Marihuana vo vesmíre? Elon Musk prichádza s novinkou na obežnej dráhe

  • Elon Musk a externá firma prichádza s vesmírnou novinkou
  • Marihuanu a kávu chce testovať na obežnej dráhe
BeFunky-collage (3)
TASR/Unsplash
  • Elon Musk a externá firma prichádza s vesmírnou novinkou
  • Marihuanu a kávu chce testovať na obežnej dráhe

Elon Musk chce v marci budúceho roka poslať na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) marihuanu a kávu. Tím Muska v spolupráci s externou firmou Front Range Biosciences chce zistiť, ako vplýva prostredie s nulovou gravitáciou na rastliny.

Existuje totiž predpoklad, že vo vákuu prechádzajú rastliny istou mutáciou. Informuje o tom britský The Sun.

Do vesmíru by sa tak malo dostať približne 480 kultúr kávy a marihuany.  Celý experiment má zistiť, či sa dokážu rastliny prispôsobiť nulovej gravitácii a či sa zmení ich genetická štruktúra.

Pokus má pomôcť prispôsobiť podmienky rastlín pre špecifické klimatické prostredia. Prvé rastliny by sa do vesmíru mali dostať v marci 2020, kedy je naplánovaný štart rakeety SpaceX CRS-20.

 

NASA už raz Muska kritizovala

Rastliny sa budú pozorovať celých 30 dní. Po návrate na Zem budú výskumníci z Front Range Biosciences analyzovať dosiahnuté zmeny.

Muska už v minulosti kritizovala NASA, keď bol v jednom z najznámejších podcastových štúdií Joana Rogana kde si zapálil cigaretu z marihuany.

Keďže je to v štáte Kalifornia legálne, Muskovi nehrozila žiadna pokuta, ani zadržanie. Povedal však, že marihuanu užíva len málokedy, keďže to podľa neho spomaľuje celkovú produktivitu.

Čítaj viac TU >> Právnik: Marihuana nie je návyková, dokáže liečiť. Do 20 rokov bude legálna na celom svete

Téma marihuany a kanabis priemyslu je stále vo svete živá. Lídrom v oblasti legalizácie je spomínaná Kalifornia, kde je dokonca povolená jazda autom pod vplyvom tejto látky.

V súčasnosti sa začína hovoriť o zdravotných vplyvoch THC látok v kontexte medicíny a využitia kanabisu vo farmaceutickom priemysle. Izraelskí investori o kanabis priemysle hovoria, že účínných látok v marihuane je mnoho. Fajčenie však nie je ideálna cesta.

„Ak sa bavíme o fajčení marihuany, do tela sa dostáva len veľmi malé percento aktívneho materiálu. Naše telo má rôzne bariéry, ktoré bránia dostaniu sa rôznych zložiek do krvi. Ak fajčím marihuanu, tak len približne 5 až 10% aktívneho materiálu sa dostáva do nášho tela a krvnej cirkulácie,“ hovorí Kfir Kachlon pre Startitup.

Podľa Kachlona je lepším riešením práve aplikácia olejčekov, mastí alebo koláčikov, kedy sa do teba uvoľňuje omnoho viac účinných látok.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK