Matovič píše Kuciakovi: Veľmi som Ťa obdivoval. Ty, mladý zasran, sorry, si ukazoval, ako by si svoju prácu mali robiť iní

  • Premiér Igor Matovič napísal Jánovi Kuciakovi na Facebooku otvorený list „do Nebíčka“
  • Cítim sa zodpovedný za Tvoju smrť, aj Tvojej Martinky, píše premiér
ján kuciak
TASR/Jaroslav Novák
  • Premiér Igor Matovič napísal Jánovi Kuciakovi na Facebooku otvorený list „do Nebíčka“
  • Cítim sa zodpovedný za Tvoju smrť, aj Tvojej Martinky, píše premiér

Premiér Igor Matovič venoval zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi tri príspevky na sociálnej sieti v deň výročia vraždy. V tom najnovšom mu adresuje otvorený list „do nebíčka“.

Janko, nikdy som Ti to osobne nestihol povedať, ale veľmi som Ťa obdivoval. Odvaha, ktorou si tvrdošijne ťal do živého, bola výnimočná. Ty, mladý zasran, sorry, si každým článkom a odhalením ukazoval, ako by si svoju prácu mali robiť iní, ktorí nemali ani za máčik Tvojej odvahy – poctivo, odvážne, pokorne,“ píše premiér.

JÁNOVI A MARTINE DO NEBÍČKA V tomto čase, tri roky dozadu, keď Vám píšem tento list, zákerný vrah striehol pri Vašom…

Posted by Igor Matovic on Sunday, 21 February 2021

Práve dnes uplynuli tri roky od vraždy, ktorá zmenila celé Slovensko od základu. Večer 21. februára 2018 vošiel do domu Jána a Martiny vrah, ktorý ich oboch zastrelil. Telá našla polícia až 25. februára. Súčasný premiér Igor Matovič bol v tom čase v opozícii.

Cítim sa zodpovedný za Tvoju smrť, aj Tvojej Martinky. Celý čas sa neviem zbaviť pocitu, že ak by sa nám podarilo vládu v roku 2016 zložiť, Ty aj s Tvojou láskou ste mohli žiť,“ hovorí Matovič.

Od vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice uplynuli 3 roky. Objednávatelia spravodlivosti stále unikajú

Janko a Martinka, vždy, keď zbadám Vašu usmiatu fotku, mám chvíľku pocit, akoby to nebola pravda. Potom precitnem. Nie, tu už s nami nie ste, ale verím, že sa máte radi v Nebíčku. Buďte tam šťastní a ja Vám tu verejne sľubujem, že urobím čo len bude v mojich silách, aby sme si tu zo Slovenska urobili také miesto pre život, po akom ste obaja túžili,“ doplnil.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech