Manželia vytvorili slovenský unikát. Ich podnik prepája krásne autá, výberovú kávu a street art

  • Čo majú spoločné krásne autá, hrdzavé klince, graffiti a výberová káva?
  • Ak len veľmi ťažko hľadáš súvislosti, vedz, že tam existujú
Kávičkári.sk/Rudolf Sladkovský
  • Čo majú spoločné krásne autá, hrdzavé klince, graffiti a výberová káva?
  • Ak len veľmi ťažko hľadáš súvislosti, vedz, že tam existujú

Toto všetko a ešte viac v sebe spája Side Chick Garage, projekt manželov Romana a Mari, bývalých majiteľov kaviarne Špacírka v Bratislave. V Podunajských Biskupiciach si popri autoservise a detailingovom štúdiu otvorili hoc len maličkú kaviareň, ale zato s obrovskými plánmi, píšu Kávičkári.sk.

Podnikanie a otváranie nových konceptov bolo v období pandémie extrémne náročné. Svoje o tom vedia aj manželia Roman a Mari, ktorí svoju milovanú Špacírku svojpomocne otvorili v zime roku 2019. Hneď nato prišiel covid, lockdowny, okienkový predaj a zatvorené interiéry.

Hoci prvú vlnu ako-tak zvládli aj vďaka dobrému letu a zaujímavým „to-go“ produktom, druhú vlnu už nezvládli. Nemožnosť čerpať štátnu pomoc, náklady a k tomu ešte celý tím dostal covid a kvôli náročnému priebehu boli dlho „mimo“.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SIDE CHICK GARAGE (@sidechick_garage)

Všetko sa nejak nakopilo a rozhodli sa Špacírku v Bratislave zavrieť. Našťastie duch Špacírky nezomrel a neskončil, len sa presunul do Podunajských Biskupíc. Tam sa pomaly dostáva do formy a podoby, akú čiastočne poznáte z ich bratislavskej prevádzky.

Na Pšeničnej ulici v Podunajských Biskupiciach sa nachádza priestor, ktorý v sebe spája všetko, čo Roman a Mari milujú, čo zažili a v čom sú naozaj dobrí. Láska k autám, dizajnu, detailingu a servisu sa mieša spolu s ich gastronomickou vášňou, láskou k dobrej káve a hlavne ku kvalitným produktom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SIDE CHICK GARAGE (@sidechick_garage)

Mnohí z vás určite poznajú a boli v trochu pankáčskom bistre Špacírka, ktoré, žiaľ, pre koronakrízu muselo zavrieť svoje brány. Zápal pre skvelé projekty a láska ku gastru si našťastie svoju cestu vždy nájdu a Roman s Mari svoje skúsenosti zúročili aj v ich ďalších projektoch.

Koncept kvalitných kaviarní aj na menej tradičných miestach sa pomaličky dostáva zo zahraničia aj k nám a to je veľmi dobre. Krásne grafity od Wall Design tvoria skvelú atmosféru podniku. Tiahnu sa stenami od vstupu do Špacírky v garáži až po poslednú kanceláriu a „najposlednejšiu“ stenu celej budovy. A to ani nie je tá najbizarnejšia vec, ktorú tam nájdete.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SIDE CHICK GARAGE (@sidechick_garage)

Kto si pamätá na Špacírku, ich odhalené steny a školské stoličky, príde si na svoje aj v tomto novom priestore. Dizajnové prvky si preniesli zo starého miesta a doplnili ich o „nové“ historické kúsky, ako je napríklad originálne sedenie, žiaľ, už zbúraného Istropolisu.

K tomu olejové barely ako stoly, veľa dreva, paliet, zelene, mačky a herná konzola pre všetkých milovníkov závodných hier. Čo iné si zahrať, keď vedľa v garáži upravujú športové autá, však?

Krásou dizajnu sa to však v garážovej Špacírke nekončí. Forma sa snúbi s obsahom, ktorý by ste naozaj nečakali. Roky v gastrobiznise a skúsenosti s prevádzkovaním vlastného podniku pospájajú ľudí a vytvoria priateľstvá na celý život. Je to tak aj v tomto priestore, kde nájdete v mlynčeku skvelú kávu od Rusty Nails.

Majitelia spoznali Reného z Rusty Nails v Brne. Vznikla z toho dlhodobá spolupráca, ktorá sa začala už v Bratislave a pokračuje naďalej. Okrem toho pracujú aj s kávami 9grams coffe zo Žiliny, odkiaľ pochádza Roman a kde sa začala jeho cesta práce s autami vďaka otcovi mechanikovi.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SIDE CHICK GARAGE (@sidechick_garage)

Inak v tíme Side Chick pracuje aj Paťo, bývalý manažér z legendárneho Sky Baru. Odtiaľ sa do Špacírky preniesli aj skvelé vzťahy s Mirom Tehelaničom a jeho značkou a produktmi, ktoré pozná azda každý. Svieže limonády postavené na Mmmm Sirupoch a kávy so špeciálnymi kávovými sirupmi sú tu samozrejmosťou. Miro je človek známy láskou ku kvalite a svoje auto necháva v starostlivosti práve v dielni Side Chick Garage.

V lete espresso tonic či cold brew a na jeseň batch. To je to, čo potrebuješ počas čakania na svoje auto alebo keď si chceš len tak prísť pokecať či oddýchnuť si v zaujímavom prostredí. Ak milujete kávu a autá, toto je miesto, kde sa dá presedieť aj niekoľko hodín a človek sa tu naozaj nenudí. A keď vyhladnete, sladký alebo slaný croissant vás určite zasýti.

Špacírku v garáži Side Chick má množstvo veľkých plánov. Keďže týmto konceptom spájajú gastro a autokomunitu, organizujú zrazy, stretnutia alebo aj skvelé „chill and grill“ akcie, logickým vyústením bolo spojiť všetky tieto vízie formou foodtrucku. Ten plánujú parádne prerobiť a ponúkať výnimočný gastrozážitok. A to nielen u seba na terase, ale na aj spomínaných zrazoch a eventoch milovníkov áut.

Špacírka v Side Chick je presne tým pravým miestom, ktoré by si mal navštíviť. Či už len tak na kávičku, ale aj na skvelú starostlivosť o svojho štvorkolesového miláčika. A na kus reči s Romanom a Mari. Lebo oni za to stoja.

Zdroj: kavickari.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá