Máme sa na čo tešiť. Toto je TOP 10 najočakávanejších filmov roku 2021

  • Napriek tomu, že mnohé natáčania boli v tomto roku prerušené, máme sa na čo tešiť
  • Rok 2021 totiž prinesie hneď viacero filmov, na ktoré už netrpezlivo čakáme
filmy
imdb.com/The Suicide Squad | facebook.com/Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  • Napriek tomu, že mnohé natáčania boli v tomto roku prerušené, máme sa na čo tešiť
  • Rok 2021 totiž prinesie hneď viacero filmov, na ktoré už netrpezlivo čakáme

S tým, čomu sme museli a musíme čeliť tento rok, nikto nerátal. Ovplyvnilo to každé jedno odvetvie, a kinematografia nie je žiadnou výnimkou. Mnohé premiéry, ktoré mali uzrieť svetlo sveta už tento rok, boli preto preložené na rok 2021. Napriek tomu, že ani filmári to nemajú ani zďaleka jednoduché, filmový kalendár na rok 2021 vyzerá byť nielenže veľmi zaujímavý, ale aj nabitý (vzhľadom na situáciu však treba brať plánované premiéry predsa len trochu s rezervou). Na čo sa teda v roku 2021 môžeme tešiť?

#1 Eternals

Ak si fanúšikom Marveloviek, toto bude niečo pre teba. Ešte pred Black Widow prídu na rad kozmickí Eternals s Angelinou Jolie a Jonom Snowom. Premiéra je naplánovaná na 11. februára. 

#2 The King’s Man: Prvá misia

V tomto prípade ide o snímok, ktorého premiéru muselo nahrávacie štúdio preložiť o niekoľko mesiacov. Dej je zasadený do obdobia 1. svetovej vojny, a trailery vyzerajú naozaj skvele. Nechajme sa teda prekvapiť. Premiéra zatiaľ vyzerá na 25. februára. 

#3 Krotitelia duchov: Odkaz

Krotitelia duchov sa už dočkali nejakého toho katastrofálneho remake-u, no tentokrát to vyzerá naozaj sľubne. Odkaz bude nadväzovať na legendu z 80. rokov, a dočkáme sa v ňom ako starých, tak i nových postáv. Premiéra by mala byť 4. marca. 

#4 Morbius

Pre milovníkov Marveloviek bude celý rok 2021 malým sviatkom. Svetlo sveta by mal totiž uzrieť aj Morbius. Aj keď fanúšikovia neboli z traileru až takí nadšení, nádej predsa zomiera posledná. Uvidíme 18. marca. 

#5 Last Night in Soho

Ak máš rád horory a psychologické thrillery, v tomto snímku si prídeš na svoje – ide totiž o kombináciu oboch. Od tohto očakávaného filmu si mnohí sľubujú veľa, uvidíme teda, čo nám 29. apríla prinesie. Režisér Edgar Wright však sľubuje veľa nečakaných zvratov a množstvo napätia. 

#6 Cruella

Toto je zas niečo pre milovníkovo Disneyoviek. Ak si ním aj ty, Cruellu de Vil zo 101 dalmatíncov ti predstavovať určite netreba. Čím je tento film zaujímavý, je to, že to bude po prvýkrát, čo sa nejaký Disney záporák dočká svojho vlastného filmu. Ako to dopadne, uvidíme od 27. mája. 

#7 V zajatí démonov 3

Dátum 3. jún by si mali do svojho kalendára zapísať všetci nadšenci a milovníci hororov, pretože sa dočkáme už tretieho pokračovania tejto obľúbenej a úspešnej “duchariny”. Očakávania sú opäť veľké, preto nám ostáva len dúfať, že budú aj splnené. 

#8 Mimoni: Zloduch prichádza

Poriadna oddychovka niekedy padne vhod, a Mimoni ňou bez debaty sú. V tomto milom animáku sa dozvieme, ako sa vlastne Mimoni a Gru spoznali, a aké detstvo tento zloduch mal. Mimoni by sa mali premiérovať 1. júla. 

#9 The Suicide Squad 2

Toto bude zas malý sviatok pre fanúšikov DC komixov. Filmových adaptácií tohto príbehu už bolo viacero, no ukážky z behind the scenes naznačujú, že by sme mohli uvidieť niečo, čo tu ešte nebolo. The Suicide Squad by sa mal odpremiérovať 5. augusta. 

#10 Fantastické zvery a ich výskyt 3

A tentokrát niečo pre fanúšikov Harryho Pottera. Je isté, že tvorcovia sa tentokrát budú musieť naozaj posnažiť, nakoľko kladené nároky fanúšikov sú (právom) vysoké. Nechajme sa teda prekvapiť, či uvidíme viac Dumbledora alebo viac mágie, čo v predošlej časti dosť chýbalo. Plánovaná premiéra bola stanovená na magický dátum 11.11. 

Na ktorý z týchto filmov sa tešíš najviac?

Na čo sa ešte napríklad môžeme tešiť:

  • Black Widow (6. máj)
  • The Batman (30. september)
  • Halloween zabíja (14. október)
  • Mission Impossible 7 (18. november)
  • Spider-Man 3 (16. december)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK