Matovič: Od volieb nenastal deň, keď by niekto z SaS necítil nutkanie kopnúť si do vlastnej vlády

  • Matovič prosí stranu SaS, aby nepodkopávala koalíciu na verejnosti
  • Zároveň pochválil stranu Sme Rodina, ktorá sa správa ako príkladný partner v koalícii
20290424_vlada2698649
Premiér SR Igor Matovič (vľavo) a predseda SaS Richard Sulík si vybavujú účty na sociálnych sieťach, ilustračná snímka, FOTO: TASR /Pavel Neubauer
  • Matovič prosí stranu SaS, aby nepodkopávala koalíciu na verejnosti
  • Zároveň pochválil stranu Sme Rodina, ktorá sa správa ako príkladný partner v koalícii

Premiér Igor Matovič opäť posiela odkazy svojim koaličným partnerom cez sociálne siete. V najnovšom statuse poprosil stranu SaS, aby aspoň jediný deň nekopala do vlády, ktorej je súčasťou.

Vypisovať výzvy vlastnej vláde a zároveň byť v nej štátny tajomník, je úlet. Huckať ľudí do protestov voči rozhodnutiu, s ktorým súhlasili ministri vlastnej strany, je rovnako úlet. Spochybňovať rozhodnutie Ústredného krízového štábu, odkiaľ som s predstihom odišiel a nevyužil som tak možnosť tomu zabrániť, je úlet korunovaný,“ píše premiér.

Už pred týždňom Matovič vyzýval Sulíka, aby si urobil v strane poriadok. Stalo sa tak po tom, čo poslankyňa Jana Cigániková odmietla hlasovať za programové vyhlásenie vlády. Zároveň však pochválil stranu Sme Rodina, ktorá sa správa ako príkladný partner v koalícii.

Chcem zároveň jedným dychom vyjadriť vďaku ministrom a poslancom zo Sme rodina, ktorí sa od začiatku správajú voči ostatným veľmi kolegiálne, dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia a ani náznakom sa nesnažia populisticky robiť politiku na úkor celku, či svojich partnerov,“ napísal Matovič.

PROSBA SAS🙏Milí kolegovia a kolegyne, preskákali sme si toho za tie roky spolu kopu. 10 rokov sme spolu bojovali….

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 27. April 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech