Marketing zvaný Vianoce: Svetové centrum Santa Clausa je vo Fínsku, dedinka Rovaniemi je vypredaná

  • Vieš si predstvaiť Vianoce mimo svojho domova? Fínska dedina láka ľudí z celého sveta na strávenie sviatkov v domove Santa Clausa
  • Turisti tu zažijú vianočnú atmosféru s kopou snehu a jedinečnými vianočnými zážitkami
  • Ceny sú však počas Vianoc privysoké, ale dedinu je možné navštíviť aj počas leta
BeFunky-collage
Santa Village
  • Vieš si predstvaiť Vianoce mimo svojho domova? Fínska dedina láka ľudí z celého sveta na strávenie sviatkov v domove Santa Clausa
  • Turisti tu zažijú vianočnú atmosféru s kopou snehu a jedinečnými vianočnými zážitkami
  • Ceny sú však počas Vianoc privysoké, ale dedinu je možné navštíviť aj počas leta

Santa Claus, Ježiško alebo Dedo Mráz? Každý má svoje pomenovanie pre postavu, ktorá každý rok prichádza do našich domácností a vyčaruje úsmevy na perách deťom, ktorým odovzdáva darčeky.

Fínsko si svet získalo svojou oblasťou Laponsko, kde by mal mať Santa Claus (Ježiško alebo Dedo mráz) svoje stanovište, odkiaľ štartuje svoju cestu svetom. Fínska dedina Rovaniemi sa pýši titulom svetového centra a sídla Santa Clausa.

V súčasnosti je ubytovanie v tejto dedine beznádejne vypredané a šanca, že sa dostaneš do jej blízskotsi je veľmi malá. Každoročne sem cestujú stovky turistov z celého sveta, aby zažili Vianoce na snehu a s atmosférou prítomnosti Santa Clausa.

Dedinka je plná reštaurácii, barov a zážitkových podujatí a stretnúť tu môžeš hneď niekoľko živých Santov. Dedina je prispôsobená hlavne deťom, ale svoje si tu nájdu aj dospelí, ktorí si vychutnajú úžasnú atmosféru Vianoc za polárnym kruhom.

Deti po celom svete posielajú svoje listy práve sem, kde by mal Santa Claus sídliť. Tento krásny marketingový ťah doviedol dedinu do luxusu v podobe rastu cien v okolí.

V dedine stretneš skutočných sobov, ktoré ťahajú santove  povestné sane a nachádza sa tu dokonca aj zábavný park.

zdroj: santaclausvillage.info

Predražené Vianoce

Obraz staršieho muža, ktorý obdarúva deti vznikol na obraz Svätého Mikuláša, ktorý bol však podľa dostupných informácii sústredený v Turecku. Až v 19. storočí priniesol časopis Harpers špekulácie o tom, že skutočný domov Svätého Mikuláša je za polárnym kruhom.

Tento fakt využila fínska dedinka veľmi šikovne.

V dedine Rovaniemi sa nachádza Hlavná pošta, do ktorej chodia všetky listy od všetkých detí sveta, uvidíš tu Santa park a dokonca aj hlavný Vianočný dom.Vstup do kancelárie Santa Clausa je pre turistov zadarmo.

Podobne ako v kancelárii Santa Clausa, aj za jeho samotnú návštevu sa neplatí žiadny poplatok. Ak si však chcete kúpiť fotografické balíčky, začínajú na 30€. Nie je dovolené fotografovať alebo vytvárať vlastné videá.

Turisti tu ďalej môžu navštíviť stajnu sobov, zakúpiť jazdu na saniach alebo môžu sa ísť pozrieť do vianočných iglú a kancelárii Santa Clausa. V dedinke sa nachádzajú reštaurácie a dokonc obchodný dom, ktorý je samozrejme vianočne upravený.

zdroj: santaclausvillage.info

V lete sezóna pokračuje

Podľa údajov TripAdvisor alebo FindHotel sa cena za jednu noc pohybuje na úrovni od 189 eur za noc. 

Počas Vianoc sú ceny ešte vyššie. V súčasnosti je veľmi ťažké kúpiť si izbu v blízkosti tejto malebnej fínskej obce. Návštevníci sa tu môžu celoročne ubytovať v rôznych tématických domčekoch, ktoré sú buď sklenené alebo drevené. Samozrejme, všetko s nádychom Vianoc.

Dedina si tak každoročne príde na slušný balík peňazí z ktorého svoju atrakciu zveľaďuje a pripravuje na ďalšie Vianoce. Ak si myslíš, že cez leto je táto vianočná oblasť pustá, tak si na omyle.

Každé leto sa dedinka pripravuje na Vianoce a môžeš sa pozrieť, ako sa škriatkovia alebo samotný Santa rozhoduje a plánuje cestu okolo sveta s darčekmi.

V tomto prípade sa však musíš uspokojiť len so slnkom a bez snehu. Ceny sú v tomto období pravdepodobne nižšie, letné ceny ešte nie sú verejné.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech