Máš jednu z posledných šancí odletieť k moru za pár eur. Takéto ceny leteniek budú čoskoro minulosťou

  • Máš jedinečnú možnosť vyraziť na dovolenku a neminúť pritom polovicu výplaty
  • Na Ibizu si môžeš teraz kúpiť letenku za cenu, aká sa tak často nevidí
bender
Unsplash/bender, belinda
  • Máš jedinečnú možnosť vyraziť na dovolenku a neminúť pritom polovicu výplaty
  • Na Ibizu si môžeš teraz kúpiť letenku za cenu, aká sa tak často nevidí

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair už nebude ponúkať rekordne nízke ceny leteniek v dôsledku prudko rastúcich nákladov na pohonné látky. Uviedol to jej šéf Michael O’Leary, podľa ktorého sa éra leteniek za pár eur skončila. Informovalo o tom aj BBC.

Ak chceš cestovať za lacno, je tak najvyšší čas na kúpu letenky. Ak napríklad patríš medzi ľudí, ktorí nechcú na dovolenke trpieť v 35 stupňových horúčavách, máme pre teba tip.

V októbri môžeš odletieť na obľúbenú Ibizu, kde ťa bude čakať príjemných 23 – 25 stupňov. Letenka ťa bude stáť od 21,99 eur, s odletom z neďalekej Viedne.

Ak chceš stihnúť letnú Ibizu, za letenku v termíne napríklad 17. až 24 august, zaplatíš okolo 100 eur. Výhodou je, že let do tejto slnečnej destinácie trvá len 2 hodiny a 40 minút.

Španielsky ostrov Ibiza možno označiť za významné stredisko cestovného ruchu. Tento ostrov leží v Stredozemnom mori a je neoddeliteľnou súčasťou Baleárskeho súostrovia.

Svojou rozlohou 571 km2 získal označenie ôsmy najväčší ostrov Španielska. Ibiza sa pýši predovšetkým členitým terénom, vysokými útesmi, hustými lesmi, ale aj úchvatnými plážami.

Hory, pláže aj história

K tým najvyšším vrcholom na ostrove patrí Sa Talaia s výškou 475 metrov nad morom. Hneď v závese sú vrcholy Puig Gros a Pug Formas. Ostrov Ibiza leží asi 90 – 150 kilometrov od pevniny a 80 kilometrov od najbližšieho ostrova, ktorým je Malorka. S Ibizou sa spája pomerne dlhá história, ktorá siaha do doby až dvetisíc rokov pred naším letopočtom.

Ibiza je v prvom rade kultúrnym a zábavným centrom, kam sa schádzajú turisti z celého sveta. Je to vďaka nekončiacim hudobným festivalom, preslávenej elektronickej hudbe slávnych DJ-ov a osobitými plážovými párty.

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Ryanair, Momondo, ibiza.travel, BBC, ibiza-spotlight.com, spain.info

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá