Matovič: Dnes nám tu zomierajú tisícky ľudí, lebo SaS nenakúpila testy, teraz si užívame peklíčko

  • Igor Matovič je presvedčený, že Slovensko by malo nakúpiť Sputnik V
  • V relácii TA3 sa opäť pustil do Richarda Sulíka, kritizoval ho za nákup testov
Igor Matovič
TASR/Martin Bauman
  • Igor Matovič je presvedčený, že Slovensko by malo nakúpiť Sputnik V
  • V relácii TA3 sa opäť pustil do Richarda Sulíka, kritizoval ho za nákup testov

V dnešnej diskusnej relácii TA3 premiér konštatoval, že dokument o tom, ako by mohli vyzerať nové protipandemické opatrenia, ktorý unikol do médií, je z veľkej časti pravdivý. Doplnil, že dnes má mimoriadne zasadnúť vláda a prijať niektoré uznesenia.

Zdôraznil, že ak by ľudia dodržiavali aspoň základné opatrenia ako odstup, umývanie rúk či rúška, situácia na Slovensku by nebola taká zlá. Tvrdšie opatrenia neboli podľa neho zavedené kvôli tomu, že SaS na čele s Richardom Sulíkom ich sabotovala.

Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce.

„Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. 

Nechápe, prečo by mal byť Marek Krajčí „rituálne popravený na ulici.” Práve on podľa jeho slov stál od začiatku za záchranou zdravia a života a preto za ním premiér stojí. Krajčí podľa neho chráni zdravotníctvo pred finančnými skupinami a preto mu naďalej dôveruje.

„Dnes nám tu zomierajú tisícky ľudí, lebo SaS nenakúpila testy, teraz si užívame peklíčko. Marek Krajčí chcel čo najtvrdšie chrániť životy. SaS chcela otvárať bary a reštaurácie.“

igor matovič
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Podľa jeho názoru by sme pri očkovaní mali uprednostňovať ľudí podľa veku a chorobnosti. Je to však len jeho názor a rozhodnúť majú odborníci.

Nákup vakcíny Sputnik V je podľa neho v dobrej fáze. Poukázal na obrovskú kampaň proti Sputniku, stále si myslí, že nákup tejto vakcíny je správny.

„Viem, že väčšina ľudí je proti nákupu Spustniku, aj tak si budem stáť za nepopulárnym rozhodnutím pretože je správne.“

Battle Noro vs. Igor #opakovaniejematkarozumovZa zostrih z Televízia TA3 ďakujeme Kxk Tv a dajte im odber:youtube.com/channel/UCmtH1EC91KnvwagLYkDbrdw?sub_confirmation=1

Posted by Zomri on Sunday, February 28, 2021

Premiér adresoval odkaz aj Zuzane Čaputovej. Chcel by ju poprosiť, „aby tie odkazy cez médiá prestali“. „Ja jej tie odkazy neposielam… myslím si, že už do budúcna takéto odkazy nebudú,“ povedal v diskusii o tom, či bola s prezidentkou reč o tom, aby delegoval riadenie pandémie.

Ak nové vládne opatrenia nezaberú do 21. marca, na Slovensku sa zastaví výroba a krajina sa zatvorí. Informáciu priniesol Denník N, ktorý, ako píše, má k dispozícii návrh nových opatrení vlády pre boj so šírením nákazy koronavírusu. O tých spolu s odborníkmi rokuje od 22. februára predseda vlády Igor Matovič. Hlavným cieľom nových opatrení má byť minimalizovanie mobility obyvateľstva a čo najúčinnejšie zastavenie šírenia nákazy ochorenia COVID-19.

Pribudlo viac ako 100 úmrtí na COVID-19. Lekári predstavili ich plán opatrení v boji s pandémiou

Nové opatrenia vlády by mali obsahovať napríklad aj zákaz návštevy prírody v inom okrese. Školy by boli otvorené pre deti ľudí, ktorí potrebujú nevyhnutne chodiť do práce, všeobecní lekári by dostali pokyny, ako sa starať o pacientov doma. Pri cestovaní mestskou hromadnou dopravou by platila povinnosť nosiť respirátory FFP2. Platil by tiež nočný zákaz vychádzania. Navrhované opatrenia by mali platiť od 1. do 21. marca.

Slovenská národná strana opätovne vyzýva prezidentku Slovenskej republiky, aby využila svoje Ústavou dané kompetencie a oveľa intenzívnejšie pôsobila vo vzťahu k vláde. Slovenská republika sa stáva banánovou republikou. Na čele s Igorom Matovičom zažívame jedno z najhorších období, kedy sa Slovensko stalo lídrom v počte chorých a počte úmrtí na počet obyvateľov na Slovensku a vo svete.

Nosíš okuliare? Vedci dokázali, že to ovplyvňuje tvoju šancu dostať koronavírus

Predseda vlády zúfalo oslovuje predsedov vlád okolitých štátov aj v Európskej únii a prosí o očkovacie látky. Svojou nesystémovosťou a pravidelným testovaním spôsobil, že ľudia sa striedali v malých miestnostiach, ktoré neboli určené na testovanie, ale na voľby, a tak nastali nedozerné dopady, ktoré spočívali v šírení Coronavírusu.

Na rozdiel od okolitých štátov predseda vlády nerieši ani ekonomické dopady. Miesto toho, aby vláda odpúšťala dane a odvody, tak neustále šikanuje podnikateľov. Bežní občania si nemôžu žiadať o odklady splátok. Je viac ako zrejmé, že Igor Matovič nezvláda funkciu predsedu vlády, nielen na medzinárodnej úrovni ako to dokázal vo Francúzsku, ale ani na vnútroštátnej.

Prezidentka Slovenskej republiky mala vystúpiť v rozprave o núdzovom stave. Núdzový stav je nesystémové riešenie, ktoré len ďalej prehlbuje chaos v boji Covidom. Je najvyšší čas, aby sa prezidentka Slovenskej republiky stala lídrom v boji za to, aby táto vláda skončila.

Nik iný nemá Ústavou dané kompetencie na to, aby sa raz a navždy Igor Matovič so svojou funkciou ako predseda vlády Slovenskej republiky rozlúčil. Veríme, že prezidentka nebude dlhodobo strkať hlavu do piesku, a že urobí všetky opatrenia na to, aby túto vládu zastavila.

Článok aktualizujeme.

Zdroje: TA3, Denník N, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK