Martin s priateľkou búrajú mýty o tom, že u nás nič nie je: 7-dňový výlet od východu na západ vyšiel 50 eur (TIPY)

  • Najlepšie tipy na výlety po Slovensku
  • Na tomto mieste je najjasnejšia nočná obloha v strednej Európe
  • Takto vieš u nás cestovať zadarmo
mladý pár cestuje po slovensku
Martin s priateľkou spoznávajú krásy Slovenska Martin Peter Železník
  • Najlepšie tipy na výlety po Slovensku
  • Na tomto mieste je najjasnejšia nočná obloha v strednej Európe
  • Takto vieš u nás cestovať zadarmo

Martin Peter Železník je mladý 20-ročný Slovák, ktorý založil projekt s názvom Kam po Slovensku, vďaka ktorému búra mýty o tom, že v našej krajine nič nie je.

Ľudia nemusia cestovať stovky kilometrov a minúť tisícky eur na to, aby spoznávali nové krajiny. Slovensko má cestovateľom čo ponúknuť, len nie každý vie, kde má hľadať. A práve preto vznikla pred dvoma rokmi u Martina táto skvelá myšlienka.

Výlet aj za 50 eur

S priateľkou Alex cestujú po Slovensku a objavujú nezvyčajné miesta, ktoré ľudia predtým ani nepoznali a zdieľajú tieto miesta so svojimi fanúšikmi. Vďaka tipom si vieš zorganizovať výlet po Slovensku aj za 50 eur a zážitky, ktoré na cestách zažiješ, ti už nikto nikdy nezoberie. 

  • Ako chce Martin zmeniť turistiku na Slovensku?
  • Aké najväčšie dobrodružstvá spolu s priateľkou zažili?
  • Ako sa dá ušetriť na dovolenke na Slovensku?
  • Majú strach z medveďov a streli už nejakého?

S priateľkou ste vytvorili profil na Instagrame s názvom kamposlovensku, ktorý má 57-tisíc sledovateľov. Čo je hlavným cieľom tohto projektu?

Hlavným cieľom projektu je inšpirovať a motivovať najmä mladých ľudí, nielen Slovákov, cestovať po Slovensku a ukázať ľuďom, že za dobrodružstvom a životom žitým naplno nemusia vycestovať za naše hranice.

Skrz sociálne siete a náš projekt budujeme najväčšiu komunitu cestovateľov na Slovensku, ktorá zmení ponímanie o celom cestovaní u nás.

Veľa ľudí chce cestovať po svete, ale vy chcete poukázať na to, že Slovensko má tiež svoje čaro a je tu mnoho miest, ktoré by človek mal prebádať. Je niečo, čo by ste chceli slovenských turistov odnaučiť?

Naším najvyšším cieľom je zmeniť uvedomenie Slovákov z „Na Slovensku nič nie je“ na „Poďme zažiť dobrodružstvo a žiť naplno v našej krásnej krajine“. Väčšina ľudí si totiž myslí, že u nás nič nie je, nedá sa nič robiť, bez ohľadu na to, či to je pravda alebo nie. Iba si to proste myslia, lebo to počujú všade a nesnažia sa nájsť dôvody, prečo by to tak nemalo byť.

My chceme zmeniť túto davovú psychózu a celkové uvedomenie nielen Slovákov o ich rodnej krajine a cestovaní v nej. Kto skutočne chce, prestane vidieť dôvody, prečo by sa to nedalo, a začne nachádzať spôsoby, ako sa to dá, aj vďaka tomuto projektu.

Skrz náš projekt kamposlovensku, tým, čo zdieľame a akým spôsobom to zdieľame, meníme a budeme meniť podobné presvedčenia.

Čo by ste ich naopak chceli naučiť?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá