Máme skvelý cestovateľský tip. Takto navštíviš nedotknuté Azorské ostrovy len za 212 €

  • Ostrovy plné divokej prírody, vodopádov, termálnych prameňov a tropického ovocia
  • Turistami ešte stále neobjavené Azory lákajú dobrodruhov
  • Teraz sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým
azcover
vietwingshanoi.com/pinterest.com
  • Ostrovy plné divokej prírody, vodopádov, termálnych prameňov a tropického ovocia
  • Turistami ešte stále neobjavené Azory lákajú dobrodruhov
  • Teraz sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým

Keď sa povie Azorské ostrovy, väčšina ľudí nevie, kde sa presne toto malé súostrovie nachádza. Je od nás celkom vzdialené a cestovnými kanceláriami v podstate ignorované. Aj vďaka tomu si dokázalo zachovať svoj pôvodný ráz, krajinu a priateľských ľudí. Ľudia Azory prirovnávajú k Madeire či Novému Zélandu bez turistov. Teraz zoženieš spiatočné letenky na divoké Azory len za 212 eur.

Ide o krásne sopečné a pritom stále zelené ostrovy uprostred Atlantického oceánu. Azory predstavujú najbližšiu exotiku pri úplnej bráne Európy. Podobne ako Madeira patria Portugalsku, teda sú súčasťou Európskej únie. Platiť tu preto môžeš pohodlne eurom. Čo ťa tu však pri ich návšteve čaká a neminie?

Môžeš sa tu dostať až na dno sopečného kráteru

Lávová priepasť Algar do Carvao na ostrove Terceira je v podstate taká menšia Macocha. Vznikla niekedy pred tisíc rokmi výbuchom sopky. Teraz sa môžeš pokochať pohľadom na miesta, kade sa valila láva. Momentálne sa dá po schodoch zostúpiť 45 metrov na dno kráteru až k malému jazierku.

Sú tu jediné čajové plantáže v Európe

Milovníci dobrého čaju si tu určite prídu na svoje. Hovorí sa, že čaje z Azorov sú najmenej tak dobré ako tie zo slávnych čajových plantáží na Srí-Lanke. Ak máš chuť, môžeš navštíviť aj mále zachovalé továrne, kde miestny čaj spracúvajú.

Z pobrežia ostrovov sa dajú pozorovať delfíny a veľryby

More okolo Azorských ostrovov je plné podmorského života. To využívajú miestny, ktorí organizujú pravidelné výlety člnmi, z ktorých môžeš pozorovať skákajúce delfíny. Tie sú už na člny zvyknuté a často plávajú v ich tesnej blízkosti. Ak budeš mať šťastie a prídeš v správny čas, môžeš vidieť aj veľryby vytriskujúce gejzíry vody. Cena výletu na osobu vychádza okolo 55 €.

Jediné miesto v Európe, kde sa pestujú ananásy

Okolo mesta Lagos na ostrove Sao Miguel sa nachádzajú skleníky, v ktorých sa pestujú naozaj šťavnaté a sladké ananásy, aké nájdeš aj na Havaji či Maldivách. Ak sa postavíš na známu kaplnku Nossa Senhora da Paz, ktorá sa vypína vysoko nad mestečkom Lagoa, zhora uvidíš rozsiahle skleníkové plantáže plné ananásov. Z ananásov tu vyrábajú nielen koláče, džemy či cukor, ale aj likéry.

Preplnené rezorty tu nečakaj

Presnenejšie povedané, nečakaj tu žiadne rezorty. Ubytovanie tu nájdeš v apartmánoch či menších hoteloch. Jeden z tipov na ubytovanie je napríklad v Hotely NEAT v ktorom za 11 nocí zaplatíš na osobu 477 eur. Určite sa ti bude páčiť aj v malom a útulnom bungalove Casa de Marquesa, v ktorej zaplatíš za 11 nocí 381 eur. Ak máš dušu dobrodruha, zrejme ťa zaujme aj ubytovanie v malom zrube uprostred banánovej plantáže 200 metrov od pobrežia Atlantiku v Banana-Eco-Campe.

Tu ťa výjde noc 30 eur pre dve osoby. Ako v tropickej rozprávke sa však budeš cítiť aj v Casa de Favo-Quinta das Abelhas. Noc vo farebnom domčeku pre dve osoby tu stojí 53 eur.

Či už sa považuješ za bežného turistu, alebo si backpacker so študentským rozpočtom, na Azoroch si určite nájdeš pre seba to pravé. Ak hľadáš prírodu a pokoj bez všade prítomných turistov či preplnených pláží, potom určite oceníš krásu, no predovšetkým pokojnú atmosféru týchto ostrovov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK