Matovič: Keď som počas prvej vlny riadil krajinu ja, boli sme najlepší na svete. Dnes ju riadia vedci a sme najhorší

  • Igor Matovič mal dnes brífing
  • Jeho predmetom bolo, ako budeme postupovať ďalej
Matovič, Krajčí
TASR/Jakub Kotian
  • Igor Matovič mal dnes brífing
  • Jeho predmetom bolo, ako budeme postupovať ďalej

V úvode brífingu Igor Matovič poznamenal, že na rozdiel od Veľkej Británie či Portugalska, Slovensko je krajinou, kde počet hospitalizácií rastie aj v priebehu lockdownov. 

Následne Matovič zdôraznil, že v polovici decembra ho pani prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala, aby riadenie pandémie prenechal odborníkom. Tvrdí, že tak spravil, no napriek tomu počty neustále rastú. 

Premiér tvrdí, že 7 a pol týždňa Slovensko riadia odborníci, no výsledky nevidieť – naopak, čísla stále stúpajú. 

Následné vedcov kategorizoval do troch skupín. Prvá podľa neho vymyslela covid automat, druhá “chodí k prezidentke” a tretia “kritizuje v médiách”.

Premiér hovorí, že na zajtra zvoláva odbornú diskusiu, na ktorú pozýva všetky skupiny. Očakáva, že jej výsledkom bude, že vedci povedia, ako máme pokračovať ďalej. 

Matovič zároveň dodal, že otvorenie kostolov podľa neho aktuálne nie je vhodné, nakoľko by to predstavovalo zvýšené epidemiologické riziko. 

Premiér tiež nezabudol poznamenať, že kým počas 1. vlny riadil krajinu on, boli sme najlepší na svete. Keď krajinu prezvali do rúk vedci a odborníci, sme najhorší. 

Tvrdí, že ním “vytrucované” plošné testovanie bolo jediným správnym krokom, a že ľudia mu krivdia, keď hovoria, že za súčasnú situáciu môže on. Zároveň povedal, že už 11 mesiacov žije s tým, že niekto sa potkne a povie, že za to môže Matovič.

Opäť si neodpustil ani ostrú kritiku na novinárov. Povedal, že kým bola jeho vláda najlepšia v Európe, napísalo sa o tom “5 článkov”, no zato podľa neho vznikli tisícky, kde musel znášať “spŕšku nenávisti” na svoju osobu. 

V závere brífingu Matovič povedal, že je detinské, že strany Za ľudí a SaS majú na podporu predĺženia núdzového stavu isté podmienky. Podľa neho si na tom len robia politiku na úkor koaličných partnerov. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech