Matovič: Keď sa SaS v koalícii nepáči, môže kedykoľvek odísť

  • Spory predsedom SaS a premiérom Matovičom neutíchajú
  • Matovič ale nechce predčasné voľby, v koalícii by rád pokračoval
Matovic Sulik
FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Spory predsedom SaS a premiérom Matovičom neutíchajú
  • Matovič ale nechce predčasné voľby, v koalícii by rád pokračoval

Igor Matovič má Richarda Sulíka rád, ale mrzí ho, že mu podkopáva nohy v takejto ťažkej situácii. Povedal to v relácii Braňo Závodský naživo v Rádiu Expres. „Pevne verím, že Sulík si uvedomuje, čo SaS spôsobila pred desiatimi rokmi, že to zabezpečilo vládu Roberta Fica. Nechcem aby to dopadlo tak isto,“ hovorí Matovič.

Narážal tým na hlasovanie o Eurovale, ktoré vtedajšia koaličná strana SaS spojila s hlasovaním o dôvere vláde a tým spôsobila pád vlády Ivety Radičovej. Matovič pripomenul, že Sulík takto zapríčinil dlhoročnú vládu Smeru.

Rišo je inteligentný človek, ale zrejme má strach z nízkych preferencií

Prekáža mu aj to, že sa predseda SaS a minister hospodárstva vyjadruje v rozpore s tvrdeniami nielen samotného premiéra, ale aj krízového štábu a odborníkov.

„Konzílium povie, že sa ide otvárať od stredy a Richard Sulík povie nie nie, poďme otvárať od pondelka,“ hovorí.  „Nakoniec niečo, čo vyzerá, že chce pomôcť, tak drasticky ublížili ľuďom. Mrzí ma to, Rišo je inteligentný človek, ale zrejme má strach z nízkych preferencií. Ja ho mám rád, ale teraz je môj vzťah voči nemu ambivalentný, povedal premiér.

O predčasných voľbách nemôže byť podľa Igora Matoviča ani reči, no ak sa Sulíkovcom v koalícii nepáči, nemusia v nej byť. „Keď sa SaS nepáči, môže kedykoľvek z koalície odísť,“ hovorí Matovič.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech