Matovič naznačil koniec vlády: Ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej

  • Premiér Igor Matovič je podľa vlastných slov unavený z toho, čo sa deje v koalícii
  • Ak sa situácia nezmení, takto to ďalej nepôjde
Igor Matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Premiér Igor Matovič je podľa vlastných slov unavený z toho, čo sa deje v koalícii
  • Ak sa situácia nezmení, takto to ďalej nepôjde

Premiér Igor Matovič má súbojov s Richardom Sulíkom plné zuby. Minister hospodárstva totiž stále kritizuje jeho postupy, pokiaľ ide o boj s pandémiou. Premiér na Facebooku naznačil, že ak to neprestane, skončí.

Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od ll. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji,“ píše Matovič.

Ťažká doba. Ospravedlnenie.Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal,…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, November 24, 2020

Richard Sulík kritizoval premiérov postup už na jar v prvej vlne. Posielali si odkazy na Facebooku. V lete boli uzmierení, no konflikt sa opäť rozhorel na jeseň. Sulíkova SaS ako vzorný koaličný partner podporila prvé plošné testovanie, no s druhou sériou už nesúhlasí. Minister hospodárstva Sulík kritizoval Matoviča za to, že napriek zlepšeniu epidemiologickej situácie a dobrej situácii v niektorých regiónoch sa neotvárajú prevádzky.

Premiér v najnovšom statuse priznáva, že sa často nechával vyprovokovať a na kritiku od Sulíka reagoval neprimerane. Napriek všetkému chce dať koaličnému partnerovi ešte šancu.

Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí. A keďže verím, že dobré dohody robia dobrých priateľov … postupne sa, dúfam, opäť z nás s Rišom stanú priatelia, presne tak, ako som ho, aspoň ja, dlhé roky bral,“ uzavrel Matovič.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK