Matovič uráža Pellegriniho: Podpíš mu to a ukáž, že ste stále jedna žumpa. Fica nazval mafiánskou bandou

  • Igor Matovič svojich kritikov na Facebooku nazval „múdrosráčmi slovenského sveta“ a kvôli nim odmietol uverejniť fotku spodnej bielizne
  • V statuse spomenul aj bývalého premiéra Slovenskej republiky Petra Pellegriniho, ktorého nazval sluhom mafie
igor matovič premiér
TASR via AP/Johanna Geron
  • Igor Matovič svojich kritikov na Facebooku nazval „múdrosráčmi slovenského sveta“ a kvôli nim odmietol uverejniť fotku spodnej bielizne
  • V statuse spomenul aj bývalého premiéra Slovenskej republiky Petra Pellegriniho, ktorého nazval sluhom mafie

Aktualizované 18:34

Premiér Igor Matovič je momentálne v Bruseli, kde sa zúčastňuje rokovaní európskeho summitu. Na Facebooku každý deň publikuje novinky z aktuálneho diania, no aj zo súkromia. V posledných dňoch uverejnil pár fotiek jedla, v komentári k jedného zo záberov dokonca spomenul svoju ženu, ktorá si pravdepodobne myslí, že si v Bruseli „našiel frajerku“.

Slováci chcú byť klamaní, radšej uveria sluhovi mafie s jamkami 

Od sociálnych sietí si premiér nedal pauzu ani dnes. Pred necelou hodinou publikoval status, v ktorom chcel pôvodne uverejniť fotku, ako pod hotelovým oknom suší tričko a spodnú bielizeň. Napokon tak ale neurobil, pretože by sa podľa jeho slov opäť ozvali „múdrosráči slovenského sveta“.

„Múdrosráčmi“ nazval všetkých tých, ktorí kritizujú jeho správanie ako premiéra republiky. Zároveň vyjadril svoj názor na premiérovanie a to, ako by sa mal správať premiér krajiny. „Premiér nemá byť strojený stroj. Myslím si. Nemá komunikovať len to, čo sa akože politicky patrí, ale aj svoje zážitky a emócie bez akýchkoľvek príkras,“ napísal na Facebooku Matovič.

Ďalej dodal, že Slováci žijú v strojenej dobe, kde je „ilúzia slušnosti a dobrých mravov je viac ako človek z mäsa a kostí“. Slováci vraj chcú byť klamaní predstieranou dokonalosťou. Nepriamo spomenul aj na bývalého premiéra Petra Pellegrini, pri ktorom sa vraj národ nechal „oklamať jamkami“ a tiež ho nazval sluhom mafie. 

Tak rád by som vám sem dal foto z toho, ako suším na slniečku pod oknom v hoteli opraté tričko, ponožky a … ale radšej…

Posted by Igor Matovic on Monday, July 20, 2020

Matovič pozdravuje všetkých, ktorí mu fandia 

O správaní Igora Matoviča na Facebooku už niekoľko mesiacov diskutujú médiá i široká verejnosť. Veľa ľudí sa domnieva, že premiér republiky by mal na sociálnych sieťach pôsobiť odbornejšie. Niektoré jeho statusy totiž vyznievajú až príliš familiárne a veľakrát sa premiér chváli aj svojím súkromím. Práve kvôli tomu by sa vraj „múdrosráči slovenského národa“ okamžite zbehli a skritizovali ho za škandál spôsobený fotkou spodnej bielizne.

Kritiku Slovákov dokonca nazval „neuveriteľnými farizejskými naškrobenými drístmi“. Svoj status zakončil pozdravom všetkých, ktorí proti nemu nemajú zlého slova a odkazuje, aby mu držali palce.

Druhý status

Premiér sa ale nezastavil. Neskôr napísal druhý status, ktorý okorenil ešte viac. Použil mnoho prirovnaní, ktorými uráža politických oponentov. Nepriamo ich nazval mafiánmi a žumpou. „Pánovi si slúžil verne 20 rokov. Kryl si jeho mafiánske činy, zametal si stopy, obhajoval pred ľuďmi aj tie najhoršie zločiny, ktoré vaša mafiánska banda páchala … až na systém, ktorý ste spolu vytvorili, doplatili životom dvaja mladí ľudia,“ napísal.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech