Marcel vedie rodinnú firmu, ktorá vďaka svojej predajni vyniká spomedzi ostatných v Trnave

  • Športový obchod Aranburu otvára v Trnave zrekonštruovanú predajňu
  • Rodinný podnik v podobe športového obchodu funguje od roku 1997
  • Veľké slávnostné otvorenie prebehne už dnes 26. apríla
Aranburu
  • Športový obchod Aranburu otvára v Trnave zrekonštruovanú predajňu
  • Rodinný podnik v podobe športového obchodu funguje od roku 1997
  • Veľké slávnostné otvorenie prebehne už dnes 26. apríla

Marcel je mladý podnikateľ, ktorý pochádza z Trnavy a patrí do rodiny, akú miestni vďaka obchodnému duchu poznajú už desaťročia. Začalo to otvorením kaviarne a cukrárne na začiatku 90. rokov. Tá fungovala až do roku 1997, kedy sa ju rozhodli prerobiť na predajňu športových potrieb Prima sport.

„V porovnaní s dneškom bola ponuka predajne v porovnaní s ponukou veľkých športových predajní veľmi malá, ale na tú dobu to bolo viac než dostačujúce. V obchode som doslova vyrástol a aj preto som sa v mladosti venoval asi každému športu,“ spomína na začiatky rodinného podnikania CEO športového obchodu Aranburu Marcel Krajčo.

Po skončení školy v roku 2008 sa Marcel vrhol do podnikania s elánom, entuziazmom a veľkými plánmi do budúcna. Rýchlo však zistil, že svet biznisu nie je ľahký a konkurencia nikdy nespí. Na vybudovaní modernej a úspešnej značky makal s podporou svojich najbližších naozaj tvrdo a v roku 2010 sa ku kamennej predajni na Hlavnej ulici v Trnave pridal aj eshop.

Okrem toho, že Marcel pracuje v obchode, fotí aj fotografie na internetovú stránku. V obchode momentálne okrem Marcela a jeho rodičov pracuje aj jeho partnerka Natália a brat Filip.

zdroj: archív Aranburu

V Aranburu dbajú nielen na šport a módu ale aj na ekológiu a všetky svoje produkty balia do recyklovateľných obalov a rozložiteľných plastov.

zdroj: archív Aranburu

„Posledných pár rokov sme vo firme zmenili stretégiu a ideme si vlastnou cestou. Nepozeráme tak na konkurenciu, neprispôsobujeme sa každému trendu. Rozhodli sme sa upriamiť na víziu toho, aký chceme byť a čo chceme dosiahnuť. Náš vlastný štýl sa snažíme prezentovať všade kde sa dá a vizuálna stránka predajne na seba nenechala dlho čakať,“ vyjadril sa Marcel.

Predajňa sa po štyroch dňoch úprav, ktoré plánovali takmer rok, vracia v novom vylepšenom dizajne. Vlastný rukopis majiteľov dýcha z každého kútu. Tentokrát zvolili jemnejšiu bielu a modrú farbu. Nájdeš tu kopu tenisiek, športového oblečenia, aj dosiek na skateboardy, longboardy, snowboardy či športové príslušenstvo. Veľká otváracia párty na teba čaká už dnes v priestoroch predajne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech