Mark Zuckerberg aktívne podporuje vedcov

  • Mark Zuckerberg už dávno nie je ten chlapec, ktorý sa zaujíma len o svoju sociálnu sieť. Má novú ambíciu. Podporuje vedcov, aby našli lieky na všetky ochorenia.
priscilla-chan-0203
cnet.com
  • Mark Zuckerberg už dávno nie je ten chlapec, ktorý sa zaujíma len o svoju sociálnu sieť. Má novú ambíciu. Podporuje vedcov, aby našli lieky na všetky ochorenia.

Len malé percento veľkých podnikateľov máva ambície, ktoré nezahŕňajú len vlastné obohatenie, ale aj pomoc iným. A vyzerá to tak, že za svojimi plánmi si stojí. Jeho vidina k nájdeniu liekov na všetky choroby vyzerá byť reálna. Zuckerberg totiž nedávno ohlásil, že bude financovať desiatky vedcov v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Prostredníctvom organizácie Chan Zuckerberg (CZI), ktorú založil spolu s jeho manželkou Priscillou Chan, pediatričkou a filantropkou, v s septembri 2016 ohlásili kapitál na ich spoločný projekt vo výške 300 000 0000 dolárov. Cieľom je podpora vedcov, ktorí budú pracovať na vynájdení liečby na (doteraz) nevyliečiteľné choroby do konca 21. storočia.

Súčasťou CZI je Chan Zuckerberg Biohub, lekársky výskumný ústav, ktorý na začiatku februára ohlásil, že poskytne 50 miliónov dolárov na financovanie vedcov. Hotovosť sa rozdelí 47 rôznym ľuďom, na financovanie ich výskumu v nasledujúcich piatich rokoch. Jednou z vecí, na ktoré sa zamerajú je napríklad aj prenos malárie.

businessinsider.com

Chan Zuckerberg Biohub je partnerom troch univerzít a vyzerá to tak, že partnerstvo sa bude časom zvyšovať. „Nájdeme a budeme podporovať tých najlepších biológov, vedcov, inžinierov a technikov. Naše tímy sú vybavené tými najlepšími vedeckými nástrojmi, a keď neexistujú správne nástroje, vymyslíme ich,“ povedal hovorca Chan Zuckerberg Biohub.

Zdroj: businessinsider.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech