Matovič na Instagrame: Tento foodblog nevedie žiaden gastro maniak, ale náš pán premiér

  • Matovič na svoje sociálne média pridávava gastro skvosty, ktoré sám je, alebo varí svojej žene
  • Prílišné zdrobneniny nesmú chýbať ani v jednom príspevku
  • Viaceré z nich sa nestretávajú s pochopením
BeFunky-collage-70
Instagram / igor_matovic_olano, Instagram / zomriofficial
  • Matovič na svoje sociálne média pridávava gastro skvosty, ktoré sám je, alebo varí svojej žene
  • Prílišné zdrobneniny nesmú chýbať ani v jednom príspevku
  • Viaceré z nich sa nestretávajú s pochopením

Slovenský premiér Igor Matovič je okrem emotívnych facebookových statusov všeobecne známy aj kvôli kontroverznému vedeniu všetkých svojich sociálnych sietí.

Narozdiel od hlavy štátu Zuzany Čaputovej, ktorá prednedávnom hľadala nového človeka na pozíciu správy sociálnych sietí, Matovič si údajne všetko riadi sám. A tak to žiaľ aj vyzerá

Už ostalo akýmsi zvykom, že premiér rád zdieľa so svetom svoju neskorú večeru počas prestávky v rokovaniach európskeho samitu, než aby informoval o relevantných veciach, ktoré boli pojednávané, či aby sa vyjadril k otázke svojej skopírovanej diplomovky, ktorá sa riešila v čase uverejnenia postu. 

Užívatelia Instagramu majú za sebou dobu, kedy aplikáciu navštívili primárne z dôvodu scrollovania obrázkov vyšľahanej smotany v cappucine či mastného chleba s troma hrsťami cibule na vrchu, pretože to žiadnu informačnú hodnotu nemá. A práve tá sa vyžaduje od premiéra republiky. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poľská pohostinnosť o 1:50 ráno počas prestávky v rokovaniach európskeho samitu🥄 #Smacznego … super mňamka,)

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Matovič (@igor_matovic_olano),

Food bloger Matovič

Do popredia sa Matovičove príspevky s jedlom dostali najmä v čase, keď postol spomínaný chlebík s cibuľou. Prílišné zdrobneniny nesmú chýbať ani v jednom príspevku.

Keď ľúbite svoju žienku … a nechcete, aby sa k nej cudzí chlap ani len priblížil … tak jej urobíte na raňajky takýto repelent na frajerov … ešte o tom nevie, pssst,) #ĎuriDíkZaCibuľku,“ píše na Instagrame Matovič. 

Posty má vždy zdieľané aj na Instagrame a na Facebooku. Komentáre ľudí bývajú relevantnejšie stále na Facebooku. Sú dlhšie, viac ľudí k nim vyjadruje názor, viac ľudí ich lajkuje. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Keď ľúbite svoju žienku … a nechcete, aby sa k nej cudzí chlap ani len priblížil … tak jej urobíte na raňajky takýto repelent na frajerov😅 … ešte o tom nevie, pssst,) #ĎuriDíkZaCibuľku

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Matovič (@igor_matovic_olano),

Z Matoviča si včera vystrelila aj známa satirická facebooková stránka Zomri, ktorá prezdieľala post od instagramového účtu Cecove_meme. Posty, na ktorých pravidelne zverejňuje jedlo prirovnala k rodičovskému účtu. „Keď si tvoja mama založí profil na Facebooku,“ píšu na Instagrame.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Igor, Igor @cecove_meme #zomri #zomriofficial #zomristagram #zomrionline #budezomri

Príspevok, ktorý zdieľa zomriofficial (@zomriofficial),

Dnes sa objavil skvost v podobe Figy borovej. Ide len o ďalší „dad joke“. 

FIGA BOROVÁ … originál. Čo by ste povedali na to, ak by sa vám ráno vaša polovička takto milo prihovorila “Dnes budeš mať na raňajky figu borovú!” ??? Asi 99,99% by vás bolo smutných a prekvapených, čo je polovička hneď z rána taká bojovná … ALE len pár z vás by vedelo, že blízko Trnavy je krásna dedinka meno Borová nesúca … a už úplné minimum by vedelo, že moja mamča aj s ujcom tam v babičkinej záhrade figu pestujú … originál Figu Borovú. Priznávam, takéto raňajky som teda ešte netlačil … tak kým odvahu naberám, tento statusík som napísal, aby ste vedeli, že keď vám niekto nechce rozumieť, neznamená to, že je zlý, len možno ešte nevie to, čo vy už áno,) … #KrásnyDeňPrajem,“ píše v poste premiér.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FIGA BOROVÁ … originál😋 Čo by ste povedali na to, ak by sa vám ráno vaša polovička takto milo prihovorila “Dnes budeš mať na raňajky figu borovú!” ??? Asi 99,99% by vás bolo smutných a prekvapených, čo je polovička hneď z rána taká bojovná … ALE len pár z vás by vedelo, že blízko Trnavy je krásna dedinka meno Borová nesúca … a už úplné minimum by vedelo, že moja mamča aj s ujcom tam v babičkinej záhrade figu pestujú … originál Figu Borovú🌳 Priznávam, takéto raňajky som teda ešte netlačil … tak kým odvahu naberám, tento statusík som napísal, aby ste vedeli, že keď vám niekto nechce rozumieť, neznamená to, že je zlý, len možno ešte nevie to, čo vy už áno,) … #KrásnyDeňPrajem

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Matovič (@igor_matovic_olano),

Avšak žarty bokom. Ak premiér vie využiť tak silný komunikačný kanál, akými sú sociálne média k prevažným vtipom a nepotrebnému obsahu, nastavuje si tým laťku prezentovania svojho politického PR pomerne nízko. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Milujem bazový sirup, respektíve bazovú malinovku … a už som od peľu celý žltý,)

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Matovič (@igor_matovic_olano),

Živé debaty pod postami

Premiér je narozdiel od prezidentky Zuzany Čaputovej o dosť lepší vo vírení politických debát v postoch na svojich sociálnych médiách. 

Z analytického portálu Hype Auditor vyplýva, že obom stúpa obľúbenosť v náraste počtu followerov, avšak prezidentke dva krát viac. Zatial čo Igor Matovič má necelých 76 tisíc sledovateľov, Zuzana Čaputová ich má 310 tisíc. 

Prezidentka víťazí aj v počte lajkov na postoch, má skoro trojnásobok viac reakcií ako premiér.

Matovičove živé debaty je vidno pod facebookovými postami, najmä pri tých kontroverznejších, alebo tých, kde sa snaží si z ľudí vystreliť. Komentujúci užívatelia predstavujú naozaj široké spektrum názorov, avšak najviac reakcii majú tie, ktoré premiéra nepodporujú. Napríklad pod postom z večere, ktorú dostal v Bruseli na samite má najviac „páči sa mi to“ komentár, ktorý vyzýva Matoviča, aby so svojou hrou s príspevkami prestal. „... začni už robiť niečo pre ľudí ako si sľúbil , lebo táto tvoja FB prezentácia už začína byt trápna pán premiér …,“ píše užívateľ na premiérovej stránke. 

Instagram Igora Matoviča

zdroj: Hype Auditor

zdroj: Hype Auditor

Instagram Zuzany Čaputovej

zdroj: Hype Auditor
zdroj: Hype Auditor
Zdroj: Instagram - Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech