Marihuanu si objednáš cez aplikáciu. Uber spúšťa kontroverznú službu, dopyt je kvôli pandémii obrovský

  • Spoločnosť Uber rozširuje svoje služby
  • Niektorí súhlasia, iní krútia hlavou
Ilustračný obrázok
Ilustračný obázok, unsplash/Add Weed,unsplash/Robert Anasch
  • Spoločnosť Uber rozširuje svoje služby
  • Niektorí súhlasia, iní krútia hlavou

Spoločnosť Uber prichádza na trh s nápadom, ktorý je pre mnohých kontroverzný. Používateľom z kanadského Ontária spoločnosť umožní objednávku produktov z kanabisu. Urobiť tak budú môcť prostredníctvom aplikácie.

Najskôr overenie veku

Ako to bude vyzerať v praxi? Zákazník si bude môcť zadávať objednávky v špecializovanej časti aplikácie a následne si objednávku vyzdvihne v najbližšom obchode Tokyo Smoke.

Skôr, než objednávku zákazník zrealizuje, bude musieť absolvovať preverenie veku prostredníctvom aplikácie, píše BBC.

Napriek tomu, že sa predaj kanabisu na rekreačné účely zlegalizoval v Kanade pred tromi rokmi, nelegálni výrobcovia sa na trhu stále vyskytujú.

Uber preto uviedol, že jeho partnerstvo s Tokyo Smoke zabezpečí dospelým ľuďom v krajine kúpu bezpečného a legálneho kanabisu, čím môže štát bojovať proti nelegálnym predajcom.

zdroj: unsplash/Gabriele Stravinskaite

Dopyt sa zvýšil počas pandémie

Podľa NBC News predstavuje nelegálny trh viac ako 40 % všetkých nelekárskych predajov. Predaj marihuany v Kanade v roku 2021 dosiahne celkovo 4 miliardy dolárov. Podľa údajov spoločnosti BDS Analytics sa predpokladá, že v roku 2026 vzrastie na 6,7 ​​miliardy dolárov.

zdroj: unsplash/Robert Anasch

Dopyt po produktoch tohto druhu údajne v minulom roku výrazne vzrástol najmä kvôli tomu, že pandémia prinútila ľudí ostať doma.

Na otázku o možnej expanzii aj do iných kanadských provincií alebo do Spojených štátov hovorca Uberu odpovedal vyhýbavo.

„Budeme naďalej pozorne sledovať príležitosti trh po trhu. Sledovať budeme aj to, ako sa budú vyvíjať miestne a federálne zákony, či skúmať príležitosti podnikateľov, ktorí pôsobia aj v iných regiónoch,“ uviedol hovorca Uberu.

Zdroje: BBC, NBC News

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie