Manželka Lučanského tvrdí, že v nemocnici mala za chrbtom komando v nepriestrelných vestách, Mikulec sa bráni

  • Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel v stredu, 30. decembra
  • Stalo sa tak po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu
202702hygienici_bezpecnostnarada_3685884
TASR/Jakub Kotian
  • Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel v stredu, 30. decembra
  • Stalo sa tak po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu

Agentúra SITA informuje, že manželka bývalého policajného šéfa Milana Lučanského Martina Lučanská mala 29. decembra pri jeho poslednej návšteve za chrbtom policajné komando v nepriestrelných vestách so samopalmi v ruke.

Napísala to na sociálnej sieti s tým, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) bol vtedy na chate v Martine.

Nemám silu sa vyjadrovať k momentálnej situácii o smrti môjho manžela bez ktorého môj život stratil zmysel a bolesť,…

Posted by Martina Lučanská on Saturday, January 2, 2021

Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa v utorok 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

„Kým ja som mala za chrbtom Mikulcove komando pri posteli môjho muža, v nepriestrelných vestách a so samopalmi v ruke, pán minister vnútra R. Mikulec sa zabával na chate v Martine na Martinských holiach, kde je do dnešného dňa. A tak sa pýtam sama seba, to naozaj chcem tak veľa, aby niekto tak kompetentný, ako je minister vnútra R. Mikulec, v demokratickej krajine, ktorý zabezpečuje bezpečnosť a poriadok v nej, mu bolo naozaj za ťažko vyvesiť čiernu vlajku nad budovou ministerstva vnútra a vzdať mu tak úctu na počesť jeho pamiatke?“ pýta sa Martina Lučanská.

Kto bol Milan Lučanský? Mafiáni z 90. rokov sa pred ním triasli, skončil za mrežami kvôli úplatkom za pol milióna

Podľa strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) okolnosti posledného stretnutia Martiny Lučanskej s manželom ukazujú na totálnu brutalitu a neľudskosť konania ministra vnútra.

„Je trápne, ak sa za takýchto okolností musia už aj najbližší príbuzní domáhať elementárneho prejavu úcty a rešpektu ku generálovi Lučanskému,“ uvádza strana v stanovisku, ktoré zaslal hovorca Ján Mažgút. Smer-SD zároveň vyzýva Ministerstvo vnútra SR (MV SR), aby zabezpečilo vyvesenie čiernej vlajky na budove MV SR, ako aj na budove Policajného zboru SR.

Na druhej strane je však tvrdenie nášho ministra vnútra, Romana Mikulca, ktorý sa už voči ostrým obvineniam Martiny Lučanskej obránil na svojom Facebooku. 

Vo svojom vyjadrení píše okrem iného aj to, že „Je veľmi smutné, že tragédia, ktorá sa stala deň pred koncom roka 2020, sa okamžite stala živnou pôdou pre konšpirátorov, kvázi odborníkov a bezpečnostných analytikov (ktorých už väčšina médií k relevantným témam ani neoslovuje), a v neposlednom rade aj pre opozíciu.“

Je veľmi smutné, že tragédia, ktorá sa stala deň pred koncom roka 2020, sa okamžite stala živnou pôdou pre…

Posted by Roman Mikulec – minister vnútra SR on Saturday, January 2, 2021

Roman Mikulec zároveň práve zverejnil ďalší status, ktorý začína slovami „POSLEDNÝ STATUS KU GENERÁLOVI LUČANSKÉMU”. 

Ako píše, Martina Lučanská prešla do zbytočného útoku a vynechala fakty, ktoré stáli úplne na začiatku celého príbehu. Mikulec pripomína, že generál Lučanský čelil závažným obvineniam z prijímania úplatkov v dvoch skutkoch, pričom ich výška mala prekročiť pol milióna eur.

Ak bol Lučanský nevinný, Mikulec si kladie veľmi trefnú otázku, a to síce prečo sa rozhodol konať tak, ako konal.

Roman Mikulec tiež vysvetľuje nevyvesenie čiernej vlajky, za ktoré ho kritizoval napríklad už aj doteraz stratený a do smrti Lučanského dlhodobo nečinný Kaliňák.

Mikulec vo svojom statuse uvádza, že vzhľadom na skutočnosť, že nie sú naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku a s ohľadom na okolnosti prípadu, ministerstvo vnútra nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách. 

Dodáva však, že príslušníci Policajného zboru si, samozrejme, môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu Policajného zboru, kde je umiestnená kondolenčná kniha, rovnako ako zapálením sviečky na všetkých pracoviskách Policajného zboru.

POSLEDNÝ STATUS KU GENERÁLOVI LUČANSKÉMUGenerál Lučanský bol vo väzbe 3 týždne. Tí, ktorí ho poznali roky, sa zhodujú…

Posted by Roman Mikulec – minister vnútra SR on Saturday, January 2, 2021

Zdroje: SITA, Facebook/Roman Mikulec - minister vnútra SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech