Máš poslednú možnosť získať prácu u prezidentky. Šancu majú len zaočkovaní, no ponuka stojí za to

  • Zuzana Čaputová hľadá do svojho paláca pomocné ruky
  • Ak si zaočkovaný, môžeš sa stať dôležitou súčasťou prezidentského paláca
  • Stačí splniť pár podmienok
Zuzana Čaputová
SITA/Jana Birošová
  • Zuzana Čaputová hľadá do svojho paláca pomocné ruky
  • Ak si zaočkovaný, môžeš sa stať dôležitou súčasťou prezidentského paláca
  • Stačí splniť pár podmienok

Pracovať po boku prezidentky Zuzany Čaputovej je pre mnohých naozajstnou prácou snov. Len hŕstka ľudí však dostane šancu participovať na chode a procesoch v Grasalkovičovom paláci. Kancelária prezidentky otvára nové pracovné ponuky len párkrát za rok. Pred časom bolo napríklad možné získať pozíciu správcu sociálnych sietí Zuzany Čaputovej. Ponúkaný plat pre túto pozíciu bol 1 310 eur.

Podobnú skúsenosť, teda možnosť nahliadnuť aj do sveta spravovania sociálnych sietí hlavy štátu, môžeš momentálne získať ako stážista. Kancelária prezidenta Slovenskej republiky vyhlásila na akademický rok 2021/2022 výzvu na stáž v štyroch odboroch.

Tým prvým je odbor komunikácie. Jeho tím okrem mediálnych výstupov zodpovedá aj za styk s verejnosťou. Fotia a natáčajú na podujatiach, komunikujú s médiami, spravujú účty na sociálnych sieťach a odpovedajú na podnety verejnosti.

Dôveruješ Zuzane Čaputovej?

V tomto smere sú v ponuke dva typy stáží. Jedna je v rámci produkcie. Na starosti by si v tomto prípade mal kameru, fotenie či grafiku. Venovať sa môžeš aj PR, a práve do tejto oblasti spadá aj spomínané spravovanie sociálnych sietí či webov. Venovať sa budeš aj médiám či podnetom verejnosti.

Aktuálne sa dá dostať aj do takzvaného odboru protokolu. Jeho tím zabezpečuje najmä realizáciu programu prezidentky. Ide o ústavné akty, prijatia, regionálne a zahraničné cesty či oficiálne návštevy hláv štátov.

„Počas stáže budete priamo zapojení do logisticko-technickej prípravy a realizácie jej programu, vrátane aktívnej účasti na vybraných podujatiach,” vysvetľuje tím Kancelárie prezidenta SR na oficiálnom webe.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

 

Zaujímavú agendu ponúka aj odbor vnútornej politiky. Ten poskytuje prezidentke podporu pri jej aktivitách, ktoré smerujú dovnútra štátu. Počas stáže si vyskúšaš prípravu podkladov a rôznych analýz, ale dozvieš sa aj to, ako sa pripravujú a reálne prebiehajú prijatia v Grasalkovičovom paláci a vnútroštátne výjazdy. Nie menej dôležitý je aj odbor zahraničnej politiky. V tomto prípade ide predovšetkým o prípravu zahraničných aktivít hlavy štátu.

„Na stáži u nás vás naplno zapojíme do prípravy podkladov, analýz a prejavov a zoznámite sa s prezidentskou korešpondenciou. Naučíte sa, čo všetko zahŕňa politická aj praktická príprava zahraničných návštev a zopár ich aj zažijete.”

V hľadáčiku sú študenti a študentky všetkých stupňov vysokých škôl. Šancu majú aj absolventi a absolventky, ktoré skončili vysokú alebo strednú školu v roku 2021.

„Hľadáme mladých a motivovaných ľudí, ktorí môžu stážovať každý pracovný deň (v individuálnych prípadoch sú možné výnimky) po dobu minimálne jedného mesiaca.“

Stážovať tu môžu iba občianky a občania Slovenska. Ide o ponuku len pre plne zaočkované osoby proti COVID-19. Aj v tomto prípade sa ale zohľadňujú individuálne možnosti a okolnosti.

 Na snímke Grasalkovičov palác alebo Prezidentský palác na Hodžovom námestí 10. septembra 2020 v Bratislave. Od roku 1996 v nej sídli prezident Slovenskej republiky.
zdroj: TASR/Pavol Zachar

Tím hlavy štátu tvrdí, že ponúka férový prístup, konštruktívnu spätnú väzbu a ochotu vysvetľovať a odpovedať na otázky. V neposlednom rade na tejto stáži získaš pohľad zvnútra dôležitej inštitúcie a skúsenosť s reálnou politikou a analytikou. Zároveň budeš súčasťou prípravy a účastníkom na bežných aj slávnostných podujatiach.

Kancelária prezidenta Slovenskej republiky informuje, že má dlhodobo výborné skúsenosti so stážami šikovných mladých ľudí. Objasňuje, že sa tu všetkým snažia čo najviac priblížiť ich prácu, zákulisie a špecifiká prezidentského úradu.

„Záleží nám na tom, aby sa všetci počas svojho pôsobenia u nás mohli čo najintenzívnejšie zapojiť do našich odborných tímov. Stážistov a stážistky do nášho úradu vyberáme veľmi starostlivo, rozhodujúce pre nás však nie je štúdium na konkrétnej škole či odbore, ale vaše schopnosti a motivácia.”

Na stáž sa môžeš prihlásiť do 12. septembra 2021. Vybraných uchádzačov a uchádzačky pozve tím kancelárie do konca októbra 2021 na online, telefonický alebo osobný pohovor. Stáž  je neplatená a je nutné ju vykonávať osobne v Grasalkovičovom paláci.

Zdroj: prezident.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK