Manželia priniesli na Slovensko unikátnu donášku. Ránečko ti donesie lahodné raňajky až na stôl

  • Barbara a Michal sú manželský pár, ktorý na Slovensko priniesol značku Ránečko
  • V ich ponuke nájdeš rozmanité raňajkové boxy
raňajky gastro slovensko podnikanie
Ránečko
  • Barbara a Michal sú manželský pár, ktorý na Slovensko priniesol značku Ránečko
  • V ich ponuke nájdeš rozmanité raňajkové boxy

Donáška obedu či večere je úplne bežnou vecou. No zamýšľal si sa niekedy nad tým, aké sú možnosti objednania si raňajok? Táto myšlienka tkvela aj v hlavách manželov Jánošíkovcov, Barbary a Michala. Ránečko založili s ideou zabezpečiť ľudom tie najlepšie raňajky.

„Jednoducho asi odpovieme, že ktokoľvek, kto je ráno hladný, chce raňajkovať s nami. Či už je to rodinka s deťmi, jednotlivec či firma, ktorá chce potešiť svojich zamestnancov tímovými raňajkami,“ hovoria manželia Jánošíkovci.

„Sme manželia, budúci rodičia, ale teda väčšinu dňa kolegovia. Cez víkend, kedy máme jeden deň off, sme aj najlepší priatelia,“ konštatujú Barbara a Michal. Barbara je pôvodom z Rimavskej Soboty a Michal je z Bratislavy. Ich cesty sa stretli pred 6 rokmi, kedy ešte obaja pracovali v gastro svete.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

Nestíhanie bolo každodennou súčasťou ich životov

Pôvodný plán zakladateľov Ránečka sa trochu líši od toho, čo pod značkou nájdeš dnes. Ako prezradili, prvotnou ideou, na základe ktorej si povedali, že idú do podnikania s Ránečkom, bola príprava raňajok priamo na pracovný stôl zamestnancom v office centrách v Bratislave.

„Odvinulo sa to hlavne od toho, že postupom času, ako sme sa životne posúvali, sme sa obaja zamestnali vo veľkých korporátnych spoločnostiach,“ hovoria. Celé dni teda trávili v office centrách, kanceláriách, mestských zápchach či na stretnutiach.

Ako pokračujú, nestíhanie bolo každodennou súčasťou nielen ich životov, ale aj životov ich kolegov. Ráno vstávali o 2 hodiny skôr, aby sa vôbec dostali do Bratislavy – Jánošíkovci totižto bývali v Malinove.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

„Kolegovia to však mali také isté, ak mali už deti a odvážali ich do škôl, škôlok, zabralo to ešte viac času. Potom sme sa všetci nahrnuli do kancelárie, kde si v kuchynke každý natrel nejaký rožok alebo vyložil na tanier bagetu, ktorú si stihol uchmatnúť po ceste,“ opisujú.

Barbara veľakrát počula od kolegov, že sa cestou s deťmi zastavili v Mc’Donalde na raňajky. Tu vznikla idea, že budú ponúkať ľuďom službu v podobe raňajok. Kým by oni prišli do práce, raňajky by ich už čakali na pracovnom stole. Vďaka tomu by získali čas navyše, v pokoji sa naraňajkovali a začali deň s lepšou náladou.

Pandémia prinútila manželov prispôsobiť sa situácii

Kým si však manželia všetko dali dokopy a našli priestor na výrobničku, prišla do toho pandémia, a takmer všetci sa z kancelárií presunuli do home office. To prinútilo manželov zareagovať.

Ako vysvetľujú, mali dve možné cesty, ktorými sa mohli vydať: „Mohli sme sa tohto projektu, ktorý berieme ako naše dieťa, vzdať. Tiež sme však mohli prísť s alternatívou.“

Zakladatelia Ránečka si vybrali druhú možnosť, vďaka čomu v ich ponuke dnes nájdeš raňajkové boxy, ktoré ti dovezú ráno domov. Aj napriek tomu, že pandémia spočiatku vyzerala ako prekážka, sú radi, že sa do toho vrhli.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

Aj napriek tomu, že majú niekoľko objednávok do kancelárií, väčšina objednávok smeruje k zákazníkom domov. „Doma sa môže celá rodina spolu naraňajkovať a začať svoj deň,“ konštatujú manželia.

Neskôr zaviedli dovoz aj počas víkendu, čo bolo podľa nich tiež veľmi dobré rozhodnutie. Ako povedali, po celom týždni si chcú ľudia oddýchnuť, pričom Ránečko im zabezpečí raňajky do postele, kuchyňa zostáva čistá a zákazníci si môžu vychutnať voľné víkendové ráno.

Sociálne siete im pomohli dostať sa do povedomia

Všetky prepočty boli prvotne pripravené na ich prvý biznis model, ktorý predstavoval dovoz raňajok do kancelárie. Príchod pandémie však spôsobil, že všetko museli prepočítať a vymyslieť inak.

„Predsa, doniesť raňajky na jedno miesto, teda office centrum, kde sedí niekoľko tisíc ľudí, je iné, ako doniesť jeden box na jednu adresu,“ vysvetľuje Barbara s Michalom.

Ako hovoria, najprv si hľadali výrobničku, popri hľadaní doma ladili recepty, ochutnávali a šperkovali jedlá k dokonalosti. „Celá naša rodina a priatelia jedli a ochutnávali s nami,“ dodávajú.

Následne na rad prišlo hľadanie dodávateľov, s ktorými by bola spolupráca taká, akú si predstavovali. Taktiež začali pracovať aj na sociálnych sieťach, čo je malým kľúčom ich dnešného úspechu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

„Môžeme povedať, že väčšina objednávok, ktoré sme na začiatku vybavili, boli na základe Instagramu a reklamy, ktorú sme pravidelne spúšťali,“ hovoria manželia. Oni vedeli, že ich idea ľudí zaujme, že ich jedlo chutí perfektne. Avšak nikto o tom nevedel a vďaka sociálnym sieťam sa to zmenilo.

Ako prezradili, dnes už majú objednávky aj na základe recenzií, taktiež sa ich zákazníci vracajú späť. „Koniec koncov, keď pandémia skončí a vrátime sa do bežného života, veľa našich zákazníkov zasadne opäť za počítače do office centier. Boli by sme radi, ak by si pri pomyslení na raňajky spomenuli na nás,“ konštatujú zakladatelia.

Čo sa týka samotnej prípravy, raňajky od Ránečka sú vždy čerstvé. Vysvetlili nám, že všetko pripravujú v skorých ranných hodinách, aby si zákazníci mohli užiť čerstvo pripravené raňajky. „Takže kým sa im ešte sladko spinká, my už makáme,“ hovoria s úsmevom.

Poznáš Ránečko?

Raňajky si môžeš vybrať z rozmanitej ponuky

V súčasnosti je ponuka Ránečka rozdelená na dve sekcie. Zákazníci si môžu objednať buď samostatné jedlá, kde nájdeš v ponuke Bagle, Hummusové chlebíčky, jogurty či Sunroot kašu.

Tieto jedlá sú hlavnými piliermi, pričom zvyšok dolaďujú podľa dopytu. Ako zakladatelia vysvetlili, slúžia presne pre zákazníkov, ktorí idú do práce a chcú raňajkovať s Ránečkom, prípadne im je box príliš veľký.

Druhá sekcia spočíva v raňajkových boxoch, ktoré manželia Jánošíkovci považujú za najobľúbenejšie. „Tieto boxy si zákazníci väčšinou objednávajú domov alebo aj do práce, ak sú na pracovisku 2-3 kolegovia,“ vysvetľujú.

Spomínaný víkendový rozvoz sa koná vždy jeden deň počas víkendu, väčšinou v sobotu. Ako manželia objasnili, na tento deň pripravujú špeciálny box, ktorého základom sú vždy Bagle a French Toasty. Zvyšok dolaďujú, väčšinou vymýšľajú nové sendviče alebo box doplnia raňajkovým sladkým pečivom či nápojmi.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

„Následne, ak vidíme, že si naši zákazníci pýtajú víkendový box zaradiť do bežnej týždennej ponuky, tak ho zamieňame za ten najmenej predávanejší,“ dodávajú zakladatelia Ránečka k boxom, ktoré majú v ponuke.

Ak však nemáš chuť na box z ponuky, Ránečko dáva zákazníkom možnosť vytvoriť si takzvaný Custom Box, ktorý si môžeš vyskladať podľa seba.

Ako zakladatelia povedali, túto možnosť väčšinou využívajú firmy, ktoré posielajú Custom Boxy svojim zamestnancov domov na adresu, pričom si dajú tímové raňajky cez online meeting. Taktiež to využívajú zákazníci, ktorí Custom Box posielajú ako prekvapenie či darček.

Vegáni a vegetariáni si tiež prídu na svoje

Barbara a Michal tiež myslia na vegánov, vegetariánov, ale aj na ľudí s alergiami a potravinovými intoleranciami. „Zákazník nám do poznámky napíše, že si praje napríklad Veggie Box, prípadne má na niečo alergiu. Následne tomu jednotlivé súčasti boxu prispôsobíme,“ objasňujú.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

Ako pokračujú, mäsové výrobky nahrádzajú buď s tofu alebo s plátkami avokáda. V prípade nového zákazníka im najlepšie funguje priama komunikácia so zákazníkom. „So zákazníkom si zavoláme, prejdeme možnosti a napasujeme to presne podľa preferencií,“ hovoria Jánošíkovci.

„Stalo sa nám aj, že zákazníci mali alergiu na mliečnu bielkovinu. V tom prípade sme starostlivo študovali zloženie používaného pečiva, jednotlivých nátierok. Veľakrát som stála pred regálom s mobilom pri uchu a dolaďovala detaily so zákazníkom takto,“ konštatuje Barbara s tým, že zachovanie interakcie so zákazníkom sa jej páči. Môže tak zabezpečiť, že zákazník bude na 100 % spokojný.

Potraviny si nakupujú osobne, raňajky pripravujú v deň doručenia

Cena jednotlivých boxov je počítaná individuálne podľa jeho zloženia. Ak si však zákazník objedná raňajky mimo Bratislavy, tento dovoz je spoplatnený v rozmedzí 2-4 eur, čo závisí od mesta a dediny, kde raňajky poputujú. Podobne to je aj pri Custom Boxe, kde sa cena odvíja od zloženia, ktoré si zákazník navolí.

V súčasnosti Ránečko roznáša v Bratislave a v okolitých mestách a obciach. Ako zakladatelia vysvetľujú, takými pomyselnými hranicami sú Stupava, Senec, Blatné, Pezinok a Hrubá Borša.

„Radi by sme však pokryli čím ďalej, tým širšie okolie, nakoľko nám veľakrát píšu zákazníci z ďalších miest. Preto by sme najbližšie chceli spustiť roznášku do Trnavy a okolia, kde vidíme potenciál. Následne chceme otvoriť ďalšie výrobničky v iných mestách Slovenska,“ hovoria manželia o svojich plánoch do budúcna.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

Čo sa týka jednotlivých jedál, manželia prezradili, že na Bagle majú dodávateľa, ktorý je jediným na Slovensku, keďže toto pečivo ešte u nás nie je tak rozšírené. Niektoré z pečív majú z lokálnej pekárne, pričom zvyšok surovín nakupujú vždy deň vopred po sumarizácii objednávok na ďalší deň.

Tieto potraviny nakupujú z veľkoobchodného reťazca. „Chodíme si potraviny nakupovať sami, aby sme si každú surovinu obzreli, hlavne jej čerstvosť. Celý obsah boxu, ktorý si zákazník objedná, pripravujeme v ráno doručenia,“ vysvetľujú manželia s tým, že jediné hotové jedlo je buď sladké pečivo alebo koláčik, ktoré berú zo spomínanej lokálnej pekárne.

Rozvoz plánujú rozšíriť o ďalšie mestá

O tom, či si Slováci radi pochutnajú na dobrých raňajkách, alebo na raňajky v rannom zhone zabúdajú, si Jánošíkovci myslia, že je to kombinácia.

„Sú dni, kedy si chcete užiť raňajky, nezašpiniť si kuchyňu, dlhšie si pospať. Tiež sú dni, kedy si chcete dať niečo, čo si bežne doma nespravíte, alebo chcete vyskúšať nové chute. A potom sú samozrejme dni, kedy nestíhate a potrebujete si raňajky rýchlo zabezpečiť, aby ste čo najskôr zahnali hlad. Na to sme tu my, aby sme sa postarali o všetky tipy týchto ranných príbehov,“ objasňujú s úsmevom zakladatelia Ránečka.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ranecko.sk

Jedným z plánov do budúcna je spustenie rozvozu do Trnavy a okolia. Ako nám však prezradili, v súčasnosti pracujú na zariaďovaní novej výrobničky. Vďaka tomu sa Ránečko presťahuje a manželia budú môcť pokryť čím ďalej, tým viac objednávok.

„Následne máme rozpracované ďalšie projekty, ktoré však v súčasnosti ešte chceme nechať pod rúškom tajomstva. Plánom každého dňa, aj toho zajtrajšieho, je však pripraviť tie najlepšie raňajky pre našich zákazníkov a pracovať na rozrastaní našej raňajkovej crew. Či už zo zákazníckeho hľadiska ale aj personálneho,“ dodávajú na záver manželia Jánošíkovci, ktorí sa starajú o raňajky mnohých ľudí.

Zdroj: Instagram

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech