Máš doma hračky ako Gameboy či Pokémon kartičky? Môžeš na nich zarobiť tisíce eur

  • Portál GoBankingRates sa pozrel na ceny, za aké sa predávajú hračky detí z 80. a 90. rokov
  • Niektoré sumy sa vyšplhali aj na 50-tisíc eur
Pexels.com/Pixabay.com
Pexels.com/Pixabay.com
  • Portál GoBankingRates sa pozrel na ceny, za aké sa predávajú hračky detí z 80. a 90. rokov
  • Niektoré sumy sa vyšplhali aj na 50-tisíc eur

Dávkovač cukríkov PEZ

Hádam všetci sme ako deti milovali cukríky, a tie do rakúskej značky PEZ boli dokonca balené v dávkovačoch, ktoré mohli slúžiť ako hračky s rôznymi zábavnými „hlavami“ hrdinov z rozprávok a filmov. Väčšina z nás si kupovala PEZ iba pre zábavu, no aj tieto malé zbytočnosti sa dajú speňažiť. Napríklad za limitovanú edíciu Pez Dispenser Candy 2019 Sweets And Snacks Expo Chicago si majiteľ na ebay pýta 203 eur.

zdroj: Pez: Flickr (Steve Snodgrass)

Furby

Ak medzi svojimi zabudnutými hračkami nájdeš aj Furbyho, môže ti priniesť poriadny balík peňazí. Za zabalenú hračku ružovej farby, ktorá je je pre Furbyho atypická, si môžeš vypýtať aj 1 200 eur. Za otvoreného Furbyho z limitovanej edície sú ľudia ochotní zaplatiť až 500 eur.

zdroj: Furby: Flickr (Amanda)

Knihy Harry Potter

Ak si si náhodou kúpil prvé vydanie Harryho Pottera po anglicky, v súčasnosti ti môže vyniesť aj niekoľko tisíc eur. Prvý diel z roku 1997 si môžeš na ebay kúpiť za 8-tisíc eur. Ak by si zatúžil po verzii podpísanej od samotnej J. K. Rowlingovej, pripraviť si môžeš čiastku 11-tisíc eur.

zdroj: Flickr (ray_explores)

Figúrky Power Rangers

Možno si aj ty spomínaš na seriál o superhrdinoch, ktorí každý večer zachraňovali svet pred hrozbami z vesmíru. Seriál sa v roku 2017 dočkal aj svojej filmovej podoby a stal sa populárnym remakeom televíznej zábavy z 90. rokov. Dnes môžeš akčné figúrky Power Rangers predať za slušné peniaze, napríklad za DX Starfive Megazord Power Rangers Super Fiverobo si pokojne pýtaj aj 2 300 eur.

zdroj: Power Rangers (pexels.com)

Monopoly

Klasická hra Monopoly ti, samozrejme, tisícky nezarobí, no pokiaľ náhodou vlastníš nejakú z limitovaných verzií, môže ti priniesť pekné peniaze. Napríklad limitovaná kožená edícia, ktorá sa predávala v Japonsku, sa na ebay vyšplhala na 4 059 eur. Mestskú edíciu MINT AND SEALED zase internety ohodnotili na 3 370 eur.

zdroj: Monopoly (Flickr, William Warby)

Bionicle

Špeciálna edície od spoločnosti LEGO sa dokonca dočkala filmového spracovania od režiséra David Molina. Nečudo teda, že aj ceny za jej predaj sa dnes šplhajú celkom vysoko. Napríklad taká maska Gali v pôvodnom balení stojí 1 622 eur.

zdroj: Flickr (Brickset)

My Little Pony

Farebné poníky, ktoré sa dali česať a všelijako upravovať, zaujali nejedno dieťa, ktoré si ich potom s nadšením rozbalilo pod vianočným stromčekom. Ak si k takýmto deťom patril aj ty a ešte stále si sa tejto hračky nevzdal, zrejme ťa potešíme, že ju môžeš predať za veľmi slušnú sumu. Za vintage figúrky My Little Pony z 1. generácie si môžeš vypýtať napríklad 1 355 eur.

zdroj: Pixabay.com

Barbie

Bábiky Barbie patria všeobecne medzi najdrahšie hračky, ktoré sa často objavujú na rôznych aukciách. Za vintage Barbie s oceľovými šatami na ebay zaplatíš 7 500 eur. O niečo lacnejšia je Barbie s kostýmčekom od Karla Lagerfelda za 6 767 eur.

zdroj: Pexels.com

Super Mario Bros. Nintendo hry

Super Mario sa stal hráčskou legendou a určite oprávnene. Taliansky opravár usilujúci sa o záchranu princeznej Peach si získal mnohých hráčov Nintenda a aspoň jedna verzia tejto hry vyšla na každú konzolu Nintenda. V súčasnosti sa z nej stal materiál pre nadšencov a zberateľov, ktorý môžeš predať aj za sumu niekoľko desiatok tisíc eur. Najdrahšia verzia stojí na ebay až 50-tisíc eur.

zdroj: Pexels.com

Pokémon kartičky

Aj ty si patril medzi deti, ktoré trávili svoje prestávky v škole hraním pokémonov? Možno sa ti podarila nazbierať celkom slušnú zbierku kartičiek a teraz nevieš, čo s nimi. Pravdepodobne ťa prekvapí fakt, že na tejto hre môžeš dnes reálne zarobiť. Veľká zbierka obsahujúca viac ako 17-tisíc kariet sa predáva za 180-tisíc eur. Limitované karty majú ešte väčšiu hodnotu, tá najdrahšia najvyššia, Tropical Wind Trophy, by ťa vyšla na 452-tisíc eur.

zdroj: Flickr (Minh Hoang)

Zdroj: GoBankingRates, ebay

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech