Marian Kotleba je v karanténe kvôli koronavírusu. Zo súdu kvôli šekom na 1 488 eur sa ospravedlnil

  • Preseda ĽSNS sa vrátil z dovolenky v Čiernej Hore, čaká ho testovanie na koronavírus
  • Sám sa často vyjadruje, že rúška, karanténu a koronavírus neuznáva
  • Karanténa a testovanie vychádza Kotlebovi na deň, kedy sa má zúčastniť na súde
Marian Kotleba
TASR/Pavol Zachar
  • Preseda ĽSNS sa vrátil z dovolenky v Čiernej Hore, čaká ho testovanie na koronavírus
  • Sám sa často vyjadruje, že rúška, karanténu a koronavírus neuznáva
  • Karanténa a testovanie vychádza Kotlebovi na deň, kedy sa má zúčastniť na súde

Predseda ĽSNS Marian Kotleba je v karanténe. Pre portál Aktuality.sk to potvrdil hovorca strany Ondrej Ďurica. Kotleba by sa podľa informácií portálu mal podrobiť testovaniu na koronavírus najskôr zajtra. 

Šéf opozičnej strany sa mal v utorok zúčastniť na pojednávaní kvôli šekom na 1488 eur, ktoré rozdával ešte ako banskobystrický župan. Podľa obžaloby predstavuje číslo 1488 nacistickú symboliku.

Na súd nepríde

Marian Kotleba sa však z pojednávania ospravedlnil, pretože je v povinnej karanténe. Nedávno sa vrátil z dovolenky v Čiernej Hore. Autom prechádzal aj cez „červené“ krajiny. „Išli sme cez Podgoricu, Belehrad, Nový Sad, Budapešť, Šahy až do Banskej Bystrice,“ uvádza Kotleba s tým, že nikde na hraniciach nezažil kontroly.

Žiadne meranie teploty, žiadne zdravotné prehliadky ani testy. Jednoducho nič. A prvú maďarskú policajnú hliadku sme stretli až viete kde? Na hraniciach so Slovenskom, pred Šahami. Do kedy to na nás Veľký Igor ešte bude skúšať???“ uvádza na sociálnej sieti. 

Koronavírus neuznáva

Aj predseda ĽSNS sa však po návrate musel podrobiť domácej karanténe a testovaniu tak, ako to ukladá predpis. Karanténa a testovanie mu zhodou okolností vyšli na deň, kedy má byť na súde.

Kotlebovci na čele so svojim predsedom často bagatelizujú nebezpečenstvo nákazy koronavírusom nielen na sociálnych sieťach, ale aj v práci. Nedávno si napríklad poslanci ĽSNS odmietli nasadiť v pléne rúška. Jeden z poslancov ĽSNS, Eduard Kočiš, má koronavírus potvrdený.

 

Slováci budíček! VLÁDA A MÉDIA VÁS DRŽIA V BUBLINE!Priatelia, teraz sme sa vrátili z Čiernej Hory. Išli sme cez…

Gepostet von Marian Kotleba am Freitag, 4. September 2020

Šeky na 1488 eur

 

Predseda ĽSNS čelí obžalobe z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Prípad sa týka podujatia, ktoré sa uskutočnilo v marci 2017 na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici.

Obžalovaný vtedy odovzdal pred takmer 400 pozvanými hosťami trom zúčastneným rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov, ktoré boli vystavené na sumu 1 488 eur. Číslo 14 v sume 1 488 podľa orgánov činných v trestnom konaní totiž predstavuje vetu „we must secure the existence of our people and a future for white children“ (Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí), ktorej autorom je americký rasista David Lane.

Veta má 14 slov a číslovka 14 sa používa ako neonacistický symbol často v kombinácii s číslom 88, ktoré v nacistickej symbolike odkazuje na nacistický pozdrav Heil Hitler, keďže písmeno H je ôsmym písmenom v abecede.

Zdroje: Aktuality.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech