Matovič pustil video a tvrdí, že SaS klame. Na novinárske otázky odmietol odpovedať

  • Dnes sa uskutočnil tlačový brífing podpredsedu vlády a ministra financií Igora Matoviča
  • Témou bolo „Prosím Vás, neklamme“
Igor Matovič
Igor Matovič, TASR/Martin Baumann
  • Dnes sa uskutočnil tlačový brífing podpredsedu vlády a ministra financií Igora Matoviča
  • Témou bolo „Prosím Vás, neklamme“

Dnes sa uskutočnil tlačový brífing podpredsedu vlády a ministra financií na tému „Prosím Vás, neklamme“. Matovič sa vyjadril predovšetkým ku „klamlivým tvrdeniam“ SaS.

Minister financií hneď na začiatku uviedol, že na otázky novinárov odpovedať nebude. Podľa jeho slov ide o vážnu situáciu, ku ktorej sa musí vyjadriť.

Vyvrátenie klamstiev

Matovič sa vyjadril ku „klamstvám“ SaS, ktoré vypúšťajú von. Ako tvrdí, verí v múdrosť ľudí na Slovensku. Pripravil si dokonca aj dôkazy, ktorými chcel vyvrátiť tvrdenia SaS.

Podľa strany SaS Matovič tvrdil, že rodinný balíček sa vetovať nedá. K tomuto prvému bodu sa Matovič vyjadril hneď na začiatku tlačového brífingu, pričom pustil video. „V skutočnosti bola reportáž o zvyšovaní daní, ktoré mali kryť rodinný balíček.“

Ako ďalej Matovič pokračoval, video malo poukazovať na to, že nikto nemôže rodinný balíček vetovať. Práve toto údajne spustilo koaličnú krízu. Avšak ako tvrdí, skutočnosť bola úplne iná.

„Keď si pozriete reportáže z dňa 1. mája, SaS hovorila, že daňový bonus nebudú vetovať, rodinné prídavky nebudú blokovať, ale čo vetovať budú, je zvyšovanie daní. Na to som ja dňa 5. mája zareagoval, že to vetovať nemôžu, lebo je to v programovom vyhlásení vlády,“ pokračoval Matovič.

Svojich kolegov preto minister financií poprosil, aby nemanipulovali s pravdou. Podľa Matovičových slov sa to „vymyká Mečiarovým aj Dzurindovým a Ficovým zvyklostiam“.

„Chcel by som poprosiť kolegov z SaS, aby ľudí neklamali, aby sme ľuďom hovorili celú pravdu, aby nezostrihávali z videí iba tú časť, ktorá im vyhovuje,“ pokračoval Matovič. Ako ďalej tvrdí, celá pravda je úplne inde.

Správu aktualizujeme.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá