Matovič a Krajčí sa len sťažujú a nie sú schopní si priznať nefunkčnosť ich pandemického plánu, tvrdí Nicholsonová

  • Vyjadrenia premiéra Matoviča podľa europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, nie sú hodné situácie, v akej sa Slovensko nachádza
  • Domnieva sa, že aj kvôli profesionálnemu verejnému vystupovaniu premiéra a ministra zdravotníctva, ktorí riešia viac vlastné emócie, ako dáta, fakty a premyslený plány postupov, ľudia nedodržiavajú opatrenia
nicholsonova matovic krajci
Facebook/Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum, TASR/Pavol Zachar
  • Vyjadrenia premiéra Matoviča podľa europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, nie sú hodné situácie, v akej sa Slovensko nachádza
  • Domnieva sa, že aj kvôli profesionálnemu verejnému vystupovaniu premiéra a ministra zdravotníctva, ktorí riešia viac vlastné emócie, ako dáta, fakty a premyslený plány postupov, ľudia nedodržiavajú opatrenia

Ľudia podľa nej potrebujú lídrov s jasnými posolstvami založenými na tvrdých dátach, takých by možno nasledovali. „Politici, ktorí sa len sťažujú na zlyhania všetkých ostatných a nie sú schopní si priznať nefunkčnosť ich vlastného pandemického plánu, ľudí skôr zneisťujú a vzbudzujú v nich nedôveru, píše Nicholsonová.

To, že dnes Richard Sulik odišiel z rokovania krízového štábu, nie je podľa Nicholsonovej to tom, že má nulové EQ. Myslí si, že je to o zodpovednosti a o tom, že zodpovedný politik sa rozhoduje na základe dát. A preto je podľa nej pochopiteľné, že chcel dáta o tom, koľkí ľudia sa nakazili v reštauráciách, ak majú zostať zatvorené. Také dáta však krízový štáb nemá. 

Každý 25. človek, ktorého stretnete je pozitívny, tvrdí Krajniak

V tých reštauráciách pracujú reálni ľudia s reálnymi rodinami, ktorých rozpočty sa ešte stále nestihli spamätať z lockdownu. Ak im teda máme zaraziť ďalšiu krutú ranu, potrebujeme vedieť na základe akých dát, tvrdí Nicholsonová.

Pripomína, že v auguste vydal DennikN článok o tom, ako premiér svadboval na početnej svadbe bez rúška. Ten premiér, ktorý dnes hovorí o zlyhaniach nedisciplinovanej verejnosti. Pritom už vtedy bolo z dát zrejmé, že práve svadby a veľké rodinné oslavy sú najkritickejšie v šírení Covid19.

Vyjadrenia premiéra I. Matoviča nie sú hodné situácie, v akej sa Slovensko nachádza. Domnievam sa, že aj kvôli…

Gepostet von Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum am Sonntag, 11. Oktober 2020

Pripomína, že Brusel, kde momentálne aj s rodinou žije, má vysoké denné nárasty počtu nakazených. Vo veľkom sa testuje. Nočné bary sú zavreté, lebo z dát vyplynulo, že boli centrami nákazy, kaviarne a reštaurácie fungujú v obmedzenom časovom režime.

Belgické nemocnice sú pripravené a počty nakazených ľudí, ktorí majú vážne komplikácie, s prehľadom zvládajú. Tlačovky vlády sú faktografické a pokojné. V Bruseli a v jeho okolí ľudia nosia rúška v interiéroch aj v exteriéroch. Žiadna prehnaná hystéria. 

Moje deti chodia do európskej školy, kde sa v komplexe navzájom prepojených budov vzdeláva cca. 3600 deti z 27 krajín EU plus cca. 900 ľudí je staff. Škola ma veľmi premyslený plán, ktorý dali dokopy cez leto, aby sa deti od septembra mohli vzdelávať. Pravidelne nás informujú, v akom štádiu sa škola nachádza, aký je stav nakazených a aký je ďalší postup. Informujú bez emocii, na základe faktov. Mne to dáva pocit istoty, že vedia, čo robia. Aktuálne je v karanténe iba jedna celá trieda, približuje.

Nicholsonová preto za kľúčové slovo považuje plán. Premyslený, jasný, na základe dát a faktov. Toto podľa nej chýba Matovičovi a aj ministrovi Krajčimu. Pýta sa, čo robili v lete, keď naše nemocnice nie sú pripravené na narastajúci počet ľudí s COVID? 

Novinár Mego: Som presvedčený že nad Kočnerom niekto je

Ja chápem, že je to extrémne ťažká úloha v našich podmienkach, ale ako teda minister pripravoval rezort? Už v lete sme vedeli o personálnej poddimenzovanosť úradov verejného zdravotníctva, že nebudeme schopní trackovať kontakty s nakazenymi. Prečo neboli posilnené už vtedy napríklad vojakmi, ktorí mohli tiež pomáhať sledovať dodržiavanie opatrení?

Dodáva, že sledovanie rozpačitých tlačoviek premiéra a jeho ministra zdravotníctva, v nej vzbudzujú neistotu, kopec otázok a pocit, že vo vláde dnes potrebujeme oveľa viac Sulíkov ako Matovičov. 

Zdroj: Facebook/Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK