Manažér psov či prenajímateľ kôz: Najbizarnejšie spôsoby zarábania ťažkých peňazí

  • Iste si už hlavou krútil nad podivnou zárobkovou činnosťou podaktorých
  • Tieto príbehy sú však viac než zvláštne
  • Z niektorých ľudí spravili milionárov
pes a koza
Unsplash/Vitor Fontes, Nataliya Melnychuk
  • Iste si už hlavou krútil nad podivnou zárobkovou činnosťou podaktorých
  • Tieto príbehy sú však viac než zvláštne
  • Z niektorých ľudí spravili milionárov

Pri slovách milionár alebo miliardár nám ako prvé, tradične, napadnú ľudia, ktorí dosiahli mimoriadne úspechy. Tí, ktorým sa po rokoch tvrdej práce podarilo zbohatnúť v rôznych oblastiach, ako napríklad reality, médiá, šport či financie. Málokomu však napadne, že tento boháč sa dostal k svojim majetkom predajom webu s mémmi mačiek alebo tým, že robil manažéra sociálnych sietí psov…

Práve vďaka zdanlivo bizarným nápadom týchto ľudí je svet taký zaujímavý a život taký nevyspytateľný. Ich nápady ťa najskôr môžu pobaviť, ale napokon ti prezentujú, že odvážnym a nekonvenčne rozmýšľajúcim šťastie praje.

Nesmrteľné spojenie mémov a mačiek

Tento príbeh, ktorý sa začal písať v období príchodu nového milénia, je priam neuveriteľný. Muž menom Eric Nakagawa bol vtedy ťažko pracujúcim vývojárom softvéru. Pracoval nadčasy, stále bol ponorený do práce a unavený, a na súkromný život mu zostávalo len minimum času.

Svojho dobrého priateľa Kariho Unebasamiho preto v jeden deň poprosil, aby mu poslal niečo, čo mu zlepší deň. Ani jeden z nich vtedy ani len netušil, čo sa tým spustí. 

Kari totiž naposielal Ericovi vtipné memečka mačiek. Jedno z nich Erica pobavila natoľko, že sa podľa neho rozhodol spraviť web. Išlo o fotku mačky, ktorá bola doplnená gramaticky nesprávnou vetou „I can has cheezburger?“ Rovnaké znenie mal aj názov webu. A o tom, že sa mu darilo, nemôžeme ani len pochybovať.

Web dvoch kamarátov sa stal extrémne úspešným a ľudia ho absolútne milovali. Po istom čase na ňom spustili možnosť zasielania finančných príspevkov, to sa však stalo kameňom úrazu. Hackeri sa neustále pokúšali web napadnúť, aby sa dostali k peniazom, a po čase Eric Nakagawa vyhodnotil, že neustále problémy mu už prinášajú viac starostí ako radostí (a zisku). Web sa preto rozhodli predať. 

Novým majiteľom sa stal istý Ben Huh, ktorý ho v roku 2007 kúpil za – a teraz sa podrž – 2 milióny dolárov. Pôvodné zaslanie mačacích mémov zo začiatku tohto príbehu teda účel celkom určite splnilo – radosť priniesli, a to veľkú. 

Prenájom kôz a capov

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Medium, Metro, Mental Floss, Did you know?, CNBC, Twitter/@thetimes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá