Marketingový riaditeľ Heinekenu vo voľnom čase šoféruje električku. Čo zarobil, daroval

  • Ku koncu roka zbilancoval posledné dva roky svojej voľnočasovej aktivity
  • Zarobil 4 536 eur a venoval ich na charitatívne účely
luptak
TASR/Ronald Lupták
  • Ku koncu roka zbilancoval posledné dva roky svojej voľnočasovej aktivity
  • Zarobil 4 536 eur a venoval ich na charitatívne účely

Minulý rok sa stal marketingovým riaditeľom spoločnosti Heineken Slovensko. Jeho snom vždy bolo šoférovať električku. A tak mu to bratislavský dopravný podnik umožnil a po dvoch rokoch a jednom mesiaci v externých šoférskych službách bilancuje.

Čo zarobil, do centu odovzdal

Rodina sa o jeho voľný čas musí deliť s električkou. Ako sám povedal, neľutuje. Pomohol tak množstvu ľudí, ktorí boli vo finančnej núdzi.

Moje plnenie sna vygenerovalo zatiaľ 4.536 eur. A celá táto čiastka, do posledného centu, poputovala organizácii Dobrý anjel,“ píše na svojom facebookovom profile. Takúto sumu zarobil a odovzdal nadácii ku koncu roka 2019.

Je koniec roka, tak poďme bilancovať. 😀Sú to presne dva roky a jeden mesiac, čo si plním svoj detský sen ako šofér…

Gepostet von Ronald Lupták am Dienstag, 31. Dezember 2019

Prečo si však vybral práve túto neziskovú organizáciu?

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako pomáhať. „Ja som hľadal riešenie, pri ktorom by som videl transparentne, komu išla moja pomoc. V tomto je Dobrý anjel priam ideálny. Na mojom konte u Dobrého anjela vidím akýsi ‚výpis’, t.j. všetky platby, ktoré nadácia odo mňa prijala, no čo je najsilnejšie, vidím aj presný zoznam, komu a v akej výške bola z mojich peňazí poskytnutá pomoc. Na každého obdarovaného si môžem kliknúť, prečítať celý príbeh aj s aktualizáciou v čase. A navyše, môžem tam nájsť telefonický či mailový kontakt na osobu, ktorej som pomohol. Čiže absolútna transparentnosť. Priznám sa, že si priebežne tieto ľudské príbehy čítam. Sú to v drvivej väčšine silné príbehy,“ ozrejmil pre Startitup svoj výber Ronald Lupták.

Dnes jazdí na električke číslo 9

Ronald Lupták nám na otázky odpovedal cez prestávku medzi dvoma službami. Dnes jazdí na električke číslom 9, a teda z Ružinova do Karlovej vsi a späť.

zdroj: Ronald Lupták dnes šoféruje električku číslo 9. Zaslal nám aj aktuálnu fotografiu z kabíny. FOTO: Ronald Lupták

Pravdou ostáva, že v médiách sa už o jeho detskom sne popísalo mnoho. Preto sa tento vplyvný Slovák do povedomia obyvateľom Bratislavy dostal celkom určite.

Priamo ho však zatiaľ nikto neoslovil. „Faktom je, že nemajú veľa príležitostí. Vodiči sú totižto od cestujúcich relatívne izolovaní v kabíne – za zatvorenými dverami. Ale bez ohľadu na to sa snažím byť príjemný a milý. A keď sa usmejem ja, ľudia mi častokrát úsmev opätujú,“ približuje redakcii Startitup svoje povolanie snov Ronald s tým, že rovnako sa snaží byť príjemný a ústretový k cestujúcim na invalidných vozíkoch či k nevidiacim.

Pri nastupovaní či vystupovaní pomáha aj rodičom s kočíkmi. Tým donekonečna s trpezlivosťou vysvetľuje, že nastupovanie výhradne cez predné dvere je dôležité pre bezpečnosť ich dieťaťa alebo ich samotných.

Toto nie je o Zlatom klinci, ani o Effie, ani o žiadnom inom ocenení. Ani o marketingovom budgete. Len o vnútornej potrebe deliť sa s úspechom,“ píše na svojom profile. S pomocou ani s jazdou však nekončí.

Ronald Lupták nie je jediný

To, že manažér nadnárodnej spoločnosti sa venuje takejto činnosti, nie je výnimkou. Podľa slov hovorkyne Adriany Volfovej, Dopravný podnik Bratislava zamestnáva na pozícii vodič viacerých manažérov, či riaditeľov rôznych inštitúcií, ktorí sa tejto profesii venujú vo svojom voľnom čase.

Dokonca jazdia v premávke MHD aj bývalí, či súčasní členovia predstavenstva DPB, a.s.,“ povedala pre Startitup Volfová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech