické Toskánsko. Apropo, pribudla aj menšia terasa, kde si môžete vychutnať atmosféru mesta a slnečné lúče.

Predovšetkým wineshop

Cuvée je v prvom rade wineshop, na výber je v ponuke viac ako 180 druhov vín z malokarpatskej vinohradníckej oblasti a z juhu Slovenska, ale aj z celého sveta. Môžete si ich vychutnávať priamo na mieste z ponuky „na pohár“ alebo si zakúpiť celé fľaše domov.

Vo víne sa tu naozaj vyznajú, a to, že je to obľúbená tekutina nielen v tejto oblasti nám potvrdzuje aj Filip, ktorý svetu vína podľahol až natoľko, že sa venuje aj jeho distribúcii.

Niečo pre kávičkárov

Na mlynčeku nájdete 100% zmes arabica káv pochádzajúcich z Južnej Ameriky od mlsna cava. Ide o harmonickú zmes s jemnou aciditou, vyváženou horkosťou a bohatým likérovo- ovocným telom s výraznou dochuťou mandlí a vlašských orechov.

Pestrá ponuka

Okrem kávy v ponuke nájdete kvalitné sypané čaje, remeselné pivo, miešané drinky, chutné brandy, whiskey a kvalitný rum. K vínku sú to zase slané dobroty, syry, kačacia paštéta so zapečeným chlebíkom či neobyčajné chlebíky- guacamole bruschetta a paradajková bruschetta.

Milovníci sladkých raňajok si prídu na svoje vďaka tradičnej „lúpačke“ s maslom a džemom. Víkendových pôžitkárov iste poteší aj špeciálne raňajkové menu, ktoré v ponuke nájdete len počas soboty a nedele. Ideálna zámienka na cestu za pôžitkami.

 

Viac podobných článkov nájdeš na kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech