Matovič hovorí o malom zázraku: Ďakujem, všetci vy ľudkovia dobrej vôle

  • Premiér ďakuje všetkým zúčastneným, ktorí participovali na celoplošnom testovaní
  • Na Slovensku už k včerajšiemu dňu začala panovať dobrá nálada
  • Čísla zúčastnených sú ešte vyššie ako sa predpokladalo
Igor Matovič
TASR/Michal Svítok
  • Premiér ďakuje všetkým zúčastneným, ktorí participovali na celoplošnom testovaní
  • Na Slovensku už k včerajšiemu dňu začala panovať dobrá nálada
  • Čísla zúčastnených sú ešte vyššie ako sa predpokladalo

Premiér Igor Matovič sa po víkendovom testovaní raduje. Operácia dopadla úspešne, aspoň podľa čísiel zúčastnených. Včera do obeda prekročil počet testovaných 3 milióny ľudí. Potvrdil to pre televíziu JOJ v relácii Noviny špeciál minister obrany SR Jaroslav Naď. Podiel infekčných ľudí podľa jeho slov je niečo viac ako jedno percento a celkové číslo pozitívne testovaných prekročil 30-tisíc.

Premiér sa po včerajšom sčítaní náležite poďakoval všetkým tým, ktorí sa operácie zúčastnili. Odkazuje, že bez nich by sa celá operácia nepodarila.

Patrí sa poďakovať. Vy, starostovia, primátori, zamestnanci samospráv, obecní či mestskí poslanci, vojaci, policajti štátni, mestskí a obecní, hasiči a záchranári, zdravotníci, dobrovoľníci (a samozrejme aj detto v ženskom rode) a všetci vy ľudkovia dobrej vôle, ktorí ste sa každý svojím dielom tento víkend rozhodli zabojovať za zdravie a životy našich najzraniteľnejších. Boli ste všetci úplne skvelí! Patrí vám veľká vďaka, uznanie a úcta. Vy ste to dokázali a bez vás by sa tento malý veľký zázrak nemohol podariť. A veľká vďaka patrí aj vám, obyčajní či neobyčajní ľudkovia, ktorí ste sa z druhej strany tejto záchrannej operácie zúčastnili. Ďakujem vám trimiliónkrát,“ píše v statuse premiér.

Začiatok konca?

Slovensko má po testovaní o čosi lepšiu náladu. Počas operácie sa zaznamenalo absolútne minimum nepokojov, a práve naopak – disciplinovaní ľudia trpezlivo čakajúci aj v dlhých radoch, ochotný personál, a takmer všade úplne pokojná atmosféra. Aj tak by sa zatiaľ dalo zhodnotiť celoplošné testovanie, ktoré sa dnes preklenulo do svojej druhej polovice. 

A kde je dobrá atmosféra, tam je aj dobrá nálada, čoho dôkazom aj video odberného tímu č. 34 v Pribiši. 

Na videu tím tancuje na remix premiérových breptov, ktorých sa dopustil, keď navštívil Európsky parlament. 

Včera na video reagoval statusom, v ktorom opakuje text vymyslenej pesničky. „ONE TIME za nami. NEXT TIME pred nami. OOH NO! IT’S LIFE,“ aj premiér si zo seba robí žarty. 

Zdroje: SITA, Facebook/Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech