Máme pre teba skvelý tip na letenky do Ríma len za menej ako 50 €

  • Návšteva Ríma je vždy dobrý nápad
  • Z Bratislavy sa sem dostaneš za menej ako 2 hodiny a len za pár eur
  • Tu je pár praktických tipov, ktoré ti môžu tvoj výlet zjednodušiť
rom
unsplash.com
  • Návšteva Ríma je vždy dobrý nápad
  • Z Bratislavy sa sem dostaneš za menej ako 2 hodiny a len za pár eur
  • Tu je pár praktických tipov, ktoré ti môžu tvoj výlet zjednodušiť

Čo je pre hudobníkov v klasickej hudbe Bach, to je pre cestovateľov a historických fanatikov Rím. Nikde inde na svete nie je na jednom mieste toľko pamiatok svetovej triedy ako práve v hlavnom meste Talianska, ktoré leží na rieke Tiber. Možno si nevedel, že už odpradávna malo prezývku „hlavné mesto sveta – caput mundi“.

Na Ríme je skvelé, že na jeho návštevu nepotrebuješ veľa času ani peňazí. Priamo z Bratislavy sa sem dostaneš za hodinu 40 minút a ak si svoj výlet do mesta plného dobrého vína a jedla naplánuješ už dnes, za letenku nemusíš dať viac ako 48 eur. Presne za takúto sumu momentálne nájdeš letenky v dátume 18-25 apríl, čo je obdobie ako stvorené na návštevu tohto mesta.

Z letiska do centra za 5 eur

letiska Ciampino sa dostaneš viacerými autobusovými linkami priamo na hlavnú železničnú stanicu Termini. Cesta ti nezaberie viac ako hodinu. Výnimkou sú len obdobia dopravnej špičky. Súkromný prepravca Terravision ponúka lístky už od 5 €. Keď už budeš v centre diania, odporúčame vybaviť si takzvaný Roma Pass.

Ide o užitočnú vec pre potulky Rímom. 3 dňová karta za 36 eur slúži ako prednostná vstupenka do dvoch pamiatok podľa tvojho výberu, ako zľavová karta na vstup do mnohých ďalších rímskych miest a ako 3 dňový cestovný lístok. Súčasťou balíčka je mapa Ríma a sprievodca zľavami. Viac o tejto šikovnej vecičke nájdeš na romapass.it

Kde sa ubytovať?

Vo všeobecnosti platí, že čím skôr si ubytovanie zadovážiš, tým lepšiu cenu získaš. Preto odporúčame riešiť ubytovane hneď ako druhú vec po zakúpení leteniek do Ríma.

Medzi obľúbené a cenovo dostupné hotely podľa Tripadvisor patrí trojhviezdičkový Mercure Roma Piazza Bologna, Condotti Hotel, Hotel Le Clarisse al Pantheon alebo dvojhviezdičkový Hotel Italia. Rezervácie si pohodlne urobíš cez boooking.com.

Čo sa týka hostelov, najpopulárnejšie sú Youth Station Hostel, The Yellow, Funny Palace Rome, Hostel Alessandro Palace & Bar alebo Palladini Hostel Rome. Ceny za noc sa pohybujú od 12 € na osobu.

Káva a zmzlina pre tých najväčších fajnšmekrov

Pri Pantheone nájdeš vyhlásenú kaviareň Eustachio, ktorú odporúčajú sprievodcovia naprieč kontinentmi. Síce menej známa, ale rovnako kvalitná kaviareň je hneď oproti a nemal by ju vynechať žiaden kávopič.

Taliansko je neodmyslitelne spojené aj so skvelou zmrzlinou. Naozaj kvalitnú nájdeš v zmrzlinárni Giolitti, ktorá sa nachádza v blízkosti vládnych budov neďaleko Pantheonu.

Ak by si si tu náhodou nevybral, oplatí sa zablúdiť do zmrzlinárne Dell Palma, kde ponúkajú 150 druhov zmzliny a zatočený niekoľkometrový chladiaci pult sa vinie cez celú predajňu.

Nočný život ako nikde inde

Nočný život v Ríme je ideálny pre ľudí, ktorí milujú dobré jedlo a víno. Na námestí Piazza Navona sa nachádza množstvo vínových barov a kaviarní pre nočných vtákov. V jednom z množstva štýlových barov sa pripoj k davu a otestuj chuť miestneho Campari – vynikajúceho nápoja podávaného pred jedlom už od 19. storočia.

Oblasť Testaccio je plná barov, hudobných klubov, diskoték, salsy a ďalších miest, kde to žije. Počas leta sa mnoho rímskych klubov zatvára v prospech festivalov konajúcich sa v okolí – vrátane Roma Incontra il Mondo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech