Matovič chce pre Zuzanu zo Solivaru, ktorá prišla o 400-tisíc, meniť zákon. SaS sa búri

  • Príbeh Zuzany zo Solivaru zasiahol Slovákov. Pomedzi prsty jej ušli stovky tisíc eur
  • Matovič chce meniť zákon v skrátenom legislatívnom konaní, SaS nesúhlasí
Očkovacia lotéria
TASR/Jaroslav Novák RTVS/Byť zdravý je výhra
  • Príbeh Zuzany zo Solivaru zasiahol Slovákov. Pomedzi prsty jej ušli stovky tisíc eur
  • Matovič chce meniť zákon v skrátenom legislatívnom konaní, SaS nesúhlasí

Očkovacia lotéria je na pretrase každý týždeň, všetci z nás si však zrejme spomenú na úplne prvé živé vysielanie, ktoré skončilo fiaskom.

Vtedy vyhrala len prvá súťažiaca, ďalší traja sa k peniazom nedostali. Najviac ľudí zasiahol príbeh Zuzany zo Solivaru, ktorá prišla o 400 000 eur, aj napriek tomu, že telefón zdvihla včas a reláciu sledovala. Pozerala však internetový živý prenos a kvôli pár sekundovému posunu nestihla povedať heslo v danom časovom okienku a peniaze jej ušli pomedzi prsty.

SaS od začiatku nesúhlasí, prvé vysielanie nebolo v poriadku

Celá strana SaS označila dané vysielanie relácie za nešťastné a diskriminačné. Povedali, že by vedeli využiť desiatky miliónov efektívnejšie a rozumnejšie. Rovnako hovorili o tom, že nie je v poriadku to, ako prišla o niekoľko stoviek tisíc eur osoba, ktorá urobila všetko podľa ich predstáv, len sledovala reláciu cez internet.

Očkovaciu lotériu má pod svojou záštitou Ministerstvo financií SR na čele s Igorom Matovičom, ktorý sa snaží ľudí očkovacou prémiou motivovať.

zdroj: facebook/Ministerstvo financií SR

Matovič sa so Zuzanou stretol, menili sa aj pravidlá hry

Vlna kritiky vtedy jednoznačne zasiahla práve Igora Matoviča. Ten sa so Zuzanou rozhodol aj osobne stretnúť. Počas stretnutia zrejme nič nevyriešili, no pravidlá hry kvôli nešťastnej skutočnosti zmenili hneď nasledujúci týždeň.

Odvtedy so sebou nosí heslo do štúdia hosť, ktorý neskôr žrebuje výhercu. Hneď, ako príde k moderátorom, heslo nahlas prečíta a rovnako sa zjaví aj na televíznych obrazovkách divákov. Nemalo by sa teda stať, že dôjde k akémukoľvek oneskoreniu prenosu, ktoré by výhru znemožnilo.

Chcú meniť aj zákon v skrátenom legislatívnom konaní

Túto stredu, 22.9., vláda schválila návrh novely zákona, ktorým sa predlžuje možnosť získania sprostredkovateľského bonusu v rámci očkovacej lotérie. Predĺžiť ho chcú do konca roka 2021. Schválený návrh sa má týkať aj rôznych nepredvídateľných situácií, ktoré pri žrebovaní prémie môžu nastať, v dôsledku ktorých súťažiaci nezískajú očkovaciu prémiu.

Vláda súčasne schválila návrh, aby sa parlament novelou zákona zaoberal v skrátenom legislatívnom konaní.

„Ministerstvo financií prišlo na vládu s riešením problému, keď jedna zo súťažiacich v očkovacej lotérii nesplnila štatút súťaže a nevyhrala 400 000 eur. SaS na vláde za túto rýchlu novelu o očkovacej lotérii NEHLASOVALA a nebude za ňu hlasovať ani v parlamente,“ píše Janka Bittó Cigániková na sociálnej sieti.

LEX ZUZANA ZO SOLIVARU? MÁM 3⃣ TRI LEPŠIE NÁPADY NA SKRÁTENE LEGISLATÍVNE KONANIE ☝️Ministerstvo financií prišlo na…

Posted by Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo on Friday, September 24, 2021

Dodáva, že nevidia dôvod ani na skrátené legislatívne konanie

„Aj mne je Zuzany zo Solivaru úprimne ľudsky ľúto, lebo vinou chybne napísaných pravidiel prišla o ťažko predstaviteľný obnos peňazí,“ konštatuje. Zároveň však tvrdí, že to nemôže byť dôvodom na prijatie zákona a už vôbec nie v skrátenom legislatívnom konaní.

Ministerstvo financií si má podľa nej porovnať, o čo sme ukrátili Zuzanu a o čo denne ukracujeme státisíce ľudí. Tvrdí, že potom by sa podobný návrh hanbili predložiť.

Dodáva však, že dôvody na skrátené legislatívne konanie na Slovensku existujú. Napríklad v prípade, ak by chceli prijať zákon, vďaka ktorému by sme „prestali ničiť životy ľuďom“ za pár gramov marihuany. Dôvodom k podobnému kroku by bol tiež zákon, ktorý by umožňoval párom rovnakého pohlavia konečne plnohodnotný partnerský život. Dôvodom na skrátené legislatívne konanie by bolo, aby sme umožnili ľuďom prístup k najmodernejším medicínskym postupom.

Zdroje: SIU, Facebook/Janka Bittó Cigániková

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech