Matovič prehral spor s Haščákom, hlásia advokáti. Súd mu vraj dal jasný pokyn

  • Matovič prehral súdny spor s Jaroslavom Haščákom
  • Odvolávací súd hnutiu nevyhovel
  • Prikázal mu stiahnuť všetky príspevky poškodzujúce finančníka
matovič a haščák
Igor Matovič a Jaroslav Haščák, TASR/Jaroslav Novák, Jakub Kotian
  • Matovič prehral súdny spor s Jaroslavom Haščákom
  • Odvolávací súd hnutiu nevyhovel
  • Prikázal mu stiahnuť všetky príspevky poškodzujúce finančníka

Igor Matovič a jeho politické hnutie Slovensko čelí súdnemu zákazu šírenia nepravdivých a urážlivých vyjadrení na adresu podnikateľa Jaroslava Haščáka. Tento verdikt, ktorý nasleduje po letnom rozhodnutí Okresného súdu v Trnave, bol potvrdený Krajským súdom 29. februára 2024. Informuje o tom tlačová správa Advokátskej kancelárie RELEVANS s. r. o., ktorá Haščáka zastupuje.

S Igorom Matovičom sa redakcii aktuálne nepodarilo spojiť. Krajský súd v Trnave však redakcii potvrdil, že v súčasnosti prebieha doručovanie uznesenia Krajského súdu obidvom procesným stranám cestou Okresného súdu Trnava. Rozsudok tak oficiálne právoplatný nie je. Právoplatnosť nadobudne až doručením obom stranám.

Súd mal podľa tlačovej správy nariadiť Matovičovi a jeho hnutiu odstrániť z internetu desiatky znevažujúcich príspevkov a videí smerujúcich proti spolumajiteľovi Penty.

Súd zdôraznil, že Matovičovo konanie predstavuje porušenie osobnostných práv. Zároveň konštatoval, že postup Igora Matoviča vybočuje z pravidiel slušnosti.

Súd takisto odmietol námietky, že by odstránenie spomenutých obsahov malo negatívny vplyv na volebnú kampaň, poukazujúc na to, že právo na ochranu osobnosti musí byť zaručené aj počas tohto obdobia.

Alexander Kadela, advokát zastupujúci Haščáka, privítal rozhodnutie súdu. Zároveň vyjadril nádej, že Matovič a jeho hnutie budú tentoraz verdikt rešpektovať.

„Po vydaní rozhodnutia súdu prvej inštancie bolo až zarážajúce, že sa I. Matovič nielenže hanlivých výrokov nezdržal, ale svoje útoky ešte zintenzívnil a dokonca spochybňoval nezávislosť súdneho rozhodnutia,“ uviedol Kadela.

Matovičovo hnutie pre redakciu Startitup uviedlo, že „hnutie SLOVENSKO vždy hovorilo iba pravdu a overené fakty. To sa týkalo aj informácií o pánovi Haščákovi a jeho ,podnikaní‘. Budeme v tom samozrejme pokračovať.“

Zdroj: TS/RELEVANS s.r.o.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá