Marihuana, vojačky a prvotriedne reštaurácie. Z Tel Avivu sa stáva TOP destinácia Slovákov

 • Pripravili sme si pre teba kompletný guide o Tel Avive
 • Mesto ponúka neobmedzené možnosti
 • Kam sa oplatí ísť a čo musíš zažiť?
Tel Aviv - guideline
Marek Šandor/Unsplash/Yoav Aziz
 • Pripravili sme si pre teba kompletný guide o Tel Avive
 • Mesto ponúka neobmedzené možnosti
 • Kam sa oplatí ísť a čo musíš zažiť?

Toto mesto v Izraeli sa každým rokom stáva cieľovou destináciou väčšieho počtu Slovákov, ktorí túžia objaviť jedno z najunikátnejších miest na svete. Niet sa čomu čudovať. Najlepšia svetová gastronómia, pohlcujúci nočný život, krásne pláže aj najhonosnejšie nehnuteľnosti, za ktoré by si musel zaplatiť astronomické sumy.

A to je stále ešte len začiatok toho, čo všetko na „Svätej pôde“ vzdialenej cez 2 000 km od Slovenska môžeš zažiť. Čo sme tam zažili my, aký je ideálny denný rozpočet a aké miesta ti odporúčame? Ako Izraelčania vnímajú marihuanu, prečo tu stretneš množstvo vojačiek a čo všetko si tam môžeš dovoliť bez opletačiek so zákonom? Pripravili sme si pre teba zoznam tých najdôležitejších vecí, ktoré sa v tomto meste oplatí vyskúšať.

Z Viedne sem poletíš 3 a pol hodiny

September je ako stvorený na posledné dovolenky a predĺžené víkendy. Počas posledných septembrových dní si v celom Izraeli užiješ slnečné lúče a priemerná teplota by sa nemala vyšplhať nad 30 °C. Ak preferuješ chladnejšiu klímu, ideálnym mesiacom je november, kedy sa denné teploty pohybujú okolo 24 °C.

Aj keď je Tel Aviv mesto luxusu, pýchy a hrdosti, dostaneš sa sem za pomerne lacný peniaz.

 • Ryanair | Viedeň → Tel Aviv: od 73 eur 
 • Wizz Air | Viedeň → Tel Aviv: od 87 eur 
 • Turkish Airlines | Viedeň → Tel Aviv: od 155 eur
 • Austrian Airlines | Viedeň → Tel Aviv: od 169 eur

Najlepší cenník poskytuje všetkým zvedavým cestovateľom november. Letenka do Tel Avivu cez Pelikán ťa vyjde približne 58,49 eur. Ak sa ti pošťastí, termín 9.11. stojí od 33,49 eur.

Kde v Tel Avive zaručene natrafíš na Slovákov?

Izrael je v očiach celého sveta považovaný za vyspelú, kultivovanú krajinu, v ktorej nájdeš ľudí z celého sveta. Z viac ako 9 miliónov obyvateľov si v krajine podľa oficiálnych údajov USSZ našlo nové bydlisko aj 8 000 Slovákov. Odhad počtu osôb žijúcich v Izraeli s aspoň jedným starým rodičom narodeným na Slovensku je 70 000.

Napriek tomu, že ide o oblasť tzv. Blízkeho východu, neminie ťa pocit, ako keby si sa prechádzal kdekoľvek v Európe alebo v Amerike, čomu príkladom idú tieto historické, kultúrne a moderné miesta.

Old Town Jaffa

Staré mesto Jaffa je jedným z najstarších prístavných miest na svete. V tejto historickej časti Tel Avivu nájdeš mnohé umelecké galérie, obchody so starožitnosťami, historické budovy alebo ich pozostatky z 18. storočia, postavené z koristi križiackych výprav.

Tel Aviv - full guidance o hlavnom mieste Izraela
zdroj: Unsplash/Yaroslav Lutsky

Navštíviť tu môžeš významné pamiatky Hodinovú vežu a kostol sv. Petra, ktoré boli postavené počas Osmanskej ríše. Na okolí nechýbajú reštaurácie a rôzne obchody. Neďaleko nájdeš dokonca blší trh. 

Ak ťa omrzí centrum Jaffy, presuň sa do prístavu, ktorý je jeden z najstarších na svete. Miestni predajcovia tam budú určite predávať ryby. Turistom je, samozrejme, k dispozícii aj prehliadka prístavu, kde sa dozvieš veľa užitočných informácií o tomto biblickom mieste.

V rekonštrukcii je momentálne aj súčasné turistické informačné centrum. S vývojom mesta na jeho zrekonštruovanom námestí začali vznikať ďalšie nové obchody a luxusné reštaurácie, ktoré ťa zaručene ohúria.

Tel Aviv Beach

Tiahne sa pozdĺž celého západného okraja mesta z historického mesta Jaffa do severného prístavu pri parku Hayarkon. 14 km krásnej pláže, ktorá ponúka aktivity na každé ročné obdobie. 

Či už plánuješ nasávať slnečné lúče počas leta alebo sem zavítaš cez búrlivé zimné obdobie, Tel Avivská pláž ponúka naozaj všetko. Dominantou pláže sú prírodné pobrežné útesy s vlnobitím. Môžeš skúsiť aj akýkoľvek vodný šport, takže na toto miesto si vyhraď niekoľko hodín.

Tel Aviv - guideline
zdroj: Pixabay/OrnaW

Ak si fanúšikom športov, máme pre teba jeden tip. V Tel Avive už dlhé roky pretrváva ošiaľ s populárnou loptovou hrou Matkot, ktorá je podobná tenisu. Pravidlá sú však iné a o body sa nehrá. Namiesto toho sa obaja snažíte, aby ste loptičku udržali čo najdlhšie vo vzduchu. Izraelčania tento šport označujú ako svoj národný plážový šport.

Sarona Market

Trh, ktorý by nemal vynechať žiadny návštevník Tel Avivu. Sarona Market je najväčší izraelský trh, kde zažiješ doslovný gastronomický orgazmus. Či už preferuješ slané alebo sladké, kyslé či horké, na tomto mieste nájdeš veľký počet lahodných jedál od tých najlepších svetových šéfkuchárov.

Stačí si vybrať jedlo a zobrať si ho na veľké spoločné stoly, ktoré sa nachádzajú v centre trhu. Sprevádzať ťa bude po celý čas živá hudba a nič ti teda nebráni v tom si vychutnať pohár vína či výberovú kávu do posledného dúška.

Zaujímavým miestom sú aj historické domy pod mrakodrapmi, ktoré postavili ešte nemeckí prívrženci podporujúci nacistov za vlády Hitlera.

Skvelým tipom je reštaurácia Shahshuka at Benedict. Benedict je malý reťazec s raňajkami, z ktorých niektoré v Tel Avive sú otvorené 24 hodín 7 dní v týždni a pripravia ti raňajky kedykoľvek počas celého dňa.

Bauhaus architektúra

Tel Aviv je domovom približne 4 000 budov architektúry Bauhaus, najväčšej svetovej zbierky budov inšpirovaných Bauhausom. Ale ako sa architektonický štýl Bauhaus dostal do Izraela z Nemecka? Keď sa nacisti dostali k moci v roku 1933, desaťtisíce Židov utiekli z Nemecka a usadili sa v oblasti Palestíny. 

Bolo teda nevyhnutné postaviť nové obytné priestory, o ktoré sa v tom čase postarali šiesti nemeckí architekti židovského pôvodu. Tí študovali na škole Bauhaus a dodnes sú považovaní za kľúč k rozvoju „Bieleho mesta“ v Tel Avive. Vytvorili totiž architektonický skvost, ktorý chodí ročne navštíviť nespočetné množstvo turistov.

V Centre Bauhaus sa dozvieš všetko o Bauhausoch a Bielom meste v Tel Avive. Bohužiaľ, nie všetky budovy sú zachovalé. Najlepšie ich uvidíš na námestí Dizengoff v centre Tel Avivu, kde sú vplyvy Bauhaus architektúry viditeľné najviac.

Mesto plné príležitostí

Tel Aviv je niekedy príznačne prezývaný aj ako Silicon Wadi – arabské pomenovanie inšpirované technologickým centrom Kalifornie. Je to kvôli potenciálu a otvorenosti mesta k začínajúcim podnikom.

V meste funguje omnoho viac aplikácií a technicky zameraných spoločností ako samotných kaviarní, ktorých je tu naozaj neúrekom.

S desiatkami konferencií, schôdzok a produktívnych miest by Tel Aviv mohol byť tým miestom, kde by si aj tvoj nápad mohol premeniť na startup jednoduchšie ako na Slovensku.

Tel Aviv - guideline
zdroj: Pixabay/20098256

Izraelským startupom sa v roku 2021 podarilo zdolať úctyhodný rekord, kedy vyzbierali na podporu malých podnikov až 24,8 miliardy eur. Preto sa v celosvetovom meradle Izrael zaraduje medzi top tri krajiny pri investovaní do startupov.

Rekordný rok pre startupy zaznamenalo aj Nemecko a Európa. Ak sa pozrieme na Nemecko, ktoré má jednu z najvyspelejších ekonomík sveta, ich investície do startupov za Izraelom značne zaostávajú. Za rok 2021 vyzbierali vo venture kapitáli 12,3 miliárd eur, čo nepredstavuje ani polovicu izraelskej podpory startupov.

Tieto hotely sa oplatí navštíviť

Startitup odporúča: Pobyt v Izraeli môžeš stráviť v krásnom butikovom hoteli Sam & Blondi s výhľadom na najkrajšiu štvrť v meste, na ulicu Sheinkin. Hotelová ulica ťa dokonca dovedie na slávny Rothschild Boulevard.

K dispozícii sú masáže so špičkovými masérmi, kúpele, požičovňa bicyklov, strešná terasa, reštaurácie, bary a veľa iných aktivít, ktoré ťa vtiahnu do života tohto unikátneho mesta.

Cena za noc pre jednu osobu: 246 eur (deluxe suite)

The Norman

Vytesaný z dvoch historických budov z 20. rokov 20. storočia, stojaci uprostred nočného života Nahalat Binyamin. Na streche hotela nájdeš bazén a nechýbajú tu ani luxusné reštaurácie. Jednou z nich je známa reštaurácia v japonskom štýle Nini Hachi.

Medzi budovami sa nachádza nádherná citrusová záhrada a hotel poskytuje naozaj všetko, čo je treba. Predsa len, ak sa ubytuješ v tomto hoteli, nachádzaš sa v rozpálenom centre telavivskej kulinárskej a klubovej scény. Nemusíš ani len opustiť susedstvo.

Cena za noc pre jednu osobu: 708 eur

The Jaffa

Staré mesto s mnohými starožitnými „kúzlami“ v Jaffe sa v poslednom desaťročí zmenilo na nepoznanie, čo nielen vytvorilo nočný život a kulinárstvo, ale tiež podnietilo podnikateľov, aby tam zasadili niektoré prvotriedne nehnuteľnosti.

Mestskú časť Tel Avivu si pod svoje krídla zobral vývojár Aby Rosen, ktorý spoločne s architektom Johnom Pawsonom vdýchli do starej nemocnice život.

Od roku 2018 je nemocnica na úpätí starého mesta sídlom veľmi elegantného 120-izbového hotela, ktorý sprevádza mramorová podlaha, okná z olovnatého skla a majestátne korintské stĺpy pripomínajúce križiacku katedrálu.

Cena za noc pre jednu osobu: 330 eur

The Lighthouse

Otvorili ho ešte len minulý rok v októbri, no hneď sa zaradil medzi najlepšie hotely v Tel Avive.

The Lighthouse je nádherný butikový hotel s interiérmi v zrekonštruovanej bývalej kancelárskej veže od argentínsko-izraelského architekta Nestora Sandbanka. Ten zjemnil kancelársku tvrdosť miesta drevenými podlahami a množstvom obkladov v izbách.

Väčšina izieb má zelené terasy s vlastnými vírivkami a ak by ti takýto komfort nestačil, využiť môžeš aj luxusné hotelové kúpele na prízemí.

Zaujme aj vrch hotela, kde je situovaný klub Haiku Skybar, ktorý ponúka servis fliaš a postará sa o promile alkoholu v tvojej krvi. No s mierou, ešte sme len na začiatku cesty a večer dorazí nočný Tel Aviv, ktorý zmení tvoj pohľad na „párty život“.

Cena za noc pre jednu osobu: 200 eur

Nočný život ako nikde inde na svete

Vitaj v sprievodcovi nočného života v Tel Avive. Kam pôjdeme? Bary, kluby a reštaurácie. V tomto meste sa nikdy nespí a zábava tu pretrváva 24 hodín 7 dní v týždni. Bez prestávky.

Tel Aviv - guideline, nočný život ži
zdroj: Pixabay/Iulian Ursache

TOP nočné kluby v Tel Avive:

 • Jimmy Who? | Startitup odporúča – Tmavé osvetlenie, vyblednuté tapety a nedostatok okien. Tento unikátny bar miestami pripomína bunker s množstvom historických dizajnových prvkov. Nesklame ani zmiešaná hudba, ktorá bude vytvárať skvelú atmosféru undergroundovou zmesou indie, rocku, elektra a iných žánrov, ktoré roztancujú aj posledný sval v tvojom tele.
 • Kuli Alma – Dvojposchodový klub na Allenby Street s mystickou atmosférou. V tomto nevídanom „labyrinte miestností“ nájdeš skrytý obchod s vintage oblečením. Stačí povedať čarovné slová „Kuli Alma“ a okamžite sa dostanete do vnútra, kde si môžete kúpiť nejaký suvenír alebo miestne tradičné oblečenie.
 • Beit Maariv – Obrovský tanečný klub rôznych žánrov s dôrazom na techno. Vnútorný priestor klubu má bar, veľa priestoru na sedenie a chill out zónu s hudbou, ktorá je umiestnená za DJom. To znamená, že ak si fanúšik techna, Beit Maariv musíš navštíviť aspoň raz, pretože tu každoročne vystupujú najznámejší house a techno DJovia. 
 • The Block – Obľúbený podzemný klub na hlavnej autobusovej stanici. Od najmodernejšieho ozvučenia až po víkendy so svetoznámymi DJ-mi. The Block v sebe skrýva veľa prekvapení, ktoré čakajú už len na teba. Nájdeš tu dokonca až tri miestnosti, v ktorých je vlastný DJ a tanečná sála. Samozrejmosťou sú salóniky a cítiť sa tu miestami budeš ako na festivale.
 • Alphabet – Tmavší a intímnejší tanečný parket robí z tohto miesta jeden z najkrajšie navrhnutých mini klubov na svete, ktorý ťa ozvučením unesie do iného vesmíru. Skvelé miesto na pár nápojov a trochu tanca, do ktorého ťa navnadia taktiež svetoznámi DJ-i.

Rutina nočného života v Tel Avive

Tvoj večer po dennom objavovaní Tel Avivu štartuje tzv. „šťastnou hodinou“ o 18:00. Potom o 21:00 prichádza na rad pitie drinkov a následne okolo 23:00 zavítaš do nejakého vkusného kokteilového baru.

O polnoci sa vystrieda živá hudba a nastal čas vymiesť pár klubov. Zrazu sú 3:00 ráno a ty budeš potrebovať niečo malé do žalúdka. Reštaurácie sú otvorené aj v tejto neskorej hodine a nemyslíme tým len klasický fast food. 

Svetová gastronómia

Tel Avivu rozhodne nie je cudzia ani vynikajúca kuchyňa. Toto mesto je v popredí izraelskej kuchyne už desaťročia s neustálym prílevom najinovatívnejších šéfkuchárov a reštaurácií v krajine. 

Mashya Tel Aviv

Mashya je už niekoľko rokov obľúbenou reštauráciou v Tel Avive. Súčasná reštaurácia, ktorá sa nachádza v hoteli Mendeli Street, ktorú nedávno obohatil svetoznámy šéfkuchár Nir Masika.

Mashya určite uspokojí všetky tvoje chuťové poháriky. Príď hladný a vychutnaj si jahňací kanafeh, pomaly varený hovädzí chvost alebo cestoviny plnené ricottou a parmezánom.

Meshek Barzilay

Ak si na návšteve Izraela, skús určite obed v Meshek Barzilay. Táto vegánska reštaurácia ponúka široký výber chutných jedál. Medzi predjedlá patrí zelenina Tempura, avokádo Panjabi, indonézsky šalát a mnoho ďalších. 

Medzi hlavné jedlá patrí pizza Seitan a kešu syr, Masala Dosa, Lasagne, Veggie Burger a ďalšie. Možnosti dezertov sú Drunken Pear, Tiramisu, Cocoa Fantasy a ďalšie. Inými slovami, nájdeš tu len tie najlepšie vegánske kulinárske výtvory svetovej úrovne.

Bait Thailandi

Bait Thailandi, alebo v preklade Thai House, je neustále hodnotená ako jedna z najlepších reštaurácií v Tel Avive a nachádza sa len jeden blok od pláže.

Hostia sa sem neustále vracajú na papájový šalát, jarné závitky, kari, rezance a samozrejme exotické koktaily. Jedlo je autentické a personál je vynikajúci. V tejto reštaurácii taktiež nemusíš čakať žiadne sklamanie a odídeš z nej nadmieru spokojný.

Popina

Šéfkuchár Orel Kamahi vedie jednu z najlepších reštaurácií v Tel Avive. Nachádza sa tiež v jednej z najkrajších štvrtí Tel Avivu, Neve Tzedek. Čo je na nej najvýnimočnejšie, personál sa snaží hostí zabaviť prostredníctvom jedla. 

Predstavujú nový štýl stolovania, ktoré je rozdelené do piatich kategórií – nakladanie, dusenie, pečenie, praženie a dlhé varenie. Hostia majú výhľad priamo do kuchyne a môžu sa s kuchármi porozprávať, o čom len chcú. V tom je čaro reštaurácie Popina, ktoré v inej reštaurácii v Tel Avive nenažiješ.

Rothschild Boulevard

Rothschild Boulevard je jednou z najdôležitejších a ikonických ulíc v Tel Avive. Nachádza v samom srdci Bieleho mesta Tel Avivu a miestnym, ako aj všetkým turistom, slúži ako obrovské obchodné centrum plné moderných mrakodrapov.

Ulicu lemujú veľké finančné inštitúcie, kultúrne centrum s hlavným divadlom a koncertnou sálou, kulinárske centrum s množstvom špičkových reštaurácií a centrum voľného času.

Tel Aviv - Rothschild Boulevard
zdroj: Unsplash/Mindspace Studio

Chodník v strede bulváru je obľúbený medzi psíčkarmi a cyklistami. Pozdĺž centra bulváru sú záhrady, v tieni krásnych stromov, turistické a cyklistické chodníky a množstvo kioskov. Sú to väčšinou kaviarne, kde sedia obyvatelia mesta a pozerajú sa na svet.

Okrem toho tu zažiješ fantastický nočný život a top bary. Zavítaj do strešného baru Speakeasy, ktorý sa nachádza v srdci mesta. Ponúka jedinečné zážitky, chutné kokteily a lahodné jedlo.

Ideálny denný rozpočet

Pozreli sme sa aj na ceny, ktoré sú podľa Numbeo o 74 % vyššie ako v Bratislave. Tel Aviv bol vyhlásený v roku 2021 za najdrahšie mesto sveta. 

Obed v miestnej reštaurácii ťa vyjde približne 65 izraelských šekelov (19 eur). V dostupnej reštaurácii sa dvaja najete (so všetkým ako sa patrí) do 300 šekelov (88 eur). 

Pre nenáročných, menu v McDonalde stojí okolo 55 šekelov (16 eur). Pollitrové pivko niekde na pláži má cenovku 32 šekelov (9 eur), cappuccino v kaviarni 14 šekelov (4 eurá) a za fľašku Coca-Coly zaplatíš 1o šekelov (3 eurá).

Cena mlieka je 6 šekelov (1,70 eur), 1 kg ryže – 9,60 šekelov (2,80 eur), 1 kg kuracích pŕs – 38 šekelov (11 eur), 1 kg miestneho syra – 54 šekelov (16 eur) alebo 1 kg banánov – 8 šekelov (2,35 eur).

Tel Aviv - full guidance o hlavnom mieste Izraela
zdroj: Unsplash/Jeremy Bezanger

Ceny pohonných hmôt sú na tom o niečo horšie ako u nás. Liter benzínu tu stojí približne 7,30 šekelov (2,15 eur). Ak sa rozhodneš pre miestnu MHD, za jednorazový lístok zaplatíš 6 šekelov (1,80 eura). Bežná cena mesačného lístka je 230 šekelov (68 eur). Na výber máš samozrejme aj taxíky, ktorých normálna tarifa je na úrovni 4,50 šekelov (1,32 eura) za 1 km.

Keď si to zhrnieme, denný rozpočet v Tel Avive predstavuje okolo 70 eur (základné živobytie). Pre náročnejších to bude o niečo viac, cenovka môže vystreliť veľmi jednoducho nad 300 eur na osobu.

Čo je paradox, v Izraeli nenájdeš luxusné autá, aj keď to je najdrahšie mesto sveta. Všetky autá si musia dovážať zo zahraničia. Problém je v tom, že za to Izraelčania platia až dvojnásobok ceny, ktorú ty zaplatíš na Slovensku.

Ženy so zbraňami

Vieš si predstaviť, že žiješ v krajine, kde musia podstúpiť povinnú vojenskú dochádzky všetci obyvatelia nad 18 rokov, muži aj ženy? Izrael medzi ne patrí, a preto je 100 % šanca, že uvidíš na uliciach Tel Avivu veľký počet vojačiek. Povinný vojenský výcvik pre ženy je 2 roky, muži majú jeden rok naviac.

Často ide o „top modelky“ z celého sveta. V Tel Avive sa nachádzajú rôzne národy, od Etiópie po Rusko, Argentínu alebo Austráliu. A keďže Izrael patrí medzi krajiny s teplou klímou, prispôsobili tomu aj uniformy, ktoré sa môžu na prvý pohľad zdať vyzývavé.

„Každý druhý“ tu fajčí marihuanu

V celom Izraeli je akákoľvek činnosť využívajúca marihuanu legálna. To znamená, že fajčenie marihuany v centre hlavného mesta ťa do vážnych problémov neprivedie. Policajti nie sú v tomto ohľade striktní. Za prichytenie s jointom v ruke môžeš dostať pokutu. 

K marihuane sa v Tel Avive dostaneš pomerne ľahko. V uličkách, na pláži alebo na ulici Allenby. Zápach zhorených šišiek cítiť naozaj skoro všade, ako zažiješ napr. aj v Holandsku. 

Populárna tu je aj aplikácia Telegram, ktorá je v Tel Avive prezývaná ako „Telegrass“. Väčšina dospelej populácie totiž fajčí marihuanu a je vysoká pravdepodobnosť, že ťa budú chcieť tamojší obyvatelia mesta ponúknuť nejakou špecialitou zo susedného Libanonu. Ako sa k tomu ale postavíš, je už na tebe.

 „Free minded“ mesto

Vďaka mrakodrapom a kozmopolitnému životnému štýlu dostal Tel Aviv prezývku „Manhattan Stredozemného mora“. Ale na rozdiel od New Yorku, v tomto meste si môžeš dovoliť pomerne dosť.

Čo ja na tom najlepšie, nikto ťa neodsúdi za tvoj názor a nájdeš tu rôzne komunity, od pouličných umelcov po LGBT, ktorí sa v tomto meste cítia azda najvoľnejšie.

Tel Aviv - guideline
zdroj: Pixabay/OrnaW

Tel Aviv Pride je najväčším festivalom Pride v regióne. Zúčastňujú sa ho ľudia po celom svete a každým rokom počet rastie. Zaujímavosťou ostáva, že každý desiaty človek v Tel Avive je bisexuál.

Skvelým príkladom „open minded“ mesta je moderná štvrť Florentin na juhu Tel Avivu, kde nájdeš pouličné umenie. Umelci vyzývajú a inšpirujú ľudí, aby si to taktiež vyskúšali a graffiti nájdeš na takmer každej opustenej budove. Stačí sa prejsť po ulici Vital až na ulicu Arbanel, kde nájdeš veľa nástenných pestrofarebných malieb.

Z cien nehnuteľností sa ti zatočí hlava

Izraelská pobrežná metropola Tel Aviv predbehla Paríž, Tokio a New York. Momentálne figuruje na vrchole najdrahšieho života na Zemi. Ceny nehnuteľností pravidelne stúpajú, a to najmä v obytných štvrtiach.

Na Slovensku by ťa zrekonštruovaný 2 až 3-izbový byt s rozlohou napr. 64 m2 niekde v Petržalke vyšiel okolo 200-tisíc eur. V Tel Avive ťa to vyjde oveľa viac. Za mklasického apartmánu v centre hlavného mesta dáš 51 407 šekelov (15-tisíc eur), čo by v prepočte vychádzalo 960-tisíc eur za 64 m2.

Mimo centra je to o niečo lacnejšie, ale v porovnaní so Slovenskom stále veľa. U nás by si za mzaplatil okolo 4-tisíc eur. V Tel Avive mimo centra to predstavuje sumu 10-tisíc. 

Ak nazrieme na zoznam tých najluxusnejších apartmánov, ceny penthousov presahujú desiatky miliónov eur. Výnimočný penthouse s výhľadom na more v rezidencii Jaffa (6 spální, 7 kúpeľní) s rozlohou 16 145 štvorcových stôp stojí 65 miliónov eur

Možností je samozrejme viac, namiesto kúpy sa môžeš rozhodnúť na prenájom. Apartmán (1 spálňa) v centre mesta stojí okolo 5 800 šekelov (1 700 eur)/mesiac. Mimo centra to predstavuje sumu 4 600 šekelov (1 400 eur)/mesiac. 

Najlepšie je ale prísť do Tel Avivu na dovolenku, vybrať si jeden z množstva krásnych hotelov a užiť si mesto do posledného detailu aj vďaka nášmu guideline, ktorý ti pomôže na potulkách hlavným mestom Izraela.

Zdroje: Numbeo, Visit Tel Aviv, Tel Aviv GOV, Techaviv, Booking, Mashya Tel Aviv, Meshek Barzilay, Bai Thailandi, Popina, Tourist Israel, Secret Israel, Bauhaus Center, Architectural Digest, Start Base, Bloomberg, Marriott, Secret Tel Aviv, Pelikan

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá