Marilyn Manson priateľky znásilňoval, mučil elektrošokmi a zatváral vo zvukotesnej komore. Prekvapila ho razia

  • Bývalé priateľky svedčia proti spevákovi a obviňujú ho zo sexuálneho násilia
  • Mnohé mal bičovať, rezať alebo mučiť elektrošokmi
  • Chváliť sa mal priateľom znásilňovaním, ale aj zvukotesnou miestnosťou, kde mal posielať „zlé dievčatá“
Marilyn Manson
TASR/Photo by Richard Shotwell/Invision/AP
  • Bývalé priateľky svedčia proti spevákovi a obviňujú ho zo sexuálneho násilia
  • Mnohé mal bičovať, rezať alebo mučiť elektrošokmi
  • Chváliť sa mal priateľom znásilňovaním, ale aj zvukotesnou miestnosťou, kde mal posielať „zlé dievčatá“

Extravagantný spevák Marilyn Manson, vlastným menom Brian Warner, už v minulosti čelil vážnym obvineniam z týrania svojich partneriek. Násilné texty, krv na koncertoch či satanistické symboly však očividne nie sú iba súčasťou spevákovho imidžu, ale aj životného štýlu.

Magazín Rolling Stone priniesol výpovede niekoľkých žien, ktoré boli Mansonovými obeťami. Niekoľko z nich zažilo znásilnenie, hrubé správanie, bitky, ponižovanie alebo zatváranie v zvukotesnej komore, ktorou sa spevák chválil v médiách už v minulosti.

Ukázať ju mal dokonca aj redaktorovi V magazínu, kde bola popísaná ako „izba pre zlé dievčatá“, ktorá je uzamykateľná a zvukotesná. Pre Rolling Stone sa potom niekoľko žien vyjadrilo, že ich v tejto miestnosti zamykal proti ich vôli.

Speváčka Phoebe Bridgersová dokonca povedala, že miestnosť volal znásilňovacia izba. To, že Manson vlastní takúto miestnosť, malo byť pre ľudí v jeho okolí všeobecne známy fakt.

V miestnosti mal na niekoľko hodín zamykať aj modelku Ashley Morgan Smithlinovú. Pre magazín sa vyjadrila, že aj keby kričala, tak by ju nikto nepočul. Zo začiatku síce bojovala, ale uvedomila si, že spevák si jej utrpenie užíva, a tak to časom vzdala. Existenciu tejto miestnosti potvrdili aj dvaja bývalí Mansonoví asistenti.

Okrem toho Smithlinová pre magazín opisuje, ako sa raz zobudila so zviazanými rukami a nohami, zatiaľ čo ju spevák znásilňoval. Keď ho prosila, aby prestal, reagoval slovami, že má držať hubu. Bez súhlasu jej tiež na stehno vyrezal iniciály MM a hodil po nej nôž s hákovým krížom.

Nacistickými symbolmi mal mať vyzdobený aj svoj dom. Zvyšok dekorácií tvorili krvou písané slová či výstrižky z pornočasopisov.

Manipulátor, tyran a násilník 

Medzi prvé ženy, ktoré začali hovoriť o tom, že ich spevák zneužíval, patrí herečka Evan Rachel Woodová, s ktorou začal chodiť keď mala 18 rokov. Manson bol skoro raz taký starý. Spočiatku jej lichotil a nazýval ju svojou lolitou a múzou.

zdroj: TASR via AP Photo/Chris Pizzello

Herečka však opisuje, že časom sa zo speváka vykľul manipulátor, ktorý jej vymýval mozog a manipuloval ju. Často ju zväzoval a opakoval jej, že ju môže kedykoľvek zabiť. Po ich rozchode napísal pieseň „Want to Kill You Like They Do in the Movies“ , ktorá mala byť adresovaná práve herečke.

Aj ďalšia herečka si s ním zažila peklo. Známa tvár zo seriálu Game of Thrones Emé Biancová hovorila o tom, že jej nedovolil jesť a spať, bičoval ju a rezal na rôznych častiach tela. Niekoľkokrát ju mal znásilniť a mučiť elektrošokmi. Potom, čo ju naháňal so sekerou po dome so slovami, že ju zabije, od neho defenzívne odišla.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Esmé Bianco (@esmebianco)

Smrťou sa vyhrážal aj modelke Sarah McNeillyovej. Sotil ju do steny a s bejzbalkou v ruke po nej kričal, že jej „rozbije“ tvár. Naštvať ho malo to, že modelka povedala, že by si mal vybrať nohavice, ktoré si dá do videoklipu.

Vo svojom priznaní na Instagrame tiež dodala, že v období, keď so spevákom chodila, mala zakázané stretávať sa s akýmikoľvek mužmi. Vyhrážky padali aj za to, že jej kamarát či známy napísal na sociálnych sieťach.

O znásilnení hovoril často a rád, očividne nevtipkoval

Manson o znásilnení hovoril a vtipkoval často aj medzi priateľmi. Spieva o ňom aj vo svojich piesňach, napríklad v piesni Cake and Sodomy, kde odznievajú slová „Who said date rape isn’t kind“ (kto hovorí, že znásilnenie na rande nie je milé). Svojím fanúšikom na koncerte adresoval slová, že to nie je znásilnenie, keď sa počas toho smeje.

„Miloval myšlienku znásilnenia – hovoril o znásilnení, sledoval ho vo filmoch,“ povedali zdroje blízke spevákovi reportérom z magazínu.

Ďalšou z jeho obetí bola aj speváčka Jane Doeová. Okrem toho že ju nútil schudnúť odpieraním jedla, niekoľkokrát ju sexuálne napadol. Potom, čo ju znásilnil, ju dokonca obvinil z toho, že za to môže sama, pretože ho priviedla do šialenstva.

zdroj: TASR via AP Photo/Markus Schreiber

Po tom, čo chcela ísť speváčka na políciu, sa jej mal vyhrážať smrťou. Ako dodáva, hovoril jej, že by mu vražda prešla, pretože je celebrita a má na polícii kontakty.

Podľa najnovších informácii denníka The Independent bola v dome speváka v Los Angeles razia. V súčasnosti čelí niekoľkým súdnym sporom v súvislosti so sexuálnym násilím. Spevák všetky obvinenia odmieta.

Zdroje: Rolling Stone, V magazine, The Independent 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie